Skocz do zawartości

Usuwanie farby z modelu


NobelEXC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy ten Cleanlux należy mieszać z wodą?

Nie trzeba, ale można. Jeżeli chcesz mieć słoik w którym będziesz trzymał części w celu ich umycia z farby, to spokojnie możesz rozcieńczyć, żeby było po prostu więcej. Preparat zachowa swe właściwości a będzie go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie straci na...na... żralności? Czyli...kurde....nie da się ze mną dzisiaj rozmawiać.... KURDE!! Chce sie spytać, czy nie będzie słabiej odrywał... nie... czy nie będzie słabiej usuwał farby!

 

Wow, udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słabiej usuwa, ale jak kąpiemy sobie części to bardziej nam zależy na tym, żeby były całe zanurzone. Najwyżej dłużej musi poleżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zaschnięta szpachla jest, z tego co wiem, nie możliwa chemicznie do usunięcia z modelu. Świeżą szpachlę, która dopiero została nałożona lub zaczyna dopiero zasychać można usunąć patyczkiem higienicznym do uszu umoczonym w zmywaczu wamodu lub bezacetonowym zmywaczu do paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. Muszę zerwać farbę z metalowej wanny sturmtigera i nie wiem czy krecisko nie ruszy metalu.. chciaż właściwie to jakiś stop magnezu albo innego cholerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten preparat usuwa szpachlówkę z modelu?

 

Pzdr

 

hej szpachlę tamki (tą płynną) i surfacery można usunąć debonderkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej szpachlę tamki (tą płynną) i surfacery można usunąć debonderkiem

O fakt, zapomniałem, przecież sam na Mirage III tego doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chiciałem wam pokazać co z plaskikiem robi DOT-3. Po zostawieniu na noc.

 

Czy aby napewno był to DOT 3 a nie DOT 4 Niekiedy zdarza mi się, że zostawiam plastik w DOT 3 nawet na miesiąc i jak do tej pory nigdy nic złego nie wydarzyło sie. Po za tym na twojej fotce ścianka sleepera wygląda jak by była pęknięta i klejona

 

22f75d7ca593a5b5.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno był to DOT 3 a nie DOT 4 Niekiedy zdarza mi się, że zostawiam plastik w DOT 3 nawet na miesiąc i jak do tej pory nigdy nic złego nie wydarzyło sie.

Proszę bardzo

 

dotni3.th.jpg

 

I co napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno był to DOT 3 a nie DOT 4 Niekiedy zdarza mi się, że zostawiam plastik w DOT 3 nawet na miesiąc i jak do tej pory nigdy nic złego nie wydarzyło sie.

Proszę bardzo

 

dotni3.th.jpg

 

I co napiszesz.

 

Co napiszę ano to, że naczepę od kenia moczyłem ponad tydzień temu w DOT 3 a dopiero wczoraj wyłowiłem z niego tablicę rejestracyjną i jak widać nic sie jej nie stało:

 

22f75d7ca593a5b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego morał: albo DOT-3 innemu DOT-3 nie równy, albo plastik plastikowi nie równy. Albo jedno i drugie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam pytanie , chcę zedrzeć farbę z modelu .Znalazłem tu informację , że jedną z metod będzie moczenie w krecie. Czy kąpiel w krecie nie rozpuści mi kleju "contacta" firmy revel , szpachli humbrolowej i kleju typu CA ? Czy jest określony czas trzymania w krecie modelu ? Czy gdy poleży za długo nie zdeformuje się plastik ? Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich i od razu zwracam sie z prosba o pomoc. czy ktos moglby mi podsunac pomysl na usuniecie z modelu farby akrylowej?? Dodam ze probowalem juz cieplej i zimnej wody a takze rozpuszczalnika. Bede wdzieczny za kazda pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie uzylem nitro tylko jakiegos angielskiego badziewia, nawet nie wiem jak sie nazywa bo naklejka jest zerwana. Kiedy zmywalem z mojego modelu farbe olejna bylo ok ale akrylu ktorego uzylem jako podkladu wcale nie ruszylo. Bardzo chcialbym zaczac malowanie modelu od nowa bo to moj ulubiony abrams i chcialbym zeby wygladal ladnie a nie jak ( przepraszam za slowo) kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.