Skocz do zawartości

HobbyBoss - Sd.Kfz 254 - Brzydal w Zimowej, Pięknej Bawarii


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

Przekomiczny pojazd Bardzo dobrze wyszedł Tobie wash na dolnych partiach modelu. Czy nie będzie zbyt dużej dysproporcji pomiędzy góra i dołem, skoro jak rozumiem chcesz tam użyć jaśniejszej wersji?

 

Na górę chcę zastosować ciemniejszą odmianę tego co jest na dolnych partiach, ale też bez przesadyzmu. Zrobię próby na osobnym, dodatkowym elemencie i wtedy zweryfikuję jak to się będzie miało do "Brzydala"

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OK, rozumiem ze cos poszlo nie tak z oznakowaniem z tylu... Tylko czemu godlo 7 Panzer division jest niepelne?

 

Brakującą "kreskę", będę musiał dorobić jak najszybciej, jedna kalka dwa popełnione błędy ehhh... . Takie właśnie były kalki z zestawu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myslalem ze producent spartolil i zrobil blad w godle. Robota dobrze Ci idzie, dzialaj dalej bo sie figsow nie moge doczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myslalem ze producent spartolil i zrobil blad w godle. Robota dobrze Ci idzie, dzialaj dalej bo sie figsow nie moge doczekac.

 

Właśnie o to chodzi, że HobbyBoss zrobiło błąd w godle , a ja to bezmyślnie powieliłem. Błąd na następnych zdjęciach zostanie poprawiony.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te obicia wyszły ci niebo lepiej Tylko mogłeś je wykonać po nałożeniu kalek dopiero. Bo teraz masz obite płyty a kalka neu sztuka. No chyba, że to jeszcze delikatnie pędzelkiem poprawisz.

A sam model jest przecudowny

 

Szczerze to obawiałem się nakładać kalki przed obiciami. Zostały mi ostatnie sztuki, które mogłem wykorzystać dlatego wolałem być ostrożny . Obecny stan nie jest jeszcze bliski finalnemu więc coś na te neu kalki poradzimy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dni wracam do ukochanej ojczyzny na 5 dni. Tam też właśnie mam pozostawione materiały niezbędne do dalszej realizacji tematowego show z Brzydalem, dlatego dziś skromnie, ale powoli z "Brzydalkiem" do przodu.

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Wash

 

Rzeczywistość zweryfikowała mnie bardzo szybko ( ubogi asortyment w warsztacie + szybko uciekający czas ) i dlatego też wash "poszedł" na całego "Brzydala" taki sam ....

 

SAM_1086.JPG

 

SAM_1089.JPG

 

 

.... a tutaj początki z weathering Tamiya stick

 

 

SAM_1096.JPG

 

SAM_1091.JPG

 

SAM_1090.JPG

 

 

WORKOUT - OSTATNIE.....

 

SAM_1100.JPG <--- .... PIWO właściciela i "Brzydala" w tym roku ehhhh, będziemy tęsknić

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ej, nic nowego o brzydalu i lataniu... Co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

Brzydal jest i bedzie do samego zakonczenia konkursu . Brzydal pojechal z wlascicielem uzupelniic warsztat do Pl, eh to byly cztery zwariowane dni w Polsce.

Wczoraj ruszyly dalsze prace, tym razem nad podstawka. Dzis, badz jutro kolejna porcja zdjec.

 

 

A co do latania to Brzydal poprawil swoj rekord na 5 km

 

Do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasssss ruszać dalej, wybaczcie za tak długą przerwę, ale miałem 6 dni wolnego i w tych oto dniach miałem :

 

Piękna Bawaria - > PL ; dzień pierwszy ,

 

Szał w PL ; dzień drugi ,

Szał w PL ; dzień trzeci ,

Szał w PL ; dzień czwarty ,

Szał w PL ; dzień piaty,

 

PL - > Piękna Bawaria ; dzień szósty ,

 

Reasumując 2 dni w podróży 1642 km, 4 dni na przeorganizowanie wszystkiego pranie, sprzątanie, shooping, znalazłem nawet czas na 25 min latania hahaha ............... ale ale nie zapomniałem o Brzydalu, żeby nie było. Uzupełniłem dla niego materiały modelarskie. Patrząc na pierwszy post gdzie miałem tylko mate, dwa kleje, pęsetę to teraz mogę powiedzieć iż mam wszystko w ilościach nieskończonych.

 

Okey jedziemy z fotkami.

