Skocz do zawartości

Diamond T 968A Cargo Truck Hard Top Mirror Models 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spasowanie jest świetne, ale kołeczki pozycjonujące są tak małe, że je klej rozpuszcza, a otwory pod nie mają za małe średnice i trzeba albo je rozwiercać, albo przerabiać części i robić kołki z profili plastikowych, albo kombinować w inny sposób. Instrukcja jest dość zawiła i miejscami trzeba kombinować z kolejnością składania. Pojazd miał na pewno tylne światła, ale nie ma ich w modelu, są tylko otwory pod nie i otwór na złącze elektryczne przyczepy. Inaczej muszę zamontować skrzynię, bo sklejenie bez dodatkowych elementów do ramy nie zda egzaminu i skrzynia albo odpadnie, albo będzie latać w tylnej części

Nie mam koncepcji, jak zrobić otwarte drzwi kabiny i klapy pokrywy silnika, bo nie przewidziano takiej opcji w modelu i nie ma zawiasów...

Model to prezent, ale żałuję że nie wybrałem wersji wrecker.

Generalnie przyzwyczaiłem się do modeli Tamiya, Italeri, AFV, gdzie nie ma takich problemów, ale za to odwzorowanie części jest troszkę gorsze i czasem bardziej uproszczone.

 

Maluję Humbrolem 155 Olive Drab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

AdamsM1A1, trochę już podpowiedziałeś

 

Pojazd który posiadasz należy do 2 Dywizji Pancernej do 17 batalionu saperów także raczej do holowania dział nie był używany .Ale to nic z kalek które do niego posiadasz można zrobić właściwe . W operacji Cobra brał udział VII Korpus US Army którego częścią składową była 4 Dywizja Piechoty w składzie której z kolei w dywizyjnej artyleri (DivArty) był 20 Batalion artylerii wyposażony właśnie w działa kalibru 155mm, czyli interesujące Cię Long Tomy. Moim zdaniem" bumper code" do twojego pojazdu powinien wyglądać tak: z lewej 4 I 20F z prawej B2 co można przetłumaczyć na polski 4 Dywizja Piechoty 20 batalion artylerii bateria B 2-gi pojazd , trzeba by jeszcze sprawdzić ( ale to rano bo jestem w pracy i ten cholerny serwer mnie nie wpuszcza ) czy 20 batalion używał samo F czy też FA bo były i takie przypadki , oraz czy bateria w działach 155 mm dzieliła się na 2 plutony po 3 działa bo jeżeli tak wtedy "bumper code" wyglądał by B21 co stanowi 2-gi pluton 1 pojazd , co do numeru rejestracyjnego to też rano ( powód j.w .) wiem że pierwsze 2-3 cyfry stanowiły opis pojazdu( jeep, ciężarówka czołg itp oraz np. możliwość holowania itp.) a pozostałe jego nr kolejny. Myślę że udało mi się opisać zasady oznakowania pojazdów w US Army ( po małych modyfikacjach używany do dziś ).Pozdrawiam i miłej nocy A.

 

Nie mam natomiast pojęcia, co z resztą kalek z tej fotki: DO NOT DRAIN, tą oznaczoną nr 10 i schematami skrzyni biegów:

 

IMG_5094.JPG

 

Instrukcji naklejenia tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dostępnych w necie zdjęciach widać, że napisy podobne jak z kalki nr 10 były umieszczone na zbiornikach paliwa, raz po lewej, raz po prawej stronie, ale nie aż takie duże...

