Skocz do zawartości

Bentley Blower 4,5l skala 1:72 od podstaw


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moment, Panowie!

 

To, że szczerze Wam mówię jak i czym dziergam, to nie po to, żeby Was w kompleksy wpędzać . Ja chcę pokazać, że każdy może zrobić ekstra model - nawet jeśli jest samoukiem bez jakichś super narzędzi. Tylko do zrobienia ponadprzeciętnego modelu potrzeba czssu, całej masy uporu i odrobiny szaleństwa. Ja to wszystko mam, bo kleję modele całe życie, uparty jestem jak osioł, a o moim szaleństwie świadczy choćby to, że toczę na wiertarce (bo to raczej niebezpieczne jest).

 

Bardzo sobie cenię Wasz doping, ale bardzo bym żałował, gdyby to co tu pokazuje miało kogoś zniechęcić do modelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - z tym dobiciem chodziło właśnie o to, co napisałeś - prostotę narzędzi jakich używasz do efektów jakich osiągasz

 

Również czekam na dalsze prace ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę podglądam jak Tobie to wychodzi, bo sam w tej chwili nad tym modelem walczę, ale w innej skali. Nie wiem, jaki masz zamysł, ale czy fotele mają być przesunięte? Nie w jednej linii względem deski? I drugie pytanko, jaką farbę dobrałeś?

Tak patrzę i wiem, że to jest maleństwo, ale może pokusisz się o zrobienie pokryw silnika z blaszki. Te żaluzje na blachach dodają uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów!

 

Dziękuję za zainteresowanie i już odpowiadam na pytania

 

Tak - fotel pasażera będzie cofnięty do tyłu. Widziałem takie ustawienie na kilku obrazkach. Zresztą pewnie sam bym tak ustawił fotele, bo jak mówił prezenter BBC w jednym z podlinkowanych filmów o ile rozmiary Bentley'a są imponujące, to kabina jest niezwykle wąska. Podejrzewam, że dwóch barczystych panów nie czułoby się komfortowo siedząc w jednej linii.

 

Jeśli chodzi o farby, to początkowo chciałem kupić farbę dedykowaną temu modelowi przez Gravity Colors, ale w zamian za to dobrałem kilka kolorów z palety Tamiya (XF-62 na część obitą skórą, a na ramę, zbiornik i maskę - zielony XF-11 + transparent XF-22).

 

Wszystkie cztery pokrywy silnika będą oddzielnymi częściami żywicznymi umożliwiającymi pokazanie otwartego silnika. Co prawda otworzyć można tylko jedną stronę na raz, ale jeszcze nie zdecydowałem z której strony zechcę pokazać silnik "Skrzela" oczywiście będą odwzorowane.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.