Skocz do zawartości

HobbyBoss - Sd.Kfz 254 - Brzydal w Zimowej, Pięknej Bawarii


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow!Bardzo ładny ten "Brzydal" .Czy będzie podstawka np.droga lub jakiś inny plener

 

Tak w planach jest mala dioramka . Na chwile obecna zdjec z budowy i nie tylko przybywa, a czlowieka od neta odcieli w hotelu. Do czego to dochodzi

 

Porcja zdjec juz niebawem.

 

Pozdrawiam i do uslyszenia.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jako, że człowiek musiał zmienić miejsce pobytu w zacnej Bawarii ( czyt. wioska, koniec świata etc. ) przez to też nie miałem kontaktu ze światem przez 5 dni . Ze względu na to, że owy właściciel pensjonatu chyba rozwiązał problem z internetem ( niestety z siecią telefoniczna nic nie zrobił - żeby złapać zasięg muszę zjechać do wioski niżej ), dlatego mogę wrzucić co nieco z .... dziś brak " Brzydala "

 

 

W końcu ....

 

20151005_203228.jpg<--- .... się udało. Kształt dopracuje się na modelu bo jeszcze to pięknie nie wygląda.

 

 

SAM_0934.JPG <---- Zacna delegacja gotowa do pierwszego pryśnięcia podkładem, hmmm poza ostatnim z drutem dookoła szyi

 

 

WORKOUT

 

Delegacja trwająca od 2 lutego, powoduje że modelarz musi radzić sobie z tym co ma pod ręką, i tak oto powstał...

 

 

SAM_0920.JPG <--- ... z "niczego"...

 

SAM_0923.JPG<--- .. domek malarski

 

 

Dla zachęty ( bądź nie ) na kolejną porcję zdjęć "Brzydal" zaprosi Wszystkich na wycieczkę. "Brzydal" pokaże w niej co widział i jak się zmienił

 

20151003_102946.jpg <--- "Brzydal" Jedzie na wycieczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć dni bez postów, a tutaj wchodzę na kategorie " Klasa 2 - pojazdy wojskowe" i co widzę, że coraz więcej i więcej i więcej aktywnych konkursowiczów - Tylko pogratulować tak dobrej organizacji i zachęcania innych modelarzy to wspólnej zabawy.

 

 

Ja tutaj tak gadu, gadu a "Brzydala" nie widać. Zaraz to się zmieni

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - malowanie

 

Tak ja wspominałem post wcześniej, "Brzydal" trochę się zmienił

 

SAM_0943.JPG <---- Nabrał trochę koloru, ale to tylko tak na początek - Dunkelgrau Shadow....

 

SAM_0946.JPG<----..... i tutaj nadal taki ciemno-skóry, taki powiedzmy, że bez rewelacji....

 

SAM_0956.JPG<---.... ale po małej mieszance ......

 

SAM_0959.JPG <--- ... nabiera kolorytu

 

"Brzydal" - Plener

 

Światło w moim pensjonacie pamięta okres wojenny i przy tym żółtym odcieniu to model czy czarny czy biały i tak wygląda tak samo . Skorzystałem z ostatniej godziny dzisiejszego dnia i zabrałem.....

 

SAM_0961.JPG <---... mojego "Brzydala" na dach samochodu ( tylko na parking udało mi się dobiec ).....

 

SAM_0963.JPG<----.... i pstryknąłem 4 fotki ....

 

SAM_0964.JPG<---.... może zdjęcia d...pki nie urywaja...

 

SAM_0966.JPG <---.... ale coś z odcieni widać

 

Brzydala czekają jeszcze dalsze etapy malarskie, które przedstawię w następnej odsłonie warsztatu.

 

 

WORKOUT - BRZYDAL POJECHAŁ NA WYCIECZKĘ

 

Korzystając z ostatnich dni słońca zabrałem, ze sobą swoje dwie miłości ( Żoknę i oczywiście Brzydala ) na wycieczkę w Bawarskie lasy. I tak oto ....

 

SAM_0826.JPG <---... wykorzystałem Żonkę jako "statyw" hahaha....

 

SAM_0896.JPG <----... nie, nie jestem złym mężem też byłem "statywem" tutaj ...

 

SAM_0895.JPG <---... i tutaj.....

 

SAM_0918.JPG <----... i tutaj z wielkim brzuchem właściciela

 

SAM_0842.JPG< ---- A tutaj "Brzydal" poszedł .....

