Skocz do zawartości

T-55A Tamiya 1/35


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

To jedziemy.

 

Dla przypomnienia tak wygląda zestawowe światło, które mi nie odpowiada.

 

1.JPG

 

Najpierw wnętrze lampy, które zostało pomalowane na srebrno.

2.JPG

3.JPG

 

Do wykonania żarówki podebrałem element pochodzący z rakiety Aim-9 od Edaurda w 1/48. Element żywiczny odciąłem i przykleiłem na swoje miejsce.

4.JPG

5.JPG

 

Teraz zaczyna się większa zabawa.

Do klosza będzie potrzebna twarda, ale nie gruba przeźroczysta folia.

6.JPG

 

Następnie trzeba ją przetrasować używając linijki i tępej strony skalpela zachowując niewielki odstęp. Oczywiście nie mogą to być ani za płytkie, ani za głębokie linie. Należy to robić z wyczuciem.

7.JPG

 

Teraz trzeba wykonać kopyto. Z pomocą przyjdzie zestawowy klosz i fragment prostej, długiej wypraski.

8.JPG

9.JPG

 

Następnie osadzamy kopyto w imadełku dla wygodniejszej pracy.

10.JPG

 

Teraz trochę teorii na sucho gdyż ciężko by było zrobić dobre zdjęcia, a nie miał kto pomóc.

Przetrasowaną liniami do dołu folię ogrzewamy nad płomieniem świecy. Należy robić to z uwagą tak by nie zjarać półproduktu.

11.JPG

 

Następnie obiema rękami naciągamy na kopyto. Oczywiście robimy to z wczuciem. Nie możemy robić tego za szybko, ani za wolno gdyż możemy uszkodzić folię.

12.JPG

13.JPG

 

I tak ja napisałem. Linie muszą być odpowiedniej grubości. Jak widać jedną zrobiłem za głęboko i o to efekt. Na szczęście nie na środku klosza.

14.JPG

 

Tak wygląda element przed obróbką skalpelem.

15.JPG

 

I po obróbce.

16.JPG

 

Zostało umieszczenie klosza w oprawie i przyklejenie go. Ja używałem do tego celu Tamiya Extra Thin.

17.JPG

 

I gotowa lampka na swoim miejscu.

18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o Polskie T-55 AM to posiadały tylko dwie latarnie światła widzialnego(FG-125),które znajdują się po prawej stronie włazu kierowcy.A przewody jakie wykorzystywano do oświetlenia zewnętrznego miały 1.5mm² , patent z kloszami zajefajny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Teciak gotowy

 

4QT8Nzih.jpg

FdldNkLh.jpg

 

 

Zacząłem kombinować nad podstawką.

I zastanawiam się nad płytami betonowymi.

 

4MxMOtqh.jpg

 

 

Wyglądało by to mniej więcej tak. Oczywiście trzeba dokupić jeszcze jeden komplet płyt i obudować styrodur.

 

Pytanie do znawców. Czy wgl coś takiego miało miejsce?

 

2qC8Clkh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.