Skocz do zawartości

Adolf Hitler 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem że niem ma wprawy w figurkach i są to moje początki w próbach stylizacji mundurów, twarzy, tak aby nie wyglądały jak manekiny.

 

dlg1te.jpg

 

lhzexf.jpg

 

0wojq4.jpg

 

d3eso9.jpg

 

9iksua.jpg

 

zgtbxk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktokolwiek czeka teraz na to "co napisze 7urgen?" to oswiadczam ze od strony politycznej historii III Rzeszy trzymalem sie, trzymam sie i trzymac sie bede z dala wiec w kwestii tej figurki ani jej podobnych sie wypowiadac nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar robić figury to proponowałbym zaopatrzyć się w olejne artystyczne, oraz w gałki oczne (kalkomanie) a do tego Hyclera czy tam innych Szwabów gadżety takie jak pagony, gapy, odznaczenia (są zarówno kalkomanie jak i barwione blaszki fototrawienne) , co do furera to jego partyjny mundurek był taki bardzej sraczkowaty, otok w czapce czerwony, a ten ptak na czapce to takiej strasznie długiej szyi to nie miał -głowa była na wysokości rozwiniętych skrzydeł.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloszki wyglancowane na lustro. A mundur w plamy, jak po kąpieli w szambie. Taki elegant jak Adolf, powinien byc nienagannie czysty. I mówię to ja ,-)) Ciągle uważam, że malowanie gałek ocznych jest infantylne w tej stali.Podobaja mi sie te szystkie klamerki i złocenia. Generalnie może być. I pewnie na żywo wygląda lepiej niż na tych zdjęciowych powiększeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak wspomniałem na początku figurki to dla mnie nowy temat, bo zawsze traktowałem je "przy okazji" jak znajdowały się jako dodatek do pojazdów, ale chciałbym zacząć na nich również skupić swoją uwagę, na formie cieniowania mundurów, cieniowania twarzy, dlatego jestem i będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju krytykę i podpowiedzi, co zmienić, co zrobiłem źle a co może być, tak aby przy następnej wiedzieć czego unikać.

 

Adam, jeśli chodzi o czapkę o kolor tej otoczki to bazowałem na tym zdjęciu

 

c76dnz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak aby przy następnej wiedzieć czego unikać.

 

Najlepiej było by unikać tego typu figurek. Jakby jeszcze dodać Stalina, duo Bandery z Szuchewyczem i Pol Pota to będzie wspaniała galeria zwyrodniałych padalców.

 

Wybaczcie bezpośredniość, ja wiele mogę zdzierżyć ale coś takiego to już jest gruba przesada. Ja rozumiem, że należy pokazywać historię taką jaka była, ale bez tej gęby w galerii forum modelarskiego można by się było obyć.

 

Jeśli administracja wyrazi wolę usunięcia mojego wpisu, to proszę bardzo ale nie będę milczał w takich sytuacjach.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj sie zgadzam z kolega. A gescik "wodza" z podniesiona raczka do gory zagotowal we mnie krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi to nie daje spokoju wiec napisze tak- wiesz Daz ze lubie Twoje prace, cieszy mnie ze zaczynasz pracowac nad technikami malowania figur i to bardzo ale czemu na litosc swiatowida nie zacAles od czegos innego? Mam nadzieje ze napiszesz zaraz ze to mial byc taki zarcik, ja odpisze ze OK i ze nie kazdemu sie ten typ zarow podoba i zakonczymy ta dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się właśnie że sama postać hitlera może wywołać takie reakcję. Oczywiście że zgadzam się z waszymi opiniami, i moje odczucia odnośnie tego sk%$#iela są takie same jak większości, albo może i każdego z Nasz. Padło na niego z racji tylko tego że była to pojedyncza figurka, którą miałem jaka mi została z zestawu italeri z dowódcami WW2 , ale broń Bożę nie jest wyrazem uznania dla jego osoby czy też umiłowania do jego chorych poglądów. Nawet jestem skłonny poprosić moderatora o usuniecie całego wątku, bo może wywoływać niepotrzebne złe emocje, gdzie w żadnym wypadku nie było to moim zamiarem, kogokolwiek urazić lub sprowokować do dyskusji na temat wyżej wymienionej osoby. Moim celem było jedynie prawidłowe pomalowanie figurki. Mam nadzieje Panowie ze nikogo nie uraziłem, jeśli tak to przepraszam, nie taki był zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Daz, czasami tak wychodzi. Mysle ze nikt nie czuje sie urazony Twoja praca jako taka. Zostawmy adminowi decyzyje co z tym zrobic. Ciesze sie ze mimo wszystko kilku kolegiw podrzucilo Ci rady. Sam o niektorych rzeczach przeczytalem z zainteresowaniem i wiedza juz zapisana w pamieci podrecznej. Czekam Daz ma dalsze Twoje prace no i figury, bo widze ze chcesz z tym cos robic a to sie chwali. Pamietaj ze w kwestiach merytorycznych w tematach mi znanych zawsze mozesz liczyc na moja pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie uważam że usuwanie wątku jest konieczne.

 

Jeśli ktoś robi model Messerschmitt Bf 109 albo Panzerkampfwagen VI Tiger nie oznacza to że pochwala do czego te maszyny były wykorzystane.

 

Ostatnio ktoś robi dioramę z młodym Osamą i nie wywołało to takiego oburzenia.

 

Ma to na celu jedynie naukę robienia figurek...

 

Taka figurka była akurat dostępna to szkoda jej nie wykorzystać.

No to tylko tyle ode mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica pomiedzy aspektem militarnym jakim w tym przypadku sa modele pojazdow czy figury przedstawiajace zwyklych szarych zolnierzy a aspektem politycznym ktory jest kojarzony (bardzo slusznie zreszta) z ideologia. Co do rzeczonego powyzej terrorysty, nie zbudowal on jednak obozow smierci i nie wymordowal kilku milionow cywili. Taka subtelna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruje to raz, dwa to w tej opinii nie jestem osamotniony a trzy jak dla mnie to kazdy moze sobie sklejac i robic co chce. Przyzwoitisc i umiar wynosi sie z domu i albo sie je ma albo nie. Pamietac tylko trzeba jedno, to co prezentujemy (zwlaszcza publicznie) wystawia nam wizytowke a sa tacy ktorzy chetnie jeszcze lubia wybrac rozne rzeczy z kontekstu wiec warto dwa razy pomyslec zanim sie cos publicznie pokaze firmujac swoim nickiem, nazwiskiem czy czym kolwiek co wskaze na nas palcem. Tyle mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Daz, chlopie, bez urazy. Rob swoje i pokazuj, jak zawsze, chetnie poogladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy modele maszyn służących do zabijania. Figurki żołnierzy, których zadaniem jest zabijanie, a adolf to teutoński bóg wojny. Bez jaj, nie bądźmy hipokrytami. Wojna to zezwierzęcenie. To hańba dla rodzaju ludzkiego. My się nią fascynujemy.To trochę chore. Ale dajemy rade ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposob nie przyznac racji... Mam cos na ten temat w podpisie. Tak czy siak, Daz zaczal sie przykladac do figur i to jest teraz wazne. Maluj nastepna, zobaczymy co wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.