Skocz do zawartości

Francja 1944


Wujek-Beton

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam warsztat, bo ponieważ iż chwilowo prace nad dioramą stanęły w miejscu, głównie z braku czasu. Liczę na pomoc i sugestie, wszelkie uwagi mile widziane i po raz kolejny proszę o wyrozumiałość;).

 

DSCN0138.jpg

 

DSCN0140.jpg

 

DSCN0142.jpg

 

DSCN0143.jpg

 

DSCN0186.jpg

 

DSCN0187.jpg

 

DSCN0188.jpg

 

DSCN0189.jpg

 

DSCN0190.jpg

 

DSCN0192.jpg

 

DSCN0193.jpg

 

DSCN0194.jpg

 

 

adult photo sharing

Mam nadzieję, że da radę z tym coś zrobić pozytywnego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co Cromwell ma na kołach?

Po drugie jeżeli to ma być Cromwell Gen. Maczka pod nazwą własną HELA to powinien troszku inaczej wyglądać:

- drewniana lufa

- wyposażenie charakterystyczne dla wersji command (dowódczej)

- podkowa na błotniku

 

Daleko nie szukając.

 

No i wszystko się strasznie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Do tego flak okopany w tym miejscu miałby raczej basen niż stanowisko ogniowe... drut kolczasty daruj sobie lub kup fototrawiony bo ten nie jest do niczego podobny...

Pisałeś że masz ok 20 lat styczności z modelami ale jak na poziom który prezentujesz to poniżej 8 latka... no wujek google jest łaskawy i po wpisaniu kilku fraz z w/w tematem można posiłkować się zdjęciami z epoki, a tak to taki ulep na zasadzie byle jak i na szybko...

o połysku i trawie wspominałem? "Zielone" też wymaga więcej pracy żeby nie było (sam męczę zielone) th_16042013556_zpsbc203d86.jpg natomiast posypka jaką używasz jest dobra do kolejek ale nie do 1/35... itd itp można by długo pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg skleiłem i oznakowałem wg instrukcji, myślałem że tylko do tego pługu (?) będziecie się czepiać, bo jego niby tam nie powinno być. Nie rozumiem pytania o koła Cromwella.

 

To jest warsztat, więc mam zamiar poprawiać swoją pracę, szkolić się. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to co u mnie ma być terenem zielonym nie bardzo jest podobne do realnej trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No to skoro wiesz że jak się walniesz młotkiem to boli to dlaczego to robisz??? Wiesz że trawa wygląda słabo to po co ją robisz zamiast zapytać? Hej może ktoś pomóc jak zrobić fajną trawę?

A i może zdradź nam tajemnicę z instrukcji że koła mają mieć takie kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg skleiłem i oznakowałem wg instrukcji, myślałem że tylko do tego pługu (?) będziecie się czepiać, bo jego niby tam nie powinno być. Nie rozumiem pytania o koła Cromwella.

 

Modelarstwo polega moim zdaniem nie tylko na wyjęciu elementów z pudełka i poskładaniu według instrukcji.

Cała zabawa jest w szukaniu jak być powinno, waloryzacji modelu, porównywaniem z punktem odniesienia, którym w Twoim wypadku jest czołg wręcz symboliczny i dobrze opisany.

 

Na wyścigi, prosto z pudełka to ja na początku lat 80-tych Karasia z ZTS Plastyk kleiłem...

 

To jest warsztat, więc mam zamiar poprawiać swoją pracę, szkolić się. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to co u mnie ma być terenem zielonym nie bardzo jest podobne do realnej trawy.

 

Niepotrzebnie się irytujesz bo do niczego to nie zaprowadzi.

 

Przede wszystkim to moim zdaniem nie warsztat ale restauracja/próba ratowania tego "dzieła".

Bardzo fajnie, że chcesz tylko trochę pokory.

Warsztat w założeniu jest robotą od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Wam do głów, że nie każdy modelarz musi być wirtuozem w tym co robi? Rozumiem, że daleko mi do poziomu jaki forum prezentuje, chyba zbyt daleko...

