Skocz do zawartości

M60A1 with Reactive Armor "Desert Storm" 1:35 TAMIYA


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Zaginarka fajna rzecz, ale da się bez niej żyć. Ja sprawiłem sobie płaskie obcęgi o długim i płaskim ścisku i jak na razie wystarcza.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja w swoim sam zrobiłem zaślepki z polistyrenu, potem zaszpachlowałem łączenia.

Jak widać, nic nie widać

 

Faktycznie widać, że nie widać.

Co to za substancja pokrywająca dno wanny? (szpachla? filler?) Bardzo ładny efekt i struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za substancja pokrywająca dno wanny? (szpachla? filler?) Bardzo ładny efekt i struktura.

 

Dzięki, substancja to Mr. Surfacer 500 nakładany prosto ze słoika i "podziabany" pędzlem.

Faktura odlewu wychodzi w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam myśleć o mocowaniach do "bambetli" - z czego by je zrobić w zestawie blach mam tylko pojedyncze uchwyty, na wszystkich M60 z pustynnej Burzy są takie jak na zdjęciu.

Blaszka z puszki po ?

m60a1_rise_era_018_of_104.jpg

 

Przy okazji poszukiwań materiałów natrafiłem na MRE (Meal Rejected by Etiopian) - kto jadł ten wie o co kaman

 

W każdym razie można pobrać i drukować MRE

m60a1_rise_era_038_of_104.jpg

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/98846821/MRE%20modernas%20135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się nie powstrzymałem i zrobiłem otwierane/ruchome włazy (sam nie wiem po co)

icTJFsx.jpg

 

Szpachli przybywa w tempie astronomicznym

Łączenie elementów w tym miejscu ewidentnie jest jednym z gorszych pomysłów... Ale nic to nie narzekam. Cocojumbo i do przodu

xyZRiN3h.jpg

Cały dół wanny mam zamiar potraktować jeszcze Mr. Surfacer 500 (bądź rozcieńczoną szpachlówką TAMIYA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem sposób na ostatnim projekcie - taśma tamiya i skalpel.

Tym razem zrobię tylko bardziej niebieskie... Wg poradnika

Paint Periscope first with Flat Aluminium, then give three coats of the following mix,

allowing time to dry for each coat:

X23 - CLEAR BLUE: 1

X25 - CLEAR GREEN: 2

NrRMZDG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym dość intensywnie. Skończyły mi się wraki do trenowania ;)

Wycięcie tego wygląda na wykonalne - wywiercić dwa otwoty i resztę wyciąć.

Wypełnienie to też raczej nie kłopot (myślałem o BONDIC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ja wszędzie wstawiam przeźroczyste ,(z wyjątkiem tych nowoczesnych peryskopów i patrzałek które są jakieś antyrefleksyjne i są lustrzano-czerwone )pozdrawiam M1A1(HA)

 

Takie pytanko - z czego je robisz?

Bo nie wiem do końca czy pomysł z BONDIC to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszedłem oglądać M60 - rodzi mi się w głowie kilka pomysłów

1. substancja matująca na błotnikach i pancerzu zdj 2 (takie bitumiczno kamyczkowe coś na błotniki)

2. peryskopy - obfociłem i mam nowy pomysł

UgH7Gv7.jpg

W międzyczasie przerwa na antyreklamę i walkę z gunwem (poszedłem po bułki, wyszedłem z produktem modelopodobnym firmy Mirage -50% ceny dawali w markecie. Kolejnego nie wezmę nawet za darmo)

7iYf7tmh.jpg

Miało być fajnie, szybki przerywnik dla poćwiczenia technik - jest płacz i zgrzytanie zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak CSWL dzisiaj. Przeglądam pod tym kątem zdjęcia z DS i raczej maja powierzchnie antypoślizgowe. Poćwiczę nakładanie czegoś w tym stylu przy chwili czasu (mr surfacer 500 albo rozcieńczona szpachlówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ok! Efekt po piasku dla szynszyli byłby zdecydowanie przesadzony, piasek byłby dobry np. dla Merkawy, gdzie te drobiny bazaltu są o wiele większe. Ja oczywiście o drzwiach otwartych w CSWL dowiedziałem się po fakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony rezultatami testów poszedłem za ciosem i jestem zadowolony z efektu (technika wchodzi na stałe do warsztatu.

XA0t3SW.jpg

 

m6IUUDf.jpg

 

Teraz muszę zidentyfikować dokładnie obszary pokryte antypoślizgiem na pancerzu przednim i wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.