Skocz do zawartości

HobbyBoss - Sd.Kfz 254 - Brzydal w Zimowej, Pięknej Bawarii


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

A propo Bambergu- w tym miescie stacjonowala czesc 4 Dyw.Panc. Wehrmachtu , dokladniej 35 p.panc, pozostale jednostki w Schweinfurcie,Würzburgu.Dzis goszcza tam jednostki US.Army,majace na stanie M1A.. , M2A3 ,itp.

 

Wygląda na to, że mam kolejne z miejsc do odwiedzin w Pięknej Bawarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tymi pozami bojowymi to przesada... A juz napewno nie w butach wartowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizej w okolicy Nürnbergu jest stary ale uzywany do dzis poligon czolgowy Hohenfels,na ktorym cwiczyly M1 Panther (samobiezny tral przeciw minowy podwozie Abramsa) przed wyslaniem do Iraku, a ktore byly na stanie 54th Engineer Batalion ( czyli saperzy) z ..Bambergu wlasnie. Poza tym w tej okolicy (autostrada A3) czesto mozesz spotkac pojazdy US.Army.Ale wracajac do tematu Brzydala a scislej figurek,niektore sa jak gdyby w pozach bojowych ,wystajacy tluczek z kieszeni,magazynek do MPi.Bedziesz cos z tym robil??

 

Figurki zostają, tak jak są na chwile obecną z "wypchanymi kieszeniami". Również nie zauważyłem w nich bojowego nastawienia, wręcz stoicki spokój, tak jakby czegoś wypatrywali.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze to wartownik tylko ze ma buty wartownicze. To byly ogromniaste buty ktore przyslugiwaly zolnierzom pelniacym obowiazki w bardzo niskich temperaturach i minimalnym poruszaniu sie, stad nazwa. Przyslugiwaly zolnirzom na warcie, posterunkach obserwacyjnych, woznicom i czasem artylerzystom. Nie nadawaly sie ani do dluzszego chodzenia ani tym bardziej biegania. A byly duze bo (wbrew teoriom Pana Woloszsnskiego) zakladalo sie je na buty marszowe. Byly bardzo sztywne, usztywnialy kostke tak jak gips wiec chodxic ani walczyc tym bardziej sie w nich nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co by nie bylo, faceci jak ulal dla mnie, pasuja do pojazdu. Stroje ( kozuchow uzywano dokladnie na takich samych zasadach jak butow wartowniczych) pasuja do tego co przedstawiaja figury, a wiec panow na posterunku obserwacyjnym a to w 100% zgadza sie z przeznaczeniem tego dziwacznego pojazdu. Nie ma sie co spierac. A zapasowy magazynek, czy "tluczek do kartofli" zawsze na wrogim terytorium warto miec pod reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki był zestaw . Według mnie, głupiej wyglądaliby figuranci z nienaturalnie wypchanymi kieszeniami, jeśli bym owe kieszenie zostawił puste - bez "tłuczka" itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich przepisow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego pojazdu to wydaje mi sie, że kulki na końcach skrajników powinny być białe. Dobrze mówię?

 

Jak dla mnie już jest ciekawie, doceniam włożoną pracę bo efekt zaczyna nabierać rumieńców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego pojazdu to wydaje mi sie, że kulki na końcach skrajników powinny być białe. Dobrze mówię?

 

Jak dla mnie już jest ciekawie, doceniam włożoną pracę bo efekt zaczyna nabierać rumieńców

 

 

Co do kulek to "Brzydal" będzie je miał białe, ale nie w całości - zgodnie z fotografią, którą zamieściłem kilka postów wyżej.

Zdjęcia za parę dni, obecnie "Brzydal" przyjechał na szybką wizytę do Polski, w niedziele już wraca do Bawarii

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż jest to jedna z przedostatnich aktualizacji przed finałową galerią :(

 

 

Brzydal - prószy śnieg

 

Wszędzie biało, tylko w Bawarii wiosna ......

 

20151207_181222.jpg<---... a tutaj mamy początek zaśnieżania,....

 

20151207_181248.jpg<---... wybite okna ...

 

20151207_181302.jpg<---...rozbitą lampe...

 

20151207_181310.jpg<---... małe zbliżenie...

 

20151207_181513.jpg<---.... i całość od drugiej strony

 

WORKOUT - Wspomnienia

 

A dziś podczas shoppingu z Żonką, przywitał mnie taki oto widok....

 

20151207_113203.jpg<--...wspomnienia z początku konkursu powracają

 

Widać piękną wiosnę, tej zimy

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja praca, Twoja koncepcja. Ja bym postawił ich w kupie. Może z jednego osobno. Poza tym fajowe. Jak popztrzysz na zdjęcia archiwalne takich sytuacji to zobaczysz że takie sceny zawsze pokazywały skupiska oficerów, podoficerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzydal" - POŻEGNANIE :(

 

Nie wierzyłem iż przy ciągłych wyjazdach i delegacjach, uda mi się ukończyć ten warsztat. Zimowy Konkurs pokazał mi, że nie warto chować swoich prac przed światem, a i WY modelarze nie jesteście aż tak straszni :P. Konstruktywny, zdaniowy ochrzan czasem się przydał

 

Tutaj chciałem wspomnieć - Warsztat dobiegł ( dosłownie ) razem z właścicielem do celu. Dziękuje Wam wszystkim jeszcze raz za wspaniałą zabawę.

 

 

Początek galerii...

 

20151211_195016.jpg

 

.... reszta już niebawem.

 

 

WORKOUT

 

.... brak "Brzydal" przestał biegać z właścicielem :( ....

