Skocz do zawartości

Hawker Hunter F.9 // Italeri // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to kwestia braku zainteresowania, tylko priorytetów.

Model konkursowy ma teraz pierwszeństwo i muszę go skończyć przed upływem terminu.

Brak zainteresowania nie ma tu nic do rzeczy.

Możliwe zresztą, że uda mi się i Huntera równocześnie skończyć, bo przecież zostały teraz tylko przyjemne rzeczy do zrobienia, czyli malowania.

Gdybym robił oba modele równocześnie, co nie jest zdrowe, mógłbym nie wyrobić się z Jaguarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Jaguar skończony i choć po nim należy mi się urlop na Seszelach, to jednak pracuję dalej.

Po kilku miesiącach wracam do mojego Huntera i prę ostro do przodu.

Model gotowy do malowania, maskowanie wlotów powietrza to niezła zabawa, nie życzę nikomu.

 

Miło tak wrócić do modelu po takim długim okresie i od razu zacząć od malowania.

 

043.jpg

044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś wie jak się nazywają elementy uzbrojenia widoczne na zdjęciu poniżej?

1 - mała bomba

2- duża bomba

3- wyrzutnia rakiet niekierowanych.

 

045.jpg

 

Szukam zdjęć tego uzbrojenia, ale nie za bardzo mogę coś sensownego znaleźć, bo nie znam nazw tychże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Działam. Wreszcie ruszyłem tyłek i wziąłem się do roboty.

Dziś na razie tylko podkład.

Po raz pierwszy po położeniu tegoż w zasadzie praktycznie nie ma co szlifować i poprawiać.

Jedynie tak w zasadzie to dla pewności położyłem odrobinę szpachlówki w miejscu osadzenia skrzydeł w kadłubie, bo były tam delikatne nierówności.

Tak więc teraz delikatna polerka i mogę brać się za preshading.

 

Przy okazji mam pytanie: po Jaguarze to jest mój drugi model, który maluję Surfacerem 1500 z puszki (spuszczam do aerografu) i z efektu nie jestem zadowolony.

Kładzie się to łatwo, ale w wielu miejscach mam bardzo szorstką powierzchnię, tak jakby tworzył się odkurz i od razu zasychał na powierzchni.

Czyżby taki surfacer z puszki był zbyt rzadki (w porównaniu z rozrabianym ze słoiczka) i to jest przyczyną?

 

045.jpg

046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam. Wreszcie ruszyłem tyłek i wziąłem się do roboty.

Przy okazji mam pytanie: po Jaguarze to jest mój drugi model, który maluję Surfacerem 1500 z puszki (spuszczam do aerografu) i z efektu nie jestem zadowolony.

Kładzie się to łatwo, ale w wielu miejscach mam bardzo szorstką powierzchnię, tak jakby tworzył się odkurz i od razu zasychał na powierzchni.

Czyżby taki surfacer z puszki był zbyt rzadki (w porównaniu z rozrabianym ze słoiczka) i to jest przyczyną?

 

Według mnie Surfacer schnie Ci w locie. Musisz poeksperymentować z rozcieńczaniem i ewentualnie dodać opóźniacza Mr Hobby Retarder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. Fajnie idzie, pomimo tego zonka ze skrzydłami. Mam prośbę, pochwal się jakich farb użyłeś /użyjesz do kamuflażu? Bo ja ma wg. katalogu revlla, a oni tam jakis miksów oczekują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam, nie zauważyłem tego posta.

Kamuflaż to: (zieleń) Gunze H309, (szary) Gunze H305, spód to jasny szary H332.

Ten ostatni dobrałem na logikę: taki kolor był używany przez inne brytyjskie maszyny w tym okresie, do malowania właśnie spodów samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Planuję rondle i fin flashe (tak się toto chyba nazywa) pomalować od szablonów.

Wczoraj szukałem, ale nie udało mi się znaleźć numerów farb Gunze albo Tamiya, które byłyby najbliższe granatowi i czerwieni jakich trzeba użyć to tych oznaczeń - okres Zimnej Wojny.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.