Skocz do zawartości

Zapowiedzi na rok 2008 (lotnicze)


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Niech w końcu Edek wyda SBLima (8020) Królestwo za ten model albo za kalki do niego, obojętnie jaka skala

Jak dobrze pamiętam w latach 90-tych jedna z polskich firm wydała kalki do 8020 (Siemirowice) zarówno w 1:72 i 1:48. Mam je gdzieś w szufladzie. Poszukam i podam firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak kiedyś pisałem, dłubię takiego (w miarę możliwości i ilości wolnego czasu).

 

Matka z której zostaną wykonane formy jest w następującym stadium zaawansowania:

1. Skrzydła - zrobione i wykonane formy.

2. Kokpit 95%.

3. Kadłub - po kolejnym wnerwieniu się na coś co pakuje italerka dłubię go od podstaw. W tej chwili mam bryłę kadłuba gotową w 70%. Zostaje dorobienie wszelkiej maści wystających dupereli, centropłata, wyrycie linii podziału i zrobienie form.

4. Wloty powietrza, gotowe (bryła).

5. Statecznik pionowy gotów w 70%.

6. Stateczniki poziome 50%.

Reszta do zrobienia (czyli jeszcze w ... znaczy się duuużo roboty).

Całość powstaje na podstawie planów 4+ (po poprawieniu występujących w nich błędów). Jak znajdę chwilę i uznam, że warto coś pokazać to stosowne fotki zamieszczę w uśpionym wątku dziale warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reiden !

 

Dla mnie to szok. Od wielu lat czekam na 23-trójkę, zjadłem zęby na kilku modelach ESCI, ryłem linie, poprawiałem, zbierałem blachy, kombinowałem kalki, rysowałem kamuflarz, robiłem zdjęcia w muzeum w Kijowie, w końcu poddałem się ...

 

Bardzo się cieszę, kiedy można spodziewać się modelu? Wiem to niezbyt mądre pytanie, ale rząd wiekości- tygodnie, miesiące, czy lata? Sam jestem zainteresowany 2 sztukami.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie właśnie ESCII tak wnerwiło, że postanowiłem sam wyrzeźbić moją ulubioną suszarkę.

Co do terminu.... Chciałbym jak najszybciej, ale to chęci tylko (możliwości to inna bajka). Mam nadzieję, że płatowiec wyrzeźbię w przeciągu miesięcy.... Mam też nadzieję, że będzie to kilka a nie kilkanaście miesięcy ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Draken ? Przeciez nie klepali go wczesniej. Jedynie w 1:72...

Eduard na ten rok ma w planach kolejne przepaki Hellera, tym razem Jaguara A i wersje brytyjska, pewnie wzbogacone blachami i zywicznymi fotelami z megapakietem kalkomanii jak w przypadku obu Mirage 2000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.