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, teraz z tym śniegiem jest dużo lepiej. Ale ja bym dał jeszcze trochę

 

 

Jest to moje pierwsze zderzenie ze śniegiem i muszę powiedzieć, że efekt jaki uzyskałem bardzo mi odpowiada. Myślę, że to jest górna granica, której nie chce przeskoczyć, bo dodając więcej puchu mogę zepsuć całość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest OK. Jak widxisz, zbicie gosci w kupe poprawilo wszystko wizualnie a i jest bardziej sensowne. Mam pytanie- ta bron pod murem byla wczesniej czy ja dodales ostatnio? Nie wiem jak by wplywalo na nia sterczenie w sniegu, ale amunicja pewnie by przmarzla w magazynkach a sama bron do podloza. Czy to jest bron tych panow ktorza ja w tak lekkomyslny sposob pozostawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie śniegu wystarczajaco, ale moze "nawiej" go troche więcej w kąty i zakamarki.

 

To da się uczynić

 

Dla mnie jest OK. Jak widxisz, zbicie gosci w kupe poprawilo wszystko wizualnie a i jest bardziej sensowne. Mam pytanie- ta bron pod murem byla wczesniej czy ja dodales ostatnio? Nie wiem jak by wplywalo na nia sterczenie w sniegu, ale amunicja pewnie by przmarzla w magazynkach a sama bron do podloza. Czy to jest bron tych panow ktorza ja w tak lekkomyslny sposob pozostawili?

 

Dodałem ostatnio nie przemyśliwując sprawy, myślisz, że do usunięcia ?

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodałem ostatnio nie przemyśliwując sprawy, myślisz, że do usunięcia ?

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

 

 

Powoli, powoli. Nie tak od razu. Ja zwyczajnie nie kumam koncepcji, czasem tak jest. To jest porzucona borń czy należy do tych gości? Pomysłów nie skreślaj tak od razu tylko dlatego że ktoś coś napisał, tym bardziej że ja nie krytykowałekm tylko pytałem, poto zeby pojąc pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodałem ostatnio nie przemyśliwując sprawy, myślisz, że do usunięcia ?

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

 

 

Powoli, powoli. Nie tak od razu. Ja zwyczajnie nie kumam koncepcji, czasem tak jest. To jest porzucona borń czy należy do tych gości? Pomysłów nie skreślaj tak od razu tylko dlatego że ktoś coś napisał, tym bardziej że ja nie krytykowałekm tylko pytałem, poto zeby pojąc pomysł.

 

 

Moim założeniem było.... " Broń czeka na ewentualną akcję, tak jest ona owych gości. Widać jak jeden zabrał już swoją broń " - idąc za ciosem może nie wypalić leżąc w śniegu :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety prawda. Jest to powód dla którego w ciężkich warunkach zimowych nie noszono prawie nigdy amunicji i magazynków w ładownicach (czego przykład masz na swoich figurach). Wrecz nie noszono ładownic. Wszystko trzymano w kieszeniach. Amunicja zawsze była zakonserwowana i smar na ostrym mrozie tężał zacinając amunicje w łódkach i magazynkach. Do tego mdochodzi jeszcze fakt w jaki sposób były wykonane ładownice do łódkowanej amunicji do Kar98k. Jeżeli ładownica nie była mocno "wygiełdana" to skóra na mrozie kurcząc się zaciskała się na łodkach uniemożliwiając ich wyciągnięcie bez wyważania bagnetem na przykład. Nie chcę żeby było że coś narzucam, ale dla urozmaicenia może zamiast tej broni postawiłbyś kilka skrzynek (pustych, pełnych, zamknietych, otwartych). Naścianie przydałby się jakiś plakat propagandowy albo przynajmnie "grafitti" -nicht kapitulieren, lub cos równie budujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żeby było że coś narzucam, ale dla urozmaicenia może zamiast tej broni postawiłbyś kilka skrzynek (pustych, pełnych, zamknietych, otwartych). Naścianie przydałby się jakiś plakat propagandowy albo przynajmnie "grafitti" -nicht kapitulieren, lub cos równie budujacego.

 

I to jest jakby słuszna, ta koncepcja.

Popieram wniosek!

 

Przecież jeziora nie musisz przenosić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety prawda. Jest to powód dla którego w ciężkich warunkach zimowych nie noszono prawie nigdy amunicji i magazynków w ładownicach (czego przykład masz na swoich figurach). Wrecz nie noszono ładownic. Wszystko trzymano w kieszeniach. Amunicja zawsze była zakonserwowana i smar na ostrym mrozie tężał zacinając amunicje w łódkach i magazynkach. Do tego mdochodzi jeszcze fakt w jaki sposób były wykonane ładownice do łódkowanej amunicji do Kar98k. Jeżeli ładownica nie była mocno "wygiełdana" to skóra na mrozie kurcząc się zaciskała się na łodkach uniemożliwiając ich wyciągnięcie bez wyważania bagnetem na przykład. Nie chcę żeby było że coś narzucam, ale dla urozmaicenia może zamiast tej broni postawiłbyś kilka skrzynek (pustych, pełnych, zamknietych, otwartych). Naścianie przydałby się jakiś plakat propagandowy albo przynajmnie "grafitti" -nicht kapitulieren, lub cos równie budujacego.

 

 

Broń zostanie usunięta, a co do plakatu i skrzyń nie pomyślałem wcześniej o czymś takim, bardzo fajny pomysł. Na chwile obecną, ze względu na to iż ciągle jestem w rozjazdach a do domu daleko, ewentualne dodatki na dioramę będę zmuszony dodać już po konkursie ( brak materiałów ).

Do galerii "Brzydal" trafi bez broni, a resztą się zajmę jak tylko wrócę do PL.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.