Skocz do zawartości

Sherman Firefly Ic, 1 DPanc. gen. Maczka - Asuka 35-028


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Włazy sobie czekają osobno do pomalowania i na ewentualnych załogantów

Tak samo jak narzędzia, ewentualna dodatkowa skrzynka na wieży i bambetle.

W zestawie jest jeden w berecie - ten będzie w kopułce dowódcy i jeden w kasku do futbolu amerykańskiego i zrobię z niego albo ładowniczego albo kierowcę - słucham sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie potrafię, najlepiej jak mam wszystko sklejone do kupy, przynajmniej nic nie zgubię i nie muszę się stresować, że zniszczę malowanie w trakcie przyklejania gotowych elementów do pomalowanego modelu

Rób kierowcę, dwójka na wieży to już tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuje trochę pokombinować z wyglądem tych figurek. Z tego co pamiętam to Tasca ma je takie sobie.

W model wsadziłeś sporo pieniędzy jak i pracy, uważam że załoga zasługuje chociaż na głowy od Horneta =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuje trochę pokombinować z wyglądem tych figurek. Z tego co pamiętam to Tasca ma je takie sobie.

W model wsadziłeś sporo pieniędzy jak i pracy, uważam że załoga zasługuje chociaż na głowy od Horneta =P

 

Warto na pierwsze w życiu figurki to kupić?

Znalazłem na Sahara hobby zestaw hbh04 ale u nich wszystko bezcenne jest i nie wiem czy w ogóle jeszcze działają...

 

Jest jeszcze zestaw MiniArt

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się elegancko...

Podstawka jakaś też w planie??

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

 

Coś tam prostego już bym zrobił (mam już kupione - mata jakieś listki i inne przydasie) ale szukam dobrego poradnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski T48 by Bronco poskładane.

Osobnikom, które mnie nimi straszyły mówię stanowcze nie

Przygotowanie i składanie jest może czasochłonne ale efekt jest według mnie bardziej niż ok.

 

Mogę zrobić swego rodzaju tutorial jak je robić. Są jacyś zainteresowani?

 

Niestety przy złożenia napinacza na najbliższą pozycję wejdzie 80-81 ogniw zamiast przepisowych (w oryginale) 79.

 

Na razie najbardziej mnie zastanawia jak ja je zepnę na końcu...

Będzie trzeba jakiś ściągacz wymyśleć. A może macie jakieś pomysły/doświadczenia?

 

24789958214_965c9691b3_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie najbardziej mnie zastanawia jak ja je zepnę na końcu...

Będzie trzeba jakiś ściągacz wymyśleć. A może macie jakieś pomysły/doświadczenia?

 

Zepnij gąsienicę, załóż na koło napinające i napędowe i zacznij wklejać wózki zaczynając od skrajnych. Powinno wszystko ładnie się spasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma sprawy. Zastanawia mnie tylko jak bardo te gąsienice Bronco są workable, tzn czy się nie rozlecą przy nakładaniu i jak mocno wszystko się trzyma kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli trzeba się przygotowywać do najbardziej efekciarskiej części czyli malunkingu z obijakingiem wspomaganym brudzingiem.

 

Czy Wam się podoba czy nie będę kontynuował domniemanie, że to Nasz i chcę mojego Świetlika wykonać na ile się da zbliżonego do tego ze zdjęcia :P

Proszę Was zatem szanowni eksperci w interpretacji słabych zdjęć o pomoc w ustaleniu co tam może być.

No i z góry BARDZO dziękuję.

 

24016219163_7399cc8062_z.jpg

 

Do wykorzystania mam następujące akcesoria (brakuje tylko chyba nocnika ).

Oczywiście jakieś płachty też się znajdą, a jak nie to spróbuję wyprodukować.

 

24551240601_3917617305.jpg

 

Figurki będą - dowódca i kierowca w najgorszym wypadku nie do końca zestawowi (dziękuję Pawle za namiar).

 

Numer będzie T263666 - jeszcze raz dziękuję Marku.

 

Co do gąsienic Bronco i modelu Asuka/Tasca jakby nie kombinować musi być 81 na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze trochę cyzelowałem detale przed położeniem podkładu.

Zmęczyłem frezem koła, dorobiłem spawy wokół dopancerzeń bocznych, spawy i ślady cięcia do wieżowej wnęki na radiostację, detal spawów na uszach do podnoszenia.

 

Jeszcze muszę dorobić spaw do ogranicznika otwierania włazu ładowniczego.

Pozostały mocowania narzędzi, haki na tylnej płycie radiostacji i to będzie już chyba wszystko przed malunkami.

 

Oczywiście czekam na uwagi.

 

Spawy robiłem z wyciągniętych nad świeczką kawałków ramki i potem praca igłami do strzykawek 0.5, 0.6, 0,8 i klejem Tamiya Extra Thin Limonene.

 

25509049866_02c923ac4d_c.jpg

25535186525_5b5203b49d_c.jpg

25416653432_3f3e14f931_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spawy wyszły Ci bardzo ładnie. I chyba czystsza metoda od GS'a albo Milliputa. A nie bałeś się, że klej się za bardzo rozleje i zniszczy Ci plastik wokół?

 

Zgadza się mi bardziej pasuje niż green stuff. Z green stuffa ciężko zrobić cieniutkie wałeczki i mocowanie jest problematyczne.

 

Idealnie z klejem nie wyszło ale wersja cytrynowa Extra Thina podobno jest słabsza (kusi mnie żeby kupić zwykły Tamki lub Gunze) i ma to swoje zalety.

Jak przez przypadek skapnie nie tam gdzie trzeba za dużo to ścieram patyczkiem i praktycznie śladu nie ma, a jak coś zostaje to drobniutki papier i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.