Skocz do zawartości

Usuwanie farby z modelu


NobelEXC

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego celu używam dwóch specyfików:

- płyn hamulocowy ( DOT -3/4 ) - do lak. samochodowych

- kret - do farba modelarskich

 

Zasada działania jest w oby dwóch przypadkach taka sama. Do szklanego pojemnika wlewamy jeden z w/w środków. Po pewnym czasie (minimum dla DOT-3/4 ok. 12 h i dla Kreta 1h, jesli bedzie potrzeba można zostawic na dłuzej) Następnie płuczemy daną część pod bierzącą wodą. UWAGA!!! Kret jest substancja żrącą i w kontakcie z ludzkim ciałem powoduje oparzenia, dlatgo trzeba stosować gumowe rękawiczki, przydałyby sie również okulary UWAGA!!!

Po umyciu pod bierzącą wodą należy odtłuścić cześć i jesteśmy gotowi do ponownego malowania.

 

Kret nie rozpuszcza plastiku, jedynie moze zeżreć cyjanopan, wieć nie dziewcie się jesli po wyciągnięciu z Kreta Wasza kabina bedzie w cześciach..

 

Pozdr.

 

przod.jpg

przoddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakiego używasz Kreta bo ja zastosowałem Kreta w granulkach w plastikowym opoakowaniu, moczyłem pomalowane elementy kilka godzin i farba jak była, tak została nietknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kilka pytan mam:

W plynie, czy w zelu

Czy "Kret" to jest nazwa handlowa tego specyfiku, czy to jest cos kretopodobne

Rozcienczasz to jakos, czy moczysz tak prosto z opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z granulatu. Nazywa się to Koncentrat do udrażniania i dezynfekcji ... (coś tam, cos tam) i farbka po nocnym leżakowaniu zlazła z modelu. Model malowany był kilka miesięcy przed zmywaniem farby różnymi farbkami, nie pamiętam nawet jakimi. Jakiś Humbroll, jakiś samochodowy w aerozolu i chyba troche Pactry też było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś udało mi sie kupić w Rossmanie Kreta granulowanego w saszetkach, był super , farba już po pół godzinie zeszła cała a granulat w plastiku, to totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam płynu Chart (kreto podobny do rur i innych kanalizacji) i wszystko złazi elegancko po godzinie, w zależności ile naleję tego specyfiku. Jest w postaci żelu i rozcieńczam wodą.

 

Lukas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie radze stosowac zadnych rozpuszczalnikow do farb olejnych kupowanych w sklepach z materialami budowlanymi raz tak zrobilem i niestety zaczelo mi topic plastik, krotko mowiac wyprodukowalbym sobie z moich oslon na kola od PANZER IV klej. Jak juz musze usunac farbe to korzystam z rozcienczalnika Humbrola.

Patenta z Kretem jeszcze nie probowalem ale na pewno stetstuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Sory za odkop, ale mam pytanie co robicie z tym płynem hamulcowym po uzyciu do czyszcze nia bo normalnie to idzie do utyluzacji a jak ma go w domy wylanego to co z nim zrobic?

Płynu nie wylewam, natomiast od czasu do czasu po kilku moczeniach cedzę go przez gazę i ponownie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam pomalowaną nieudolnie niestety przeze mnie budę Ferrarki 360 Spider Tamiyi. Malowana była lakierem w puszcze Humbrola; tyle tylko wiem bo puszkę gdzieś zapodziałem Wiem że lakieru można pozbyć się za pomocą Dot'a i Krecika Ale czy te specyfiki nie zniszczą mi budy, bo model kosztował jednak trochę dużo jak na moje warunki i mam pewne obawy Prosiłbym o wytłumaczenie jak to prawidłowo zrobić i czy te metody nie zniszczą mi budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Cleanlux jest spoko. Nic nie robi plastikowi, a szybki to nawet regeneruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam DOT-3, lub DOT-4 jest spoko( płyn hamulcowy ) ,dostaniesz prawie na każdej stacji bęzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja do usuwania farby (nieważne czy akrylowej czy olejnej) używam cleanluxa (zmywacz do sidoluxu) - działa szybko (efekty daje już kilkunastominutowa kąpiel), i co ważne nie oddziaływuje w żaden sposób na model czy ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.