 

Przede wszystkim trzeba CHCIEĆ, a że się da możesz popatrzyć na moje warsztaty - kończę dopiero drugi model po ponad 20-tu latach przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

to będzie wytłumaczenie taaa na miarę "wielkiego wybuchu" co najmniej...

Każdy lepi jak mu tam pasuje no ale skoro kleisz na miarę Picassa no to tak już będzie że większość nie zrozumie twojego "talentu"... z założenia ma to być modelarstwo redukcyjne czyli oddanie oryginału jak najwierniej podzielone przez skalę, a skoro masz swoją wizję to ok ale nie pisz że chcesz się szkolić skoro stwierdzasz że kleisz jak kleisz i ma to się podobać...

Obecnie w kilka- no może naście godzin można nabyć wiedzę na temat podstaw malowania i klejenia... ale w sumie twój nick daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek-Beton- To może ja dwa słówka. Na początek pytanie retoryczne, czy wiesz dlaczego koledzy tak na Ciebie naskoczyli? Ja im sie poniekąd nie dziwię. Dowcip polega na tym że pokazałeś już raz swoja pracę. Nie było jakiejś ostrej krytyki bo wszyscy pojęli że pokazujesz jak robisz i oczekujesz pomocy co zrobić żeby było lepiej. Jak dobrze pamietam we wszystkich postach Twojego porzedniego tematu (oprócz bodaj jednego) była rada żebyś załozył warsztat (sam Ci to doradzałem). Teraz prezentujesz nam (w mojej opinii) 80% wykonanej pracy i pytasz się co nie tak i co zmienić. Praca dość rozbudowana i jak uważasz, ma ktokolwiek, konstruktywnie Ci pomóc? Jak powiedział Naczelnik Więzienia Ciężkiego na Sikawie "żeby zbudować nową bastylie trzebna najpierw zburzyć starą". Nie da sie poprawiać czegos co jest niemal skończone a co wymaga poprawek od podstaw. Uwierz mi na słowo, gdybyś rozpoczął warsztat od pierwszego wycięcia części z ramki i pierwszego ruchu pędzlem, napewno komentarze byłyby inne i nastawienie do Twojej pracy też. Nie obrażaj się, przemyśl co napisałem i wracaj do nas z właściwie rozpoczętym warszatem. Uwierz mi, każdy to doceni bo będzie wiedział że naprawdę chcesz zrobić dobrze i oczekujesz pomocy. To co wyszło teraz to oczekiwanie brzytwy rzuconej tonącemu a nie pomocy. Bez urazy i z wyrazami szcunku, Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczka z kolorem kół to żadna sztuczka, one zwyczajnie nie są jeszcze pomalowane na finalny kolor.

Wcale nie nastawiałem się na to, że wzbudzę tu podziw, czy jakieś uznanie, ale liczyłem, że wrzucając pracę w tym momencie w jakim jest, pomożecie mi, doradzicie jak ją dopieścić, dokończyć, itp. A tu widzę, że poważnie chyba trzeba od samego początku brać aparat do ręki i co chwila, fota i na forum. Dla mnie modelarstwo to niekoniecznie odzwierciedlanie 100% rzeczywistości, ale przede wszystkim sposób na spędzenie wolnego czasu, hobby takie;). A, że (uogólnię) Wy dążycie do ideału to szanuję i podziwiam.

 

Wiem, że nie chcecie mnie zniechęcać, bo i nie uda Wam się mnie zniechęcić do sklejania, ale chyba dalsze moje prace zachowam dla siebie;).

 

Dziękuję i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Za dwa lata i trzy miesiace dobije 50tki. Nigdy w moim zyciu nie bylem monotematyczny, zawsze bylo kilka pasji. W ten sposob przebrnalem przez gre na perkusji w punkowym zespole, modelarstwo, akwarystyke, szczypte military survival'u, hodowle roslin egzotycznych, kolekcjonowanie militariow, a obecnie na powolnym wyciszaniu w rekonstrukcji historycznej i niszowym figurarstwie na calego. Nie pisze tego zeby sie chwalic tylko po to zeby powiedziec ze z perspektywy tych wszystkich lat i doswiadczen wiem, jestem pewien, ze zadna pasja nie sprawi przyjemnosci jezeli sie w niej nie bedziemy rozwijac. Oczywiscie, Twoja pasja to sciezka Twoich wyborow i zycze Ci zebys ich nie zalowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na perkusji w punkowym zespole, modelarstwo, akwarystyke, szczypte military survival'u, hodowle roslin egzotycznych, kolekcjonowanie militariow,

