Jump to content

Mirage IIIC Italieri 1:32 "Z Piasków Djibouti"


KRL
 Share

Recommended Posts

Przedstawiam mój najnowszy projekt który przy okazji jest najkrócej budowanym modelem w moim warsztacie.

 

Gdy tylko dotarł do mnie ten model szybko rozpakowałem będąc przekonany że nie może być to model dobrej jakości. Na szczęście okazało się że jestem w błędzie model jak każdy ma swoje wady ale ogólnie składa się naprawdę dobrze a i merytorycznie jest dość przyzwoity.

 

Od dawana nosiłem się z zamiarem kupna tego modelu jednak zawsze wybierałem coś innego po ostatniej mojej wizycie w Szwajcarii postanowiłem zakupić Mirage i wykonać go w jedynym słusznym kamo z białym krzyżem.

Byłem przekonany już w momencie pojawiania się Mirage w sprzedaży że będzie to Szwajcar, rozpocząłem szukanie w necie fotek.

 

Tak szukałem "Szwajcarów" że w oczy wpadły mi fotki Mirage stacjonującego w Djibouti, samoloty wyglądały na bardzo ciężko pracujące i nie mogłem sobie darować próby odwzorowania choć w jakimś stopniu tego co na fotkach.

 

Na początek kilka fotek które były inspiracją:

 

c5a25235510ee7b30134c867b1eeb7a0_zpsqdn9cmlr.jpgIIIC%2050%2010%20LD%20sable_zpsplhukygz.jpgVEXIN_3C_44_securite_zpsmnq57du7.jpg

 

Oczywiście były też latadła w lepszym stanie:

 

2603615_zpsfxico6gp.jpg

 

Teraz kilka fotek modelu od razu napiszę że zdjęcia są dość ciemne ale taki był zamiar będzie też sporo zbliżeń:

 

IMGP7386_zpsdlghbwmw.jpgIMGP7385_zpswvbhqcmg.jpgIMGP7398_zpsfezvzsbl.jpgIMGP7401_zpsgmtsruvx.jpgIMGP7408_zps3sq8prz8.jpgIMGP7415_zpsej5pmeph.jpgIMGP7420_zps6xdjlcn4.jpgIMGP7422_zpsdm6ooddm.jpgIMGP7433_zpsqsprnswn.jpgIMGP7438_zps4gc0mp9y.jpgIMGP7449_zpsieg5tlnu.jpgIMGP7454_zpsdzzlzjy2.jpgIMGP7462_zpsk976r6fk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fajna maszyna i fajne malowanie, ale jednak mam uwagi.

Nie za bardzo podoba mi się to "umączenie" na niektórych obszarach, nie wiem co to ma znaczyć i dlaczego tak.

Druga sprawa to brudzenie, jest miejscami nieco zbyt mocne i brakuje w nim odrobiny finezji, może odrobiny przemyślenia co i po co jest nakładane, w jakim celu i co ma obrazować.

Ale poza tym - model jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nos nie otrzymał ciosu na ringu to jakiś fotograficzny psikus.

 

 

Solo, moja przygoda modelarska trwa nie co ponad rok więc jestem wciąż na poziomie raczkowania, wezmę jak zwykle twoje uwagi do głowy i będę się starał o nie co więcej finezji przy kolejnym projekcie.

Mam jednak wrażenie że raz coś wychodzi lepiej a raz nie co gorzej tak to już jest tak czy siak ogólnie jestem zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Fajny model Darku. Owszem rozwijasz się i to w szybkim tempie. Może nie liniowo z jednego modelu na drugi, bo masz w swoim repertuarze różne produkcje, ale generalnie idziesz w dobrym kierunku.

Tutaj brakuje mi nieco panowania nad washem, jednak całość jak to się mówi "kupuję".

 

PS

A braku Szwajcara w kolekcji Ci nie wybaczę!

Mam nadzieję, że kiedyś zdołasz naprawić ten błąd.

 

PPS.

Niestety szwajcarski C był cały jeden, nieco poprzerabiany do testów rakiet Falcon, więc wielkiego wyboru malowań nie ma. Jak chcesz seryjnego Szwajcara to Musiałbyś kupić E i przerobić na S, a to już spore wyzwanie. Albo po prostu zadowolić się wersją RS - tą praktycznie można zrobić z pudła wykorzystując model R.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się bez bicia że zamówiłem już kolejną sztukę i będzie Szwajcar w ogóle ostatnio coś mnie ciągnie do "rozebranych" wersji. Mam kilk modeli co fajnie będą się prezentować w kolorze metalu: F-100, F-104, F-105

Link to comment
Share on other sites

Atlis, ma na myśli miejsce łączenia nosa z kadłubem na zdjęciu jest widoczny uskok. Nos jest nie co wyżej.

 

Teraz jestem w Aviano i walczę ze skalą 1:1 ale jak wrócę do PL to się przyjrzę dokładnie całe łączenie nosa z kadłubem dookoła było szpachlowane i wydaje się być równe pomacam jeszcze raz musiałbym popełnić błąd przy robieniu nowych linii podziału.

 

Na szczęście nie ma rzeczy których nie da się poprawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.