 

Jakiś odrestaurowany egzemplarz:

 

diamond%252520restored.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te kalki informacyjne tą z tym schematem i tą z napisami trzeba by umieścić gdzieś na półce koło kierowcy, koło dźwigni zmiany biegów ( patrz Dodge czy ciężarówkę GMC) dokładnie ich umiejscowienie trzeba zobaczyć w odrestaurowanym egzemplarzu. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond-T-Interior_zps60653a36.jpg

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=216824&ord=&page=5

http://g503.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=196668

Być może pod pierwszym linkiem jest więcej zdjęć, zajrzałem tylko na tę jedną, piątą podstronę. Ten Michael Koenig z Armoramy to jakiś szpec od amerykańskich ciężarówek, możesz do niego napisać tam PW z pytaniem o rozmieszczenie kalkomanii. Jeżeli nie masz konta, mogę to zrobić w Twoim imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nieoceniony! Przy okazji mam fotkę na mechanizm podnoszenia szyb przednich i ramkę szyb bocznych (chcę je zrobić opuszczone)

 

Zapytaj o kwestię naklejenia kalki z tą tabelą - na lewym zbiorniku paliwa czy na prawym zasobniku? Różnie to jest na zdjęciach modeli i na odrestaurowanych pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w googla "Diamond T968 placards" i znalazłem szybko powyższe linki

 

 

Zapytaj o kwestię naklejenia kalki z tą tabelą - na lewym zbiorniku paliwa czy na prawym zasobniku? Różnie to jest na zdjęciach modeli i na odrestaurowanych pojazdach

Który to jest numer kalkomanii? Żeby być pewnym, o co mam zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź od Michael Koeniga:

#10 is the shipping/packing specifications for the vehicle. It could be placed in the lower corner of a door, on the face of the fuel tank or battery box or on the side of the load box. Anywhere space would allow.

 

#21 Is a tough question that I really do not have an answer for. I have not seen this sign before. On the Mirror decal sheet it seems way too big. If it were much smaller I would say it goes on the dashboard or on the inside of one of the doors or even on the overhead above the driver's windscreen. Sorry. If I come across anything I will let you know.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź od Michael Koeniga:
#10 is the shipping/packing specifications for the vehicle. It could be placed in the lower corner of a door...

 

Nie myliłem się więc także

Malowanie paki bardzo ładne. Czy rozjaśnisz środki paneli? Bo wash i pozostałe zabiegi mogą przytłumić dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mało czasu na malowanie, rozjaśnianie paneli już zrobiłem, poza tym zrobię ten pojazd w wersji transportowej, nie jako holownik działa jak pierwotnie planowałem, wobec czego mocno go przykurzę jasnymi pigmentami

 

Kubisz, wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Malowanie zegarów odpadło - Mirror Models dała kalki, ale bez instrukcji, co gdzie nakleić...

 

DSC_0500.JPG

 

Nie mam aktualnie aparatu, którym zazwyczaj robię zdjęcia, więc cykam Xperią z1, może coś jednak na nich widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam do przodu:

 

Znęcałem się nad skrzynią ładunkową:

IMG_5279.JPG

 

IMG_5280.JPG

 

IMG_5282.JPG

 

 

Nakleiłem też informację dotyczącą "shippingu"

IMG_5283.JPG

 

Ta jednostka, dla której dano w zestawie kalkomanie - 2 Dywizja Pancerna, 17 batalion saperów - była w czasie Overlord we Francji, tako rzecze Wikipedia. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tyrania paki, spokojnie możesz jeszcze. Nie przesadzisz. Dno wygląda na ciągnięte pędzlem w jednym kierunku, dodaj plamy i zadrapania. Odbarwienia desek na bokach tez zróżnicuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię malowałem aero, te zadrapania to papier ścierny, nie pędzel, ale to nie koniec zabiegów, oj nie! Będą plamy i jeszcze dno potraktuję jakimiś specyfikami AK: rdza, Dark Wash. Wczoraj psiknąłem niektóre części modelu lakierem matowym, dzisiaj to postaram się sfotografować i wrzucić fotki. Mało czasu na modelowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłoga jest metalowa, tak wnioskuję ze zdjęć oryginalnych pojazdów "po lifcie", ale jeszcze ja dociuram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.