Jump to content
morfeusz84

Pierwszy model :)

Recommended Posts

Challenger 2 trumpeter 1/35

Jest to mój pierwszy model , dlaczego od razu warsztat ? Ponieważ chce wraz z nauką budowy modelu , uczyć się prowadzenia warsztatu Mam nadzieje że pomożecie dobrym słowem i uwagami . Oczywiście nie zapominam o krytyce . A dlaczego Challenger ? Bo widziałem go na żywo i zrobił na mnie wielkie wrażenie

64074c0061c82dceba69ee4cc220af15.jpg

Zaznaczam od razu , że nie buduje megatrona

90335f76814c3030953f01c5b46a4066.jpg

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

jureczek dzięki . Dzisiaj skończyłem wannę , koła są tylko do przymiarki , będę je malował osobno . No i zaczęłam górę , narazie chlapacze 98932bf44ed1b38967ee20ea6e656aaa.jpg

2e85b21e784896144d51b7d799450eeb.jpg

27421e20b9b83ca124e94962e19df788.jpg

Jak na pierwszy model nieźle idzie.

Nie będę ię czepiał szwów na elementach i szpar niezaszpachlowanych, przez wzgląd na debiut.

Jako, że wspomniałeś coś o nauce, to dobrze by było gdybyś opiłowywał elementy metalowe w miejscach wycięć z ramek. To Ci później wyjdzie w malowaniu i będzie kiepsko wyglądać...

Dzięki za motywacje . Postaram się poprawić co się jeszcze da , a na przyszłość będę baczniej zwracał uwagę na te sprawy . Mam szpachle humbrola w takiej zielonej tubce , ale ona zasycha zanim "dojdę" do elementu

Mam ten sam model więc chętnie popatrzę. Fotka z Bovington tegoroczna?

Całkiem nieźle

Szwy w widocznych elementach warto by przeszlifować.

Tak , jak co rok . Tank fest w Bovington zaliczony . Megatron w tym roku miał takie kamo , że nikt na niego nie zwracał uwagi . Uwielbiam ten czołg , jest naprawdę wielki

Dziś mały postęp był , więc nie ma czego pokazywać . Natomiast w wolnej chwili zrobiłem sobie szlifierkę

3f484d91dd57af54c6f10f68cfc80bef.jpg

No i fajnie, widzę że robisz to samo co ja.Zdjęcia mojego modelu znajdziesz również tu na forum. Może coś podpatrzysz, bo instrukcja zbyt dokładna nie jest tak jak i sam model. A malowaniem pudełkowym zbytnio się nie sugeruj jest od czapy. Jak coś to służę pomocą i radą. Pozdrawiam

No i fajnie, widzę że robisz to samo co ja.Zdjęcia mojego modelu znajdziesz również tu na forum. Może coś podpatrzysz, bo instrukcja zbyt dokładna nie jest tak jak i sam model. A malowaniem pudełkowym zbytnio się nie sugeruj jest od czapy. Jak coś to służę pomocą i radą. Pozdrawiam

Fajnie że robią się dwa modele . Ładnie Tobie idzie ,jesteś do przodu z modelem . Więc napewno będę zaglądał . Co do malowania , to też będzie mój debiut . Będę malował aerografem . Więc zobaczymy co z tego na końcu wyjdzie ( albo nie )

Na wstępie witam starych wyjadaczy...Nie dziwcie się proszę mym pytaniom, często naiwnym i prozaicznym, ale jestem laikiem w tej zabawie. Na razie czytam, pytam, oglądam...Pytanie do Morfeusza...Możesz wyjaśnić w jaki sposób mocujesz materiał szlifujący(papier,filc) do takiej główki i jak to jest później z wymianą?

Na wstępie witam starych wyjadaczy...Nie dziwcie się proszę mym pytaniom, często naiwnym i prozaicznym, ale jestem laikiem w tej zabawie. Na razie czytam, pytam, oglądam...Pytanie do Morfeusza...Możesz wyjaśnić w jaki sposób mocujesz materiał szlifujący(papier,filc) do takiej główki i jak to jest później z wymianą?

Po ocięciu włosów z główki dokleiłem na taśmę dwu stronną piankę ( dość twardą ) do tego również na taśmę dwu stronną dokleiłem papier ścierny . U mnie jest tak , że jedna strona trzyma słabiej , więc odrywam i naklejam nowe . Jeszcze tego nie robiłem ( jeden krążek papieru wystarcza na bardzo długo )

jasne,dziękuję

Disial troszke pogrzebałem przy modelu . Szału nie ma , ale ciągle do przodu . Kombinowałem z wizjerami , konfetti myślę że będzie ok . Nad lufą wizjer tak zostanie ( może troszkę przyciemnię ) no i lufa do poprawy ( część szwów zostanie , bo tak jest w oryginale ). Coraz bliżej do malowania

269794eb9a45ffbf80587c2f9615c57a.jpg

0458787c567aef785895d483326ae6f1.jpg

Trochę Surfacera 500 i trochę papieru ściernego powinno je załatwić

Dziękuję za podpowiedz , jeszcze tego surfacera nie mam . Już teraz wiem dla czego taka ważna jest obróbka elementu na początku W następnym modelu się poprawie

Dziękuję za podpowiedz , jeszcze tego surfacera nie mam . Już teraz wiem dla czego taka ważna jest obróbka elementu na początku W następnym modelu się poprawie

E tam, w następnym... To nie lepiej ten wyprowadzić "na ludzi", przy okazji coś poznać i czegoś się nauczyć? Wtedy przy drugim będzie jak znalazł, a tu roboty dużo nie masz... Fajnie Ci to idzie, a poprawki niemal zawsze trzeba robić.... Nie ma co marnować i odpuszczać.

mdffzxc

E tam, w następnym... To nie lepiej ten wyprowadzić "na ludzi", przy okazji coś poznać i czegoś się nauczyć? Wtedy przy drugim będzie jak znalazł, a tu roboty dużo nie masz... Fajnie Ci to idzie, a poprawki niemal zawsze trzeba robić.... Nie ma co marnować i odpuszczać.

x

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka