Skocz do zawartości

M60A1 with Reactive Armor "Desert Storm" 1:35 TAMIYA


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam świetnie pierwszą wojnę którą obejrzałem w telewizji (w zasadzie była to pierwsza wojna pokazywana na żywo w telewizji). Był rok 1990 w wiadomościach pokazywali ujęcia z pocisków trafiających precyzyjnie w cel, płoneły szyby naftowe a jednostki pancerne koalicji przeszły przez wroga jak, cytując G. S. Pattona, "(...) jak gów...no przez gęś" (tylko nie nasikali do Renu).

Były Abramsy, Bradleye, Challengery, Apache, Hummery itd...

 

Byli też oni prawdziwi Amerykańscy US Marines i poziom lansu przerastający wszystko co w życiu widziałem (miałem raptem 9 lat ) i był on główny bohater tego warsztatu M60A1 Patton z pancerzem reaktywnym oczywiście należący do US Marines

http://www.primeportal.net/tanks/greg_smith/m60a1_rise_era/index.php?Page=1

zir7kWm.jpg

 

Tworzywo już jest

L33YL0ih.jpg

Plan:

Nie przesadzić z obiciami i śladami eksploatacji. Zapanować nad washami, pigmentami i wszystkim innym co mi nie wychodzi....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Faktycznie zapędziłem się z tym Bradleyem, dzięki za korektę

Czołgi biorące udział w tej operacji faktycznie powinny mieć karteczki z napisem "świeżo malowane" ;) (były przemalowywane już w Kuwejcie)

 

Jednak zarówno obicia jak i przetarcia farby bardzo często się zdarzały

These pictures were taken during Operation Desert Storm (1990-1991) and in Camp Lejeune, North Carolina (1990).

 

http://www.primeportal.net/tanks/greg_smith/m60a1_rise_era/index.php?Page=1

m60a1_rise_era_042_of_104.jpg

 

m60a1_rise_era_043_of_104.jpg

 

m60a1_rise_era_051_of_104.jpg

 

m60a1_rise_era_031_of_104.jpg

 

m60a1_rise_era_032_of_104.jpg

 

m60a1_rise_era_029_of_104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia piaskowej farby do właściwego kamuflażu odpowiadają mojej koncepcji na ten pojazd. Tym razem naprawdę chcę dać ich minimalną ilość. Nie będę go zdzierał do żywego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Zatem otwieram nasz program już! ;)

Blachy przyszły

8185QZlh.jpg

Dzisiaj zaczynam budować.

Pytanie do bardziej doświadczonych - czeka mnie zaszpachlowanie otworu w dnie wanny kadłuba, jak po wyszlifowaniu odtworzyć strukturę odlewu kadłuba? Gąbką namoczoną w szpachli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojkovic zdekonspirowałeś mnie ;) teraz się będę musiał bardziej starać ;)

 

divv

1. Blaszki gięte w suwmiarce - nie mam zaginarki

2. Nie było jeszcze konieczności lutowania. Palnik na butan mam innej firmy, mam nadzieję że się nada (kolbą nie będę przecież tego lutował)

 

A tak serio to pierwszy model który robię z blachami (drobnych blaszek które były w zestawie HobbyBossa nie liczę).

Radzę sobie tym co mam czyli suwmiarka i CA. Nie zanosi się na konieczność lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de gustibus non est disputandum ;)

Czołg nie musi być ładny, Patton faktycznie zalicza się do tych mniej urodziwych, wygląda trochę jak garbaty troll, w porównaniu choćby do t-55 czy t-62. Z ERA jest trochę lepiej, ale nadal daleko mu do tytułu "miss"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam M60 się zawsze podobały, a koszerne to już najbardziej

Mam w planach zrobienie takiego samego, tyle, że z zestawu AFV Club, pancerz reaktywny został mi z tego zestawu Tamki, bo kadłuba użyłem jako bazy dla Magacha, i dodać do tego wszystkiego trał wykopowy. Kurcze tylko kiedy znaleźć na to czas?

Póki co ładna blacharka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że bez zaginarki tych elementów nie dam rady zrobić. Szkoda, że praktycznie znikną pod płytami RA

Przy okazji poprawiłem i pogłębiłem i dorobiłem linie odcięć między błotnikiem a "chlapaczem" - fabryczne były niewyraźne i miejscami zanikały.

ouMkAgah.jpg

Ślad po amputacji modułu

QK7NcnQh.jpg

 

Tony szpachli - prawie jak na "niebitym golfie IV w tedeiku" od Mirka. Założę się, że licznik też cofnięty ;)

tP61neYh.jpg

Rozumiem, że Tamiya chciała przygotować ten modle pod napęd, ale żeby aż takie wielkie otwory robić i nie przygotować żadnych zaślepek...

Chyba, że to spisek producentów szpachlówek?

Budowałem już kilka ich modeli z tymi nieszczęsnymi otworami w dnie wanny, ale ten jest zdecydowanym, niechlubnym rekordzistą...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.