Skocz do zawartości

Problem z aerografem


Czołgista.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie. Jedynie podczas ruszania spustem co jakiś czas wypluwa odrobinę farby.

Z własnego krótkiego w aerografach doświadczenia - zatkana dysza. Wykręć, wrzuć do pojemniczka z rozpuszczalnikiem, niech "odmoknie", wyczyść od środka sztywnym pędzlem lub ostrożnie (niebezpieczeństwo rozkalibrowania dyszy) cienkim drucikiem. Niedowiary ile syfu potrafi być w pozornie dokładnie wymytej zaraz po malowaniu dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A farby rozcieńczam wódką.

No właśnie. Taki jest efekt słuchania tych wszystkich pseudorad. Jeśli masz 18 lat to wiesz do czego służy wódka. Jeśli nie masz 18 lat oddaj wódkę ojcu.

Kup sobie dedykowany rozcieńczalnik. Może też być rozcieńczalnik Gunze.

A wódkę teorytycznie możesz używać np. do Pactry. Teoretycznie, bo w praktyce ja nie widziałem żadnej różnicy między wodą a wódką. Za to jest kolosalna różnica między wodą a rozcieńczalnikiem (błękitnym) Gunze.

Do mycia kolega zalecał aceton. Nie chcę napisać, że jest zły, ale wydaje mi się, że lepiej myje zaschnietą farbę "Plyn do mycia pędzli i narzędzi malarskich". Jest w każdym markecie budowlanym i sklepach z farbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mój problem z Aero to w trakcie malowania pulsuje!!Opiszę problem jak najszczegółowiej .Wlewam do zbiorniczka jakikolwiek płyn i po naciśnięciu spustu płyn wylatuje z dyszy pulsacyjnie. W zbiorniczku- a jest na górze-płyn,farba,rozcieńczalnik,woda itd .bąbelkuje ! Wstawiłem nowa(nie używaną) dyszę i igłę i nadal to samo.Pracuję na tym aero jakieś trzy lata i zawsze był perfect ! Mam parę aero różnych firm, najwięcej BADGER i wszystkie działają jak należy.Nigdy nie miałem problemów z aero a tu taka niespodzianka.Może ktoś mi wyjaśnić i pomóc co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest na pewno ok.Reszta aerografów działa jak należy.Moczyłem go całą dobę w TRI ,wyczyściłem wszelakimi narzędziami i płynami,wymieniłem wszystko oprócz korpusu i nadal robi to co opisałem w pierwszym poście.Widzę,że to zagadka wyjątkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest na pewno ok.Reszta aerografów działa jak należy.Moczyłem go całą dobę w TRI ,wyczyściłem wszelakimi narzędziami i płynami,wymieniłem wszystko oprócz korpusu i nadal robi to co opisałem w pierwszym poście.Widzę,że to zagadka wyjątkowa.

 

Sam sobie rozwiazales zagadke. W korpusie masz tylko uszczelki, ktore uszkodzone moga dawac taki efekt. Pytasz jak wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka!Powodem była nieszczelność między końcówką a głowicą!Obłęd bo okazało się,że po wstawieniu tej nieszczelnej do innego aero działało!Człowiek ciągle się uczy.Najważniejsze,że wszystko ok.Tak dla ścisłości dałem miedzy te dwa elementy cieniutki pasek taśmy uszczelniającej teflonowej i poskutkowało.Dzięki wszystkim za za angażowanie i myślę,że każdy zainteresowany coś na tym skorzystał.Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Teraz ja. Jak człowiek sobie chce polepszyć to zawsze coś spieprzy. Ponieważ ponownie zaczął mi się lekko zawieszać spust - nie zamykał powietrza - to postanowiłem go sobie przeczyścić. Nie wiem co mnie podkusiło ( ) żeby przeczyścić również zawór no i podczas składania ściołem poprzez niewłaściwe ułożenie dwie uszczelki między korpusem zaworu a gniazdem spustu. Uszczelki miały ok. 4 mm (mniejsza) i 4,5 mm (większa) średnicy. Aero to AD 7790. Czy i gdzie mogę takie o-ringi dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.