 

SAM_0843.JPG<---..... z nami do lasu

 

SAM_0884.JPG <--- A tutaj pokazuje co zwiedzał, taki drewniany mostek

 

 

SAM_0862.JPG <--- Prawie bym zapomniał "Brzydal" widział również Alpaki. Żonka mi powiedziała jak to zwierze się nazywa. Mówiła, że widziała je w "M jak miłość" hahahaha

 

A na koniec " Brzydal"....

 

SAM_0913.JPG <----... wsiadł do samochodu i odjechał

 

 

Strasznie nieswojo się czułem podczas robienia zdjęć z "Brzydalem" z okresu z II WŚ, gdzie wokół było pełno Niemieckich turystów, ale nikt mnie nie pogonił więc teraz czuje, że moge "Brzydala" zabierać teraz wszędzie . Miejmy nadzieje, że następnym razem pokażę już Zimową Piękną Bawarię z Brzydalem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nieswojo się czułem podczas robienia zdjęć z "Brzydalem" z okresu z II WŚ, gdzie wokół było pełno Niemieckich turystów, ale nikt mnie nie pogonił więc teraz czuje, że moge "Brzydala" zabierać teraz wszędzie.

E tam, w końcu jest u siebie. Na zdjęciach za dobrze nie widać, ale nie zrobił ci się jakby proszek/pyłek z farby przy malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nieswojo się czułem podczas robienia zdjęć z "Brzydalem" z okresu z II WŚ, gdzie wokół było pełno Niemieckich turystów, ale nikt mnie nie pogonił więc teraz czuje, że moge "Brzydala" zabierać teraz wszędzie.

E tam, w końcu jest u siebie. Na zdjęciach za dobrze nie widać, ale nie zrobił ci się jakby proszek/pyłek z farby przy malowaniu?

 

Pod palcem ta powierzchnia jest rzeczywiście lekko chropowata, ale nie ma żadnego proszku ani pyłku. Już na drugim modelu w większym powiększeniu widać, że powierzchnia nie jest jednolita. Tutaj się nasuwają mi dwa pytania, może więcej:

 

- czy to jest jakiś problem z farbami AK ?

 

- czy może to wina wcześniej użytego podkładu?

 

- albo może jeszcze nie umie malować < --- myślę, że tutaj jest problem

 

IMG_1752.JPG <--- A tutaj inny model, o którym wspominałem wcześniej i widoczna na pierwszy rzut oka nie jednolita powierzchnia.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo rozcieńczasz farbki?

 

Farbę rozcieńczam "na oko", ale chyba wiem gdzie jest problem. Taką niejednolitą powierzchnię uzyskuję po wcześniejszym nałożenia surfacera, którego też nakładam aerografem.

Przeglądam inne fotografie modeli, gdzie owego problemu nie miałem ( nie nakładałem podkładu ).

 

IMG_1691.JPG<--- Tutaj bez podkładu, widać że powierzchnia jest ok.

 

Mam nadzieje, że uda mi się z tego wybrnąć i po nałożeniu sido powierzchnia będzie dużo lepsza.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji surfacera, jak go rozcienczasz? Czytałem że niektórzy dają nawet do 1:10. Ja się poddałem bo mi się pajęczynki robiły i aero zapychał, a że maluję Tamiya to daję farbę bez podkładu.

 

Rozcieńczam preparatem Mr. Color Leveling Thinner, a proporcję dobieram tak żeby konsystencja była bardziej wodna. Myślę, że jest to mój ostatni model z podkładem + farbki AK. Dziś próbowałem nawet trochę oszlifować powierzchnię "Brzydala", ale niestety nie tędy droga. Tak więc zostaje mi tylko przeprosić za brzydkiego "Brzydala", i obiecać że kolejnymi swoimi działaniami postaram się poprawić owy niekorzystny efekt.

 

Myślę ( ale mogę się mylić ), że oprócz dobrego efektu, liczy się również i dobra zabawa konkursowa

 

Dziś kolejna porcją zdjęć "Brzydala", nabrał ostatecznego koloru:). I zapomniałem dodać iż "Brzydal" z ekipą stanie....

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202015-10-11%252520142550.jpg <---- .... na takiej bawarskiej wiosce

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że etap malowania figsów bardzo mnie interesuje.

 

Do malowania figurantów jeszcze trochę czasu, gdyż:

 

1. Czekam na zamówione farby, które przyjadą do PL,

2. Będe w PL dopiero 6 listopada

 

... ale delegacja jest przyszykowywana do prac malarskich....