 

Nie wiem czemu zapomniałeś dodać: "hodowla kur" sam nie wiem czy to zalicza się do hobby, pasja ,a może miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega BETON WUJEK. Jeśli chciałeś pokazać się na forum to na pewno po to żeby coś zmienić. A to ,że wszyscy Ci piszą ,że wszystko do poprawki to tak należy zrobić. Zmienić i sam się przekonasz.

Chyba ,że jesteś typem człowieka ,któremu odpowiadają twoje prace i ewent. ktoś z bliskiego twojego grona. I dla nich możesz powtarzać swoje prace. Czemu nie.

Tylko jak będziesz chciał przekroczyć granicę ,którą obecnie Ci ciężko i bez specjalnych zmian w budowaniu dioram to lepiej tego nie rób. Takie prace rzadko są spotykane na konkursach i nie robią żadnego wrażenia. Chyba ,że robią je dzieci.

A opinie na forum już znasz.

Kolejny krok należy do Ciebie.

Pomocnych osób tu na forum nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na perkusji w punkowym zespole, modelarstwo, akwarystyke, szczypte military survival'u, hodowle roslin egzotycznych, kolekcjonowanie militariow,

 

Nie wiem czemu zapomniałeś dodać: "hodowla kur" sam nie wiem czy to zalicza się do hobby, pasja ,a może miłość

 

 

Ciiiiii , to bylo tylko miedzy nami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7urgen , wytłumacz mi jedna rzecz .

 

Z kontekstu Twojego wpisu wynika , że jesteś skonfundowany podejściem autora ( nie założył warsztatu od początku ) i raczej nie podoba Ci się praca betonowego wujka. I co mnie zastanawia - niedaleko trzeba szukać , aby znaleźć Twoje komentarze pod takimi zdjęciami :

 

Ug6md4L.jpg

 

co za tym :

 

Nie rozczarowujesz...

 

Kolejne :

 

cHIT9C9.jpg

 

zIDRGwv.jpg

 

WyH6MHV.jpg

 

AfuA2aa.jpg

 

fsgTf6g.jpg

 

 

 

i zachwycony cudeńkami piszesz :

 

Rozwala mnie ta Twoja dlubanina. Wciaz zagladam i podziwiam te cudenka.

 

Możesz jakoś wyjaśnić rozbieżności w poczuciu estetyki , skoro wujek beton zebrał nazwijmy to mały "op.....l" ?

 

Nie bardzo rozumiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie nie spinajcie się tak. Kolega pewnie chce zrobić jak najlepiej ale zamiast zapytać i zrobić to zrobił i teraz pyta co i jak. Może koledze ciężko przychodzi skorzystanie z kogoś uwag. Sami pisaliśmy ostatnio w temacie o początkujących modelarzach, że powinni być jakoś oznaczeni co wszystkim się spodobało i ten kolega właśnie taki znaczek powinien mieć, mimo iż, (jak wyczytałem) że ma 20 lat. Niepotrzebnie się denerwujecie, przez co panuje zła atmosfera a kolega już widzę że powoli się zniechęca i pisze "do widzenia", będzie takich więcej.

Przepraszam że zaśmiecam wątek ale spróbujmy podejść do takich osób na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożo Wpozo- a gdzie ja pokaz pojechałem po autorze wątku. Myśle ze moje posty (włącznie z jednym privem) nie miały takiego wydzwieku jak posty innych kolegów. Poza wszystko jednak widzę pewna różnice miedzy tymi pracami a to co pokazałeś jest zwyczajnie wyrwane z kontekstu i mówiąc szczerze takie socjotechniki nie bardzo robią na mnie wrażenie. Myśle ze celowo nie podałeś wątków z których pochodzą. Ja wiem ze z jakiegoś powodu (chciałbym go poznać) masz jakieś stałe ale do mnie ale trudno, musimy z tym jakoś obaj żyć. P.S. Bardzo lubię Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.