 

Więcej zaawansowany - "Brzydal"

 

20151113_215215.jpg <--- Brzydal się trochę więcej pobrudził i pomalował sobie narzędzia ....

 

20151113_215227.jpg <--- .... doszło trochę zacieków ( to jeszcze nie koniec ) ...

 

20151113_215234.jpg <--- .... przetarło się to tu, to tam suchymi pigmentami ( wiem nie widać tego ) ....

 

20151113_215334.jpg <--- .... uzupełnione oznaczenie ....

 

20151113_215433.jpg <--- ..... oj coś drewno z łopaty do poprawy :/ .....

 

 

A tutaj Brzydal na ...

 

20151113_215522.jpg <--- ... niewdzięcznym miniarcie, można tylko zaśpiewać to .....

 

20151113_215528.jpg <---- ..... " co ja zrobiłem, że to kupiłem chyba głupi byłem" ...

 

 

WORKOUT

 

Wciąż z Brzydalem latamy, tym razem zaprezentujemy długość ( w metrach ) mieścinki ( wiochy bawarskiej ), w której aktualnie przebywamy....

 

START:

 

20151113_180115.jpg <--- "0 metrów" ; początek wioski, widać ze g***o widać

 

STOP:

 

20151113_175621.jpg <--- "680 metrów" koniec wioski - kościół.

 

Reasumując - w godzinach wieczornych biegam tylko po miasteczku 680 m w jedną stronę ..... hmmm więc muszę wyglądać, dla obserwatorów jak dejv biegając z góry na dół i na odwrót

 

A tutaj ...

 

20151113_224017_HDR.jpg <--- ... wspomniana poprawa ( rekordzik osobisty ) z brzydalem na 5 km

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, sielski, pomysł na scenkę. Na podstawce już odlane zwały śniegu?

 

Niby coś tam na niej jest, ale czy to jest śnieg to nie jestem pewny . Zapewniam, że "Brzydal" zostanie osadzony na śniegu

 

Podstawka jak ją poszpachlujesz i pomalujesz to będzie ładnie wyglądać.

 

Dziś kolejne parę godzin spędziłem na doprowadzaniu tej podstawki do jakiegoś wyglądu, szpachli już poszło sporo.

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie szybkii wpis ...

 

"Zimowy Brzydal"

 

 

Na Brzydalu przyszedł mróz.....

 

20151116_210838.jpg

 

20151116_210916.jpg

 

20151116_210923.jpg

 

20151116_211000.jpg

 

20151116_211008.jpg

 

20151116_212007.jpg

 

WORKOUT

 

....... a w Bawarii 15 stopni i piękna pogoda

 

20151114_135104_HDR.jpg

 

20151114_135105.jpg

 

20151114_135937.jpg

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby zaś Panowie nie było, iż nic się nie dzieje to....

 

 

A gdzie jest "Brzydal"

 

.... powstaje taka oto delegacja. Ze względu iż owa delegacja nie jest gwiazdą konkursu dlatego też z etapu malowania, zdjęć będzie bardzo mało :P

 

20151122_204726.jpg <--- Praca nad figurantami nadal w tokuuuu.

 

WORKOUT

 

Wstałem rano i w końcu mogę powiedzieć zimowa piękna Bawaria, za niedługo już z Brzydalem.

 

20151122_075120.jpg <---

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tuż tuż i będzie koniec z "Brzydalem" :(

 

"Brzydal", delegacja i Bawarska chałupa

 

Po długim szpachlowaniu i szlifowaniu powstała....

 

20151128_163200.jpg <---..... taka oto chałupkowata sceneria

 

20151128_163215.jpg<---.... na której doszło trochę cegłówek

 

Przed dodaniem tego postu dioramka dostała już pierwszych kolorów.

 

Przymiarka pierwsza ...

 

20151128_163230.jpg<--- ... z jednym z czterech delegatów ( wszyscy delegaci już gotowi )

 

Przymiarka druga ...

 

20151128_163257.jpg<---... z Brzydalem, który dawno tutaj nie zaglądał

 

 

Reasumując myślę, że jeszcze parę dni i całość leci do galerii finalnej, tylko że pogoda psuje mi moje plany :(......... nieeeee zaś nie ma zimy tylko ciapa :(

 

 

WORKOUT

 

Odkąd wystartował konkurs to Brzydal w formie zdjęcia "chodzi" ze mną wszędzie w dokumentach i tak pstrykam wspólnie z nim zdjęcia wszystkiemu co fajne w Bawarii......