 

SAM_0995.JPG< --- ... na chwile obecną biały podkład i dalsze prace modelarskie tj. łatanie, szlifowanie, podkład i tak loop razy X :P

 

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - malowanie ( chyba finalne )

 

Na "Brzydalu" doszło trochę farbki, nazwanej przez AK Dunkelgrau Shine. I tak oto "Brzydal" się prezentuje

 

SAM_0969.JPG

 

SAM_0970.JPG

 

SAM_0972.JPG

 

SAM_0974.JPG

 

SAM_0975.JPG

 

SAM_0978.JPG

 

SAM_0983.JPG

 

Na koniec "Brzydala"....

 

SAM_0993.JPG<---.... "nóżki" przygotowane do napryskania Sido i washowania

 

 

WORKOUT

 

Ze względu iż mamy niedzielę, zazwyczaj dzień wolny od pracy to i właściciel wraz z "Brzydalem" wypoczywali. Wyszli tylko wraz z małżonka na kawę do bawarskiego MaCa

 

SAM_0998.JPG<---- "Brzydal" nie przepada za dużą czarna

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia tego pojazdu i się zastanawiam. Koła "gumowe" były unoszone w jakiś sposób, czy gąsienice wchodziły do pracy w momencie, gdy 4x4 zapadało się w miękkim gruncie? I czy napęd był rozdzileny (tak by wypadało jakąś skrzynkę rozdzielczą z tym ożenić na logikę) czy jedne i drugie kręciły się razem ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia tego pojazdu i się zastanawiam. Koła "gumowe" były unoszone w jakiś sposób, czy gąsienice wchodziły do pracy w momencie, gdy 4x4 zapadało się w miękkim gruncie? I czy napęd był rozdzileny (tak by wypadało jakąś skrzynkę rozdzielczą z tym ożenić na logikę) czy jedne i drugie kręciły się razem ze sobą?

 

 

Z wszelakiej dokumentacji widać, że koła gumowe były unoszone, czyli prawdopodobnie miał mój "Brzydal" dwa niezależne napędy. Podczas budowy modelu też tak wnioskuję. Gumofilce są napędzane na oś tylną . Mogę się mylić oczywiście. Poniżej dwie fotografie.

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202015-10-12%252520223305.jpg

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202015-10-12%252520223347.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chropowatej powierzchni po malowaniu, dodajesz retarder do farb ? być może zanim farba z areo doleci na powierzchnię zdąży już wyschnąć, stąd ta chropowatość ?

 

Staram się rozcieńczać farby Thinnerem z AK, co prawda rzadko to robię może i to jest problem .... Hmmm. Zapewne przed następnym malowaniem ( a jest co malowac ) dostosuję się do wszystkich spostrzeżeń opisanych powyżej.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przed następnym malowaniem ( a jest co malowac ) dostosuję się do wszystkich spostrzeżeń opisanych powyżej.

 

Przed następnym malowaniem to zmień poprostu farby na gunze albo tamkę , bo te cenne współporady raczej nie będą miały odzwierciedlenia w komforcie malowania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przed następnym malowaniem ( a jest co malowac ) dostosuję się do wszystkich spostrzeżeń opisanych powyżej.

 

Przed następnym malowaniem to zmień poprostu farby na gunze albo tamkę , bo te cenne współporady raczej nie będą miały odzwierciedlenia w komforcie malowania ....

 

Każdej porady będę się trzymał, nawet Twej z zakupem farb

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Kalkujemy i obijamy

 

Witam witam, po chwilowej przerwie, zaledwie parę dni

 

Czas "biegnie" bardzo szybko, a postępy z "Brzydalem" jakoś wydaje mi się, że wolno idą. Tak więc kolejna wolna niedziela to i coś się ruszyło. "Brzydal"....

 

SAM_1000.JPG<---....nabrał trochę "nalepek".... śmierć, rejestrację, oznaczenia....

 

SAM_1002.JPG<---...."krzyżyk"....

 

SAM_1004.JPG<---... znowu śmierć, rejestracja, oznaczenia....

 

SAM_1007.JPG<---... i wszystko do kupu

 

Po "nalepkach" przyszła pora na tyranie "Brzydala" więc.....

 

SAM_1017.JPG<---... przyszedł czas na obicia.

 

SAM_1018.JPG<---..Używając farby Dunkelgrau Shadow...

