Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/70 - Dragon 9043 1:35


piterrrxd

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że przód i boki zasługują na trochę nieregularnych, delikatnych wgłębień. Na różnych walkaroundach widać gdzieniegdzie różnorakie skazy na pancerzu. Podkład da fakturę, ale z wcześniejsza praca z nitro/szpachlą ją urozmaici.

Żeby nie wyszedł radziecki czołg to wystarczy się pilnować by nie przesadzić =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyszlifowałem przednią i boczne płyty. Na górze dorobiłem coś na kształt wpuszczanych wkrętów. Fakturę góry i reszty pozostawię podkładowi i farbie. Dziś doszły uchwyty do plandeki i przewód od reflektora. Została pokrywa granatnika, klucz na boku i jakieś drobne detale.

 

2121076DSC_0079.JPG

 

2880907DSC_0083.JPG

 

4543749DSC_0084.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zauważyłem - dorobię. Te wizjery też chyba były spawane? I wciąż nie wiem czy ten element montować na całym kadłubie w tych miejscach

 

8871492ab.JPG

 

Zastanawiam się też czy ten pręt/mała antena (nie wiem co to jest :P) powinien się tutaj znaleźć?

 

65913541506_abe35082in1.JPG

 

Oczywiście na sam koniec zamontuję antenę/anteny - no właśnie, powinna być jedna czy dwie w wersji dowódczej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ten element montować na całym kadłubie ... .

Element z zestawu Abera nr.60 to zaślepki na otworze do "zamka".Popatrz zaznaczone na wersji wczesnej.

Na egzemplarzach muzealnych nie spotkałem ani jednej sztuki.Czy to na wczesnych czy na późnych IV/L48 -70. Chyba szybko się zrywały.

... czy ten pręt/mała antena ... powinien się tutaj znaleźć?

Nie spotkałem tego elementu na zdjęciach z epoki i na planach tego pojazdu.

... powinna być jedna czy dwie w wersji dowódczej?

Dwie anteny - dla radiostacji Fu 5 i Fu 8, pręt anteny 2m i 1,8 m+gwiazda.

RB 35A02 będzie dobra 2,0 m, natomiast RB 35A03 to długość 1,4 m powinna być 1,8 m.

W zestawie Abera są trzy długości - Aber R-30 Zestaw niemieckich anten 2m, 1,8 i 1,4 + "gwiazda"+dodatki.

Może i to się przyda:

http://www.mojehobby.pl/products/Niemiecka-podstawa-antenyuzywana-na-czolgach-podczas-II-WS.html

Przy okazji znalazłem na jednym forum ciekawe malowanie

Malowanie z tego zestawu : (wersja z listopada 1944 ma już elementy do montażu dźwigu na "dachu".)

http://www.mojehobby.pl/products/Jagdpanzer-IV-L-70-V-Command-Ver.-Nov-44-Production.html

Niestety (jak zwykle) - Jednostka nieznana.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szybko się zrywały.

 

Ok, przykleję z 2-3 na tylnej płycie - reszta pozrywana

 

Co do anten - może gdzieś w okolicy będzie ten zestaw, to zakupię. Choć tu na zdjęciu nie widać różnicy (poza grubością) między 1,4 i 1,8, trochę dziwne

 

http://www.hobbysta.pl/images/pelny/Aber/aberR30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba od kołka o podobnej średnicy (przed główką jest gładka) + pinceta. Wzorowałem się na oryginalnej części i jakoś wyszło

 

Pytanie do Krzysztofa - czy na tym deklu od granatnika mogę przykleić śruby sześciokątne, czy mają to być okrągłe nity?

 

http://s16.photobucket.com/user/gibsonfndr/media/jagdpanzer%20IV/toitjagdpanzerIV-1.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odchudzam plastikowe błotniki od spodu za pomocą nożyka, papieru ściernego i czasami szlifierki na niskich obrotach. Potem pokrywam to warstwą Tamiya Extra Thin i wyginam delikatnie palcami i pęsetą.

Ewentualnie powtarzam cały proces kilka razy do uzyskania satysfakcjonującego efektu =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... .Choć tu na zdjęciu nie widać różnicy (poza grubością) między 1,4 i 1,8, trochę dziwne .

Właśnie grubość to jest to. Może coś takiego

http://www.mojehobby.pl/products/German-Command-vehicles-antenna-set.html

 

Pamiętaj że to skala 1:35. Dotyczy to też śrub sześciokątnych.(Im mniejsza w oryginale tym w skali bardziej okrągła zamiast kanciata.)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci robota wyszła, model bardzo mi się podoba .

Zastanawiam się tylko, czy mocowania tylnych sprężynek od końcówek błotników nie lepiej zrobić od wewnętrznej strony ( przynajmniej do tej pory nie spotkałem się z takim mocowaniem jak u Ciebie - choć nie twierdzę, że tak też nie robiono ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko, właśnie poszperałem w necie, faktycznie w Jagach tak montowano te sprężyny .

Widzę, że niezawodny Krzysztof też podłączył odpowiedni materiał .

Tylko Krzysztof, mnie własnie chodziło o różnicę pomiędzy Panzer IV ( we wnęce ) a Jagą ( na Twoich zdjęciach to widac dokładnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.