 

20151115_232208.jpg <---... tym razem Brzydal został w dokumentach ale fabryka, w której właściciel siedzi na projektach, nocą wygląda pięknie

 

Iż w końcu wolną mam niedziele, to trochę ruszymy z kopyta wraz Brzydalem

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydal wyglada coraz lepiej zwlaszcza na tle zasnierzonego Heimatlandu ,a co do fabryki ,, w której właściciel siedzi na projektach, nocą wygląda pięknie ,, czyzby to byl Dingolfing?

 

Dokładnie Dingolfing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche daleko wygnalo cie z Gliwic,ktore znam z racji zamieszkiwania a od 20 paru lat jestem tam co drugi tydzien, a Dingolfing/okolice znam od strony sluzbowej. ,,Ze względu iż owa delegacja nie jest gwiazdą konkursu,, czemu pomijasz temat ludkow , przecierz sa jednym ze skladnikow twojej dioramy.

 

Jeśli chodzi o Dingolfing to u mnie również sprawy służbowe

 

Wracając do figurantów i wioski, to ze względu na to iż wystartowałem w klasie "Pojazdy Wojskowe" dlatego też chcę, aby był w dużej mierze oceniany "Brzydal" ( nie chce mieszać forumowiczom w głowach ) a reszta to dodatek . Zdjęć trochę dodam, ale będzie ich dużo dużo mniej niż "Brzydala", co się przekłada obecnie na niewielką ilość aktualizacji w temacie :P

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ruszamy dalej

 

"Brzydal", delegacja i Bawarska chałupa

 

Dziś trochę więcej czasu było przeznaczone na Brzydala i ferajnę, chociaż to "wiecej czasu" było spędzone na schnięcie farby na dioramie

 

20151129_160819.jpg<--- Na początek leci "Brzydal" - "rys" ogólny - doszły koła, gąski i antenka....

 

20151129_160825.jpg<---... zbliżenie na koła, na upartego również i na elementy wydechu i gąski...

 

20151129_160842.jpg<---... inna perspektywa 1 ...

 

20151129_160946.jpg<---... inna perspektywa 2.

 

 

20151129_161023.jpg<--- Kompletni delegaci...

 

20151129_161041.jpg<---... oraz zbliżenie na dwóch lornetkowiczów.

 

 

20151129_161119.jpg<--- Chałupa sama ....

 

20151129_161213.jpg<---... oraz wszyscy ....

 

20151129_161235.jpg<---... w komplecie

 

 

WORKOUT

 

Ostatnio dostałem taki oto prezent...

 

20151129_161354.jpg <---... z pozoru normalne piwko z fikuśna nalepką, ale po spróbowaniu wyrzuciło mnie z kapci . Poniżej wycinek z opisu piwa...

 

".....Piwo posiada silny smak dymny kojarzący się z kiełbasą lub wędzonym serem...." <--- prawie wszystko się zgadza poza tym, że ja czułem BOCZEK . Nie ma to jak Piwowarskie Zakłady bawarskiego miasteczka BAMBERG

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam piwne eksperymenty. Wszystko co "wielkobrowarowe" w zasadzie sie dla mnie nie liczy. Chetnie bym poprobowal. A teraz ad rem- pojazd i figury bardzo mi sie podobaja. Moze widzialbym ich wszystkich raczej na otwartej przestrzenia ale to kwestia gustu. Naprawde mi sie podoba. Na jaki kolor malowales latarke klientowi? Na zdjecuach wobec koloru korzuchow ktore mocno bija po oczach trudno okredluc kolor latarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam piwne eksperymenty. Wszystko co "wielkobrowarowe" w zasadzie sie dla mnie nie liczy. Chetnie bym poprobowal. A teraz ad rem- pojazd i figury bardzo mi sie podobaja. Moze widzialbym ich wszystkich raczej na otwartej przestrzenia ale to kwestia gustu. Naprawde mi sie podoba. Na jaki kolor malowales latarke klientowi? Na zdjecuach wobec koloru korzuchow ktore mocno bija po oczach trudno okredluc kolor latarki.

 

Latarka w pierwszej fazie poleciała na czarno, a po wyschnięciu "przeleciałem" delikatnie suchym pędzlem z metalizerem. Muszę jeszcze wypełnić odpowiednio kolorem wnętrze z "zarówką" bo na chwile obecna jest czarne

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tego co wiem, siedza w tych samych koszarach. Tam nawet jest jakas tablica upamietniajaca 35 pulk pancerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.