 

SAM_1019.JPG<---... zacząłem mojego biedaka....

 

SAM_1021.JPG<---....obijać z....

 

SAM_1024.JPG<---....każdej strony.

 

SAM_1025.JPG<--- Chociaż to dopiero początek, to "Brzydal" już nabiera wyglądu

 

 

WORKOUT

 

Dziś, od dłuższego czasu zabrałem swojego "Brzydala" na parę kilometrów "latania". Po zmianie hotelu, znalazłem się już na całkowitej wiosce. Ale nie ma co ukrywać dalej to piękna Bawaria, która już za niedługo będzie cudownie zimowa

 

20151018_142005.jpg<--- "Brzydal" patrzy w przód, widzi pola.....

 

20151018_142011.jpg<--- ... patrzy w bok i co widzi, zaś pola

 

20151018_142540.jpg<--- Po chwili znajduje, "budkę" strażniczą z widokiem na pole ziemniaków ....

 

20151018_143321.jpg<---....oraz wieżę widokową na pole kapusty

 

 

Tak oglądając ciekawe widoki dookoła "Brzydal" z właścicielem ....

 

20151018_144113.jpg<---... wpadł w takie błoto, że telemarkiem ratował się przed upadkiem. Jakby były to zawody w skokach narciarskich, to za lądowanie otrzymalibyśmy same 20

 

20151018_144240.jpg<--- Jako iż błota trzeba było się pozbyć, to jako normalny odruch, człek idzie do trawki. Po 2 min wycierania, właściciel przypomniał sobie, że jego cichobiegi palestyńskie są letnie i nie mają funkcji " NO WATER INSIDE". Ehhh niemądry właściciel i niczemu niewinny "Brzydał" truchtali 3 km do hotelu z bajorkiem w butach

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc "Brzydal" nabrał nowych barw, z mojego punktu jest dużo lepiej :P

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Powrót do lakierni

 

Ze względu na to iż "Brzydal" był brzydszy niż ustawa przewidywała, przez to też cofnęliśmy się z warsztatem...

 

SAM_1028.JPG<---.... do etapu malowania.

 

SAM_1029.JPG<---... "Brzydal" trochę przyciemniał

 

SAM_1030.JPG

 

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Obijamy - podejście drugie

 

Nie "szalałem" użyłem gąbeczki. Nie wszędzie wyszło perfekcyjnie, ale z efektu jestem bardziej zadowolony niż poprzednio.

 

SAM_1033.JPG

 

SAM_1034.JPG

 

SAM_1035.JPG

 

Co złe, tak wiem moja wina :(, jeszcze trochę lat doświadczenia muszę złapać

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Kalkujemy - na nowo

 

Jako, że kalki nie przetrwały ponownego lakierowania dlatego też byłem zmuszony szukać "oryginału" dla kalek, które aktualnie posiadam.

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202015-10-25%252520154418.jpg<--- Trochę poszukałem i uffff udało się....

 

SAM_1041.JPG < --- Jest tylko mały szkopuł, o tyle ile przód się zgadza....

 

SAM_1044.JPG<----.... to oznaczenie na tyle jest nałożone tam gdzie powinno. oryginalne, historyczne zdjęcie znalazłem dużo później i już nie byłem wstanie nic z tym zrobic :( :( :( ( teraz nie dość do Brzydki to jeszcze Sci -Fi )

 

Średnio zaawansowany - "Brzydal" - Sido i Wash - POCZĄTEK

 

Po nałożeniu Sido, zabrałem się za wstępne " Wash`owanie". Efekt pierwszych prób poniżej. Wash podzielę na kilka etapów:

 

1. Grey Brown ( okolice układu jezdnego, koła ) - stan obecny

2. White wash ( okolice układu jezdnego, koła ) - stan następny

3. Góra "Brzydala" przeleje ( oczywiście nie całego - miałem na myśli włazy itd ) na Dark brown + delikatny white wash. Trzeba w końcu zmierzać w kierunku Zimy .

 

SAM_1081.JPG

 

SAM_1074.JPG

 

SAM_1079.JPG

 

 

WORKOUT

 

Brzydal nigdzie w pięknej Bawarii ostatnio nie był bo pomaga właścicielowi w pracy :(

 

20151025_161132.jpg

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem ze cos poszlo nie tak z oznakowaniem z tylu... Tylko czemu godlo 7 Panzer Division jest niepelne?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.