Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/70 - Dragon 9043 1:35


piterrrxd

Rekomendowane odpowiedzi

Jarzmo - pierwsza klasa.

Podłączenie reflektorka:

http://i36.servimg.com/u/f36/16/76/07/70/dscn1425.jpg

http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/jagdpanzer4a0/032g.jpg

Fotka Jagdpanzera IV - dobrze widać spawy na płycie nad silnikowej.(skrzyneczka i żaluzje)

http://www.toadmanstankpictures.com/jagdpanzer_apg_13.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dorobię wszystkie spawy, jak powyciągam nitki z ramek, albo kupię millputa. Do reflektora będzie przewód, tylko póki co nie mogę w żadnym sklepie miejscowym dostać drucików ~0,3mm. To samo z pręcikami 0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobię wszystkie spawy, jak powyciągam nitki z ramek, albo kupię millputa. Do reflektora będzie przewód, tylko póki co nie mogę w żadnym sklepie miejscowym dostać drucików ~0,3mm. To samo z pręcikami 0,3.

 

Rozpruj kawałek przewodu zasilającego np. lampkę.

Jest to tzw. linka i składa się z drucików ok. 0.3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprężynę włazu i ten przewód krótki reflektora wziąłem właśnie z kabla, ale są to raczej 0,2 lub mniej. Poszukam grubszych kabli w elektrycznym. Widziałem, że patent z żyłką wędkarską też się sprawdza przy przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam- zaspalem. Czujnosc Krzysztofa mnie tutaj skierowala. To moze najpierw sprzetowo od gory do dolu. Na glowie czapka oficerska- garnizonowa czyli ze srebrnym sznurem nad daszkiem. Czapka ma wieniec z kokarda na otoku ergo jest to Wehrmacht nie elektrownia. Kurtka i spodnie zimowe- jezeli Heer- czyli wojska ladowe wehrmachtu to masz trzy opcje- bialy, kamuflarz splittertarn A lub mysioszare. Pamietaj ze to byly sorty dwustronne czyli jezeli zrobisz bialym do zewnatrz to kaptur od wewnatrz i fragmenty kolnierza powinny byc w kamo lub szare. Pas oficerski (moze byc brazowy lub czarny). Na koniec, na nogach buty wartownicze. Definitywnie czarne, moze byc semi gloss. Co do roku to zestawy ocieplane weszly do sluzby jesienia 1942 przy czym te z kamuflarzem splittertarn weszly troche pozniej. Nie pamietam kiedy pojawily sie buty wartownicze, sprawdze w madrej ksiazce w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nakierowanie Samą maszynę planuję zrobić z okresu zimowego 1944-45, ale jeszcze długa droga do malowania. Do tego czasu postaram się zebać jak najwięcej materiałów odnośnie kamuflażu. Efekt finalny może być różny, pierw sporo poćwiczę na jakimś złomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nakierowanie Samą maszynę planuję zrobić z okresu zimowego 1944-45, ale jeszcze długa droga do malowania. Do tego czasu postaram się zebać jak najwięcej materiałów odnośnie kamuflażu. Efekt finalny może być różny, pierw sporo poćwiczę na jakimś złomie

 

To figur sie nada. Bardziej rasowo wyglądałby z crusherem na głowie ale garnizonówka to nie błąd, tak jest też dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest splittertarn A

splittertarn_wh_by_berzerkr-d4kb1gz.png

 

Na kurtce zimowej

 

1577.jpg

 

I kurtka w wersji mysioszarej

 

wwii.h331.jpg

 

Pokazane przez Ciebie przykłady to wzory Waffen SS.

 

Pierwszy to jedna z wersji Platana, drugi to Dąb a tzreci to groszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota z lewarkiem.

Rączka korbki w nim powinna być jednak złożona w pozycji transportowej.

Ale jak się nie uda tego elegancko skorygować to jak się zmieści z rozłożoną w uchwycie nic nie rób. Zawsze mogła się od wstrząsów sama otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Racja, skoryguję to. Nawet lepiej się będzie trzymał ten trzonek Mam pytanie co do montażu tych wszystkich narzędzi - malujecie taką drobnicę przed przyklejeniem do kadłuba?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki. Dziś skleiłem kadłub. Trochę będzie pracy nad przodem, który ma kilka baboli jeśli chodzi o spasowanie.

 

8462000CAM00902.jpg

 

1246419CAM00903.jpg

 

Tylne błotniki niezbyt ładnie wyglądały po doklejeniu bocznych elementów. Postanowiłem, że je wywalę. Bez nich lepiej mi się to podoba.

 

6492400CAM00905.jpg

 

Jutro postaram się coś więcej podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota z lewarkiem.

Rączka korbki w nim powinna być jednak złożona w pozycji transportowej.

Ale jak się nie uda tego elegancko skorygować to jak się zmieści z rozłożoną w uchwycie nic nie rób. Zawsze mogła się od wstrząsów sama otworzyć

 

Nie do końca się zgodzę z kolegą bo umie we wczesnym tygrysie rączka nie jest składana i ma ona jeszcze mocowanie klamrą, mi się wydaje że były różne wersje lewarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak holowniczy - lekko zdewastowany

http://www.armorjournal.com/Walkarounds/SPG/Jagdpanzer_IV/Jagdpanzer4_Sofia_089.jpg

Tu jak powinien wyglądać hak z bolcem - (fotka wczesnej 'czwórki')

http://postimg.org/image/iab6psz2l/

Podnośników było kilka rodzajów, zależy od okresu wojny i pojazdu.

http://karopka.ru/upload/comments/ec3/jackdraw-01.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec haka dorobię. Z wydechami abera niestety poległem - brak sprzętu do zabawy z tymi blaszkami wewnętrznymi, chyba trzebaby to było lutować Mogę za to potwierdzić, że mocno podgrzana i następnie ostudzona blaszka o wiele łatwiej się formuje. Te wydechy z zestawu nie są złe, lekko je tylko przerobiłem tak więc nie ma tragedii. Dorobiłem tekże lekkie spawy na tylnej płycie przy pomocy kleju i igły. Zdjęcia dodam jutro, dziś już niestety nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.