Skocz do zawartości

KRL - lotnictwo i nie tylko.


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model w skali 1:48.

 

F-22 pierwsze zdjęcie w trakcie budowy i gotowy model.

 

20161211_093933_zpszvjshyki.jpg2016-12-11%2018.59.18_zpsfrympg4v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda spasowanie tego zestawu?

Gdy go mierzyłem na sucho to wyglądało to bardzo dobrze, ale jak było w czasie budowy?

 

 

Solo, zestaw można złożyć bez większych problemów, spokoju i cierpliwości wymaga połączenie górnej i dolnej części kadłuba a to za sprawą wielu miejsc gdzie góra łączy sie z dołem za pomocą dodatkowych części.

 

Ogólnie mogę napisać że zestaw jest bardzo przyjazny choć nie wiem czemu tak drogi ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mocno staniał, szczególnie jak się to porówna z cenami nowych modeli, jak F-14 Tamki i F-4 ZM.

Przymierzałem połówki kadłuba na sucho i od strony nosa spasowanie jak dla mnie jest perfekcyjne, po ścieśnieniu tych części nie widać gdzie jest miejsce łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mocno staniał, szczególnie jak się to porówna z cenami nowych modeli, jak F-14 Tamki i F-4 ZM.

Przymierzałem połówki kadłuba na sucho i od strony nosa spasowanie jak dla mnie jest perfekcyjne, po ścieśnieniu tych części nie widać gdzie jest miejsce łączenia.

 

 

Jest dokłądnie tak jak napisałeś, ja w tym miejscu w ogóle nie nakładałem szpachli,

Starannie spasowałem skleiłem i jedynie oszlifowałem po wyschnięciu - szpachlowania w tym miejscu zero!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas na małe uzupełnienie podsumowujące rok 2016.

 

 

Skala 1:48

 

Garbaty MiG.

 

20161231_201640_zps4ultr7jt.jpg20161231_213013_zpskzs5zhrl.jpg

 

I Lisek:

 

20161231_195250_zpsstbmtqpt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo składanie modelu bez żadnych problemów. Natomiast może kalki te z arkusza głównego nie bardzo chciąły odchodzić od arkusza było to dość irytujące. Kalki z napisami eksploatacyjnymijuż bez problemu.

 

Model polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już kupiłem.

 

Dobra decyzja choć to model niezbyt skomplikowany taki na weekendowy odpoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziś rozpoczynam pracę nad Su-24M w kamuflażu a tym czasem wklejam do Portfolio poprzednii model jaki wykonałem na konkurs.

 

Su-24M - Trumpeter 1:48

 

 

20170122_1203181_zpsnu9isfth.jpg20170122_1204401_zpsop0vkaxz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zapomniałem dodać - Panowie proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy okręt.

 

20170102_145549_zpsfs6f2e7g.jpg20170102_145236_zpsxdabncmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam swoją, mam nadzieję dłuższą, przygodę z modelarstwem. Całkiem niedawno rozpocząłem dopiero kompletowanie tak zwanego sprzętu niezbędnego właśnie do tego by w ogóle zacząć. Oczywiście pomyślałem, że rzeczą najważniejszą jest... model... ha ha! Wymarzony Apache AH-64D. Szukałem, wybierałem, czytałem, analizowałem i tak dalej, i tak dalej. W końcu wybrałem - model Hasegawa 1:48. Gdy już skompletowałem narzędzia, farby i inne niezbędniki, a przy okazji czytając o tym o co w ogóle w tym wszystkim chodzi, zszedłem na ziemię. Kupiłem model za "dychę" - AH-1G "Cobra":

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=57262

 

Start to masa problemów. Brak wiedzy. Chęci i marzenia większe niż umiejętności.

 

Jestem pełen podziwu dla Twoich prac, które opisujesz "wyszło jak wyszło". Oj wyszło. I pierwsze wyszło, i następne wyszło...

 

Co mógłbyś mi doradzić poza cierpliwością, dystansem i praktyką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Model który dał mi bardzo w kość..... pewnie jest to kwestia mojego podejścia miałem wrażenie że jest to bardzo prosty do wykonania model więc moje podejście było lekceważace.

 

Niestety model Revella jak większość modeli tej firmy w skali 1:32 to badziewie, kolejnym wyzwaniem po sklejeniu było położenie kalek i wylakierowanie częściowe kwadracików.

Większość linii podziału na kwadracikach jest lakierowana kalki były zbyt grube by ułożyć się ładnie w cieniutkich liniach podziału.

Efekt ostateczny jest nadspodziewanie dobry model prezentuje się ciekawie.

 

ttPcbIM.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.