Skocz do zawartości

Szczupak z Siewierodwińska. Klasa Akula.


TerraIncognita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wymęczyłem swój pierwszy radziecki okręt podwodny. Teraz czas na jakiegoś nosiciela rakiet balistycznych.

Model prosto z pudełka. Z założenia ma on przedstawiać K-328 Leopard. Znany z obserwowania i niepokojenia wojsk NATO podczas konfliktu na Bałkanach w 1999 roku.

K-328 jest w służbie od grudnia 1992 roku, jego port macierzysty to Gadżyjewo, miasto zamkniete na północ od Murmańska. Należy do trzeciej generacji okrętów projektu 971 (971M) W Rosji znanych jako Szczuka-B, a pośród państw NATO jako klasa Akula.

Ogólnie model godny polecenia każdemu. Jest to Hobby Boss w skali 1/350. Jestem świadom kilku kwiatków na tym okręcie. Ale cóż każdy model coś ma nie teges. Podoba się choć trochę?

 

Projekt%20Akula%20008_zpscqntl45w.jpg

 

Projekt%20Akula%20007_zpscxhvkcuy.jpg

 

Projekt%20Akula%20010_zpsrckqrnef.jpg

 

Projekt%20Akula%20011_zps0gecxzsu.jpg

 

Projekt%20Akula%20012_zps5zwelg7l.jpg

 

Projekt%20Akula%20009_zpsinwwpsop.jpg

 

Projekt%20Akula%20013_zpsisvquoav.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo. Ładny, czysty. Co on ma tak dużo tego sterczącego nad nadbudówką, to wszystko to peryskopy?

 

Ile on ma w skali 1:350? 20 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie czysto, może trochę za czysto, ale to już kwestia gustu. Mi brakuje syfu w "podwodnej" części kadłuba, tego co głównie rośnie podczas gnicia w porcie, ale i w czasie operowania w cieplejszych wodach. Walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryskopy oraz : radar systemu Chiblis; Medvyeditsa-945 system nawigacyjny; Molniya-M komunikacja satelitarna; MGK-80 komunikacja podwodna; anteny systemów Tsunami; Kiparis; Anis; Sintez i Kora, Vspletsk - to z kolei od programów stricte bojowych. Czysty jest bo takie lubie.

Długośc to około 31.5 cm. Szydercza gało, zważ na specjalnie niedokładnie startą płukanke miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę pomarudzę...

Podoba się - bardzo czyściutko sklejony i bardzo dobrze pomalowany.

Nie podoba się brudzenie i rdzewienie. Hm... Trochę nienaturalne. Jeśli się pojawiało to raczej miało kierunek ku dołowi. Okręt rdzwieje jak stoi w porcie. I raczej musi być jakiś punkt zaczepny; uchwyt, spaw, I tym podobne. Jeśli takowa rdza się rozmywa to raczej zgodnie z kierunkiem opływu wody i raczej nie przeciwnie.

Pewnie ciężko byłoby aby tak pordzewiał górny ster kierunkowy oraz stery głębokości....

Nienaturalności dodaje fakt, że czarny pordzewiał a biały wygląda jak nufka funkiel...

 

Gała słusznie prawi o linii wodnej. Dodatkowo w przypadku okrętów podwodnych z cobyniemówić dość nudnymi burtami linia wodna dodaje plastyczności.

 

A więc jeśli czysty to czysty i wtedy jest bardzo OK

A jeśli brudny to nie jest OK...

 

Ostatnia uwaga. Pewnie dlatego, że robiłeś zdjęcia z lampą błyskową lub bardzo silnym światłem kierunkowym zza aparatu pojawiły się odblaski, prześwietlenia oraz przekolorowania. I być może to też wpływa na odbiór brudzenia bo w lampie błyskowej nawet najlepiej zrobione wygląda sztucznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Akuła, ja się nie będę czepiał braku brudzenia bo jestem zwolennikiem czyściochów

 

Sam myślałem żeby sobie skleić tego cudaka, a Twoja galeria narobiła mi tylko na to jeszcze większego smaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacman masz oczywiście rację w tym co piszesz. Wezmę to pod uwagę przy następnym modelu. Te pordzewienia na żywo są o wiele mniej widoczne, a i linie białe wyszły na zdjęciu dużo bardziej jasne niż są w rzeczywistości. Ogólnie jest czysty na żywo. Taki ze mnie fotograf marny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TerraIncognita - modelik bardzo przyzwoity

no tak... scumlinia by się przydała

ja to w temacie uwag to bym jeszcze pogłębił i bardziej zaznaczył czymś ostrym klapy otworów przelewowych

 

dawaj kolejnego na warsztat

jak ci się spodobała 971 to polecam młodszego brata: K-335 (z Bronco)

Wg mnie lepiej zrobiony i odwzorowany niż ten z HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.