Skocz do zawartości

"Frogfoot" na warsztacie


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Solo, ja wyrażam absolutnie zgodę na to byś wykonał w ramach odstępstwa od bliżej nie znanej mi reguły taki model.

 

Nie ma sensu winić samolotu tudzież kawałka metalu i kompozytów za to że powstał w biurze projektowym w Rosji, szkoda odbierać sobie możliwości zrobienia tylu fajnych samolotów.

 

No nawet gdybym chciał, to nie ma tego modelu w 1:48 zdaje się, a przynajmniej w miarę dobrego.

 

Oj chyba jest, Solo, i jest to model , który warto mieć. Jest coś w tych sowieckich maszynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się bardzo ładnie w tym kamuflażu. Co do podwieszeń to możesz dać dwa pociski R-60 i dwa jakieś inne w końcu to maszyna szkolna więc nie musi mieć zapełnionych wszystkich belek.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vc trop - Sword 1/72

Spitfire Mk Vb - Italeri +klamoty 1/72

Czołg 7tp - Ftf 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź proszę technikę jakiej użyłeś do podkreślenia nitów na ciemnym kamuflażu. Z góry dzięki!

 

 

Do podkreślenia nitów użyłem washa własnej roboty Clear Adjuster + Kolor + Akryl Thiner proporcja 10:1,5:3

Tak naprawdę największy problem był z dopasowaniem koloru tak by nie był zbyt dominujący.

 

Wszystko nakładane na lakier bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace weekendowe nad F-15 poszły mi nadzwyczaj sprawnie więc miałem odrobinę czasu by powrócić do "Ropucha".

 

Rozpocząłem od wykonania uszczelki oszklenia kabiny na początek okleiłem ją ładnie i trysnąłem aero. Jednak po przyjrzeniu się dokładnemu oryginałowi stwierdziłem, że uszczelka jest zbyt równa a na oryginale wygląda to jak kit położony na szybę w czasach głębokiej komuny.

 

Nałożyłem poprawki pędzelkiem z ręki i teraz wygląda to znacznie lepiej.

 

Przepraszam za jakość fotek ale były robione o drugiej w nocy.

 

 

IMAG3678_zpsx5rd8qji.jpg

 

Jak pewnie zauważyliście na zdjęciu powyżej postanowiłem trochę pobawić się z cieniowaniem, przecieraniem i kurzem tak by nadać eksploatacyjny sznyt całości - nie wiem czy nie przesadziłem ale specjaliści od brudu - Spiton i Solo mam nadzieję podpowiedzą mi jak to teraz się prezentuje.

 

Dodam tylko, że zrobienie śladów na takim kolorze jest naprawdę trudne.

 

Fotka z bliska by lepiej było widać to co nawyrabiałem:

 

IMAG36951_zps6fsr6xkf.jpg

 

Teraz fotka w całości, brud już się tak nie rzuca w oczy choć to pewnie kwestia wykonywania zdjęć przy sztucznym i dość słabym oświetleniu.

 

IMAG3680_zps9yg4nfr6.jpgIMAG36841_zps3o333py1.jpg

 

Na koniec fotki "brzucha"

 

IMAG3697_zpszg4naxcs.jpg

 

Model jest prawie gotowy pozostały tylko antenki i lampki sygnalizacyjne - uzbrojenia nie będzie a wszystko to co wykonałem do tego modelu potraktuje jako uzbrojenie do wykorzystania przy Su-27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Której wersji Su-27? Jeśli mówisz o podstawowej to ona nie przenosiła kierowanego uzbrojenia P-Z. Co najwyżej wyrzutnie npr B-8M1 lub bomby swobodnie spadające. To uzbrojenie, które wykonałeś było przenoszone przez samoloty szturmowe - Su-22, Su-25 i MiG-23BN/27 lub bombowce Su-24.

