Skocz do zawartości

[RS] JS-2 [Tamiya, Aber][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Jarku stara zvezda ma tragiczny plastik, ciężki do jakiejkolwiek obróbki (nie znoszę tej firmy), myślę że sama szpachla powinna wystarczyć aby zrobić fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgadza się, ten plastik jest jakiś różnorodny. W miejscach bardziej połyskliwych, jakby bardziej wygrzanych nitro go prawie nie bierze. Pewnie, tak jak piszesz, zrobię fakturę tylko szpachlą.

Poczytałem troszkę o samym nitro na forach chemiczno/malarskich. Może tu też jest rozwiązanie problemu, bo ludzie piszą, że producentów "rozpuszczalników nitro" jest teraz cała masa.

Niestety, większośc z ich produktów to tylko popłuczyny rozpuszczlnika nitro ( podają jako przykład m. in. też ten, który i ja stosuję ).

Polecają, by w pierwszej kolejności kupowac rozpuszczalnik nitro oznaczony symbolem RC-01. Z nich najbardziej zachwalane jest nitro z Dębicy.

Z ciekawości zakupię sobie i potestuję . Jeśli pozwolisz, to podzielę się efektami działania tego nitro .

I oczywiście, czekam na relację z malowania Twojego IS-ka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem tzw. birolu, mocne to jak cholera trzeba uważać

 

Moje pierwsze kolorki od tamiyi, bardzo dobre farby do aerografu, do bazowego malowania są wręcz idealne. Całą resztę będę malować jak zwykle valejkami.

 

JS-2-Tami_ahnnwsn.jpg

 

Baza gotowa, jutro biorę się za malowanie osprzętu i kalkomanie.

 

JS-2-Tami_ahnnwse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie.

Tylko (przepraszam ze dopiero teraz) wypychacze po wewnętrznej stronie włazów zostawiłeś.

 

Szlag by to... dzięki za Twoje bystre oko, w niedziele pójdą poprawki.

 

 

Nie zapomnij po wewnętrznej stronie gąsienic zrobić wytarć gdzie koła jeździły.

 

To już jest wykonane, oznaczenia już także naniosłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno?

 

@edit

 

Jako, że wróciłem do domu, to mam większe możliwości niż telefon, więc zanim dostanę etykietę złośliwego, zaplutego karła, wkleję to:

js2_23_of_50.jpg

 

Mam nadzieję, że nikomu krzywdy nie zrobiłem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, tylko, że zapodałeś akurat fotkę koła napinającego ( w isowatych są one identyczne z kołami jezdnymi ).

Tylne koło napędowe wchodzi zębami w "okienka" widoczne także na Twoim zdjęciu.

 

Ja tam jestem pewien, że Dumo tak to wszystko wyfiltruje, złoszuje i itd., że efekt końcowy będzie świetny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, ale jak zerkniesz na zdjęcie Lipy to zobaczysz że przy otworach w ogniwach jest wytarcie - widać rdzę. Tam był styk koła napędowego z gazienicą. Tak samo jak w miejscu gdzie jest styk koła napinającego, tam też jest rdza. A pomiędzy tymi dwoma śladami jest nietknięty fragment. Koło napędowe nie zachodzi tak głęboko na ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, ale jak zerkniesz na zdjęcie Lipy to zobaczysz że przy otworach w ogniwach jest wytarcie - widać rdzę. Tam był styk koła napędowego z gazienicą. Tak samo jak w miejscu gdzie jest styk koła napinającego, tam też jest rdza. A pomiędzy tymi dwoma śladami jest nietknięty fragment. Koło napędowe nie zachodzi tak głęboko na ogniwo.

 

 

Dokładnie o to mi chodziło. Do tego jeszcze brzegi kół są też obtarte... nie wiadomo od czego. Wiem, że ciężko pomalować koła metalizerem by nie wyjechać, bo sam to przerabiałem przy kw, ale można pędzelkiem zieloną poprawić... Do metalizera nic nie mam tylko, chodzi mi o niechlujne nim malowanie. Prace kolegi Dumo znam dlatego zareagowałem widząc takie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, ja się tylko zasugerowałem, że piszesz o kole napędowym a wklejasz zdjęcie koła napinającego, mój bład .

Natomiast za mało dokładnie napisałem o tym, co sprecyzował Krzysztof, czyli o śladzie po kole napędowy, dobrze widocznym na Twoim zdjęciu .

Zrozumiałem, że Tobie o ten ślad właśnie chodziło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej te wytarcia się robi patyczkiem do uszu. Opiera się o zęby i pociągniesz kreskę równą (srebrny podkład), na to pionowo miękki ołówek, nadający właściwy metaliczny kolor. Gruby ołówek na końcu płasko zestrugany (szerokość wytarcia na gąsienicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bójcie się, wyjdę z tego metalizerka. Zawsze używam tego samego w każdym modelu i nigdy nie było problemów

 

W następnym tygodniu zrobie apdejcik tematu, Niestety w tym tygodniu nie miałem kompletnie czasu na szperanie przy modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Może by mu warto trochę białą mgiełką po całości polecieć? No chyba że masz inne plany.

 

Wypłowie to za pomocą biedronki

 

Jutro olejowanie

 

JS-2-Tami_axxaeen.jpg

 

JS-2-Tami_axxaeee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.