 

Brudzenie klasa, drobne zacieki jakbyś jeszcze ewentualnie dodał to by już w ogóle dopełniło całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zacieków na tym kolorze nie widać chyba, że wykonam je kolorem w którym płynów eksploatacyjnych raczej brak, co do pocisków to oczywiście wszystkich nie wykorzystam tylko to co da się podwiesić pod Su-22 lub 27, 30MKK

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

fajnie wybrnąłeś z monotonii ciemnego kamuflażu. przyznam że czułem się mocno zawiedziony gdy zrezygnowałeś z łaciatego ale efekt jaki uzyskałeś również mi się podoba. dobra robota

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z pozytywnego odbioru tak mi przypadł do gustu ten samolot, że postanowiłem nie sprzedawać wersji A i wykonam za czas jakiś kolejną sztukę tym razem w takim kamuflażu.

 

1_27_zpsts0vphaw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na oficjalne zakończenie warsztatu i podsumowanie.

 

Dziś dokleiłem ostatnie części nałożyłem delikatne poprawki i Su-25UB uznaję za zakończone.

 

O samym modelu mogę powiedzieć tyle że jest dość trudny do wykonania ale nie za sprawą spasowania - to jest na przyzwoitym poziomie.

Problem tkwi w liniach podziału i wszech obecnych nitach które trzeba odtworzyć po szpachlowaniu a to dla odmiany musi być wykonane wzdłuż całego kadłuba i gondoli silników.

 

Słabo także pasuje kabina jeżeli zechcecie ją tak jak ja zamknąć.

 

Natomiast sam samolot prezentuje się naprawdę imponująco nie jest zbyt długi ale rozpiętość skrzydeł robi wrażenie i model potrzebuje w tej skali sporo miejsca.

 

Do kamuflażu i lakierowania podchodziłem dwa razy pierwszy raz zakończył się zmywaniem kolejny wielką walką z uzyskaniem na ciemnym szarym kolorze jakiś śladów tak by model nie był jednolity.

Mam nadzieję, że jako tako to wygląda w każdym bądź razie ja jestem zadowolony w 75%

 

Co ciekawe mimo mojej niechęci moje model są coraz brudniejsze ale to kwestia nacisków lobby forumowego.

 

Tyle w kwestii Su-25UB jak wspomniałem w warsztacie na pewno pojawi się później w mojej kolekcji wersja jednoosobowa.

W kwestii galerii to raczej nie będę jej robił.

 

Na koniec jedna fotka w ramach podsumowania:

 

IMAG3745_zpsh7szy4fy.jpg

 

No może dwie.

 

IMAG3714_zps0pkysnm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam model się w takim stanie podoba. Merytorycznie się nie wypowiadam, bo są mądrzejsi w temacie tej maszyny, ale od strony technicznej jest naprawdę fajnie. Mimo, że byłem za plamistym malowaniem, to z odpowiednio dobranymi śladami eksploatacji takie również wygląda interesująco.

 

Wyszedł kolejny element bardzo ciekawej kolekcji. Ciekaw teraz jestem co będzie następne...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zapomniales przypadkiem o charakterystycznych "skrzydelkach" na prawej Pitotce? Lewa tylko powinna byc czysta tak samo jak w Su-22

 

Też mnie to zdziwiło ale nie ma w wypraskach tych skrzydełek mimo że to starsza wersja Su-25 i powinny być.

 

http://www.1999.co.jp/eng/image/10143270z12/70/12/1

 

kornik_69, warsztat już produkuje następną sztukę tym razem kolejny F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada bardzo przekonująco. Zdecydowanie sie podoba !! Niektóre fragmenty ma wyśmienite. Zrób mu fajne foty, bo to bardzo efektowny model i zasługuje na dobre fotki. Nie rób takim krótkim obiektywem, jak ostatnio. Raczej się trochą odsuń od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada bardzo przekonująco. Zdecydowanie sie podoba !! Niektóre fragmenty ma wyśmienite. Zrób mu fajne foty, bo to bardzo efektowny model i zasługuje na dobre fotki. Nie rób takim krótkim obiektywem, jak ostatnio. Raczej się trochą odsuń od modelu.

 

 

Postaram się w najbliższym czasie zrobić jakieś przyzwoite fotki - jednak nie wiem czy to kwestia koloru ale naprawdę trudno się fotografuje ten model.

Na żywo widać dużo więcej detali niż wychodzi to na fotkach no i sam kolor na fotkach wychodzi ciemniejszy niż jest w rzeczywistości.

 

Nie dość, że uczę się rzemiosła modelarskiego to i za naukę sztuki fotografowania będę musiał się wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.