Skocz do zawartości

Pierwszy model :)


morfeusz84

Rekomendowane odpowiedzi

Challenger 2 trumpeter 1/35

Jest to mój pierwszy model , dlaczego od razu warsztat ? Ponieważ chce wraz z nauką budowy modelu , uczyć się prowadzenia warsztatu Mam nadzieje że pomożecie dobrym słowem i uwagami . Oczywiście nie zapominam o krytyce . A dlaczego Challenger ? Bo widziałem go na żywo i zrobił na mnie wielkie wrażenie

 

64074c0061c82dceba69ee4cc220af15.jpg

 

Zaznaczam od razu , że nie buduje megatrona

 

90335f76814c3030953f01c5b46a4066.jpg

 

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwszy model nieźle idzie.

 

Nie będę ię czepiał szwów na elementach i szpar niezaszpachlowanych, przez wzgląd na debiut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za motywacje . Postaram się poprawić co się jeszcze da , a na przyszłość będę baczniej zwracał uwagę na te sprawy . Mam szpachle humbrola w takiej zielonej tubce , ale ona zasycha zanim "dojdę" do elementu

 

 

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, widzę że robisz to samo co ja.Zdjęcia mojego modelu znajdziesz również tu na forum. Może coś podpatrzysz, bo instrukcja zbyt dokładna nie jest tak jak i sam model. A malowaniem pudełkowym zbytnio się nie sugeruj jest od czapy. Jak coś to służę pomocą i radą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, widzę że robisz to samo co ja.Zdjęcia mojego modelu znajdziesz również tu na forum. Może coś podpatrzysz, bo instrukcja zbyt dokładna nie jest tak jak i sam model. A malowaniem pudełkowym zbytnio się nie sugeruj jest od czapy. Jak coś to służę pomocą i radą. Pozdrawiam

Fajnie że robią się dwa modele . Ładnie Tobie idzie ,jesteś do przodu z modelem . Więc napewno będę zaglądał . Co do malowania , to też będzie mój debiut . Będę malował aerografem . Więc zobaczymy co z tego na końcu wyjdzie ( albo nie )

 

 

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam starych wyjadaczy...Nie dziwcie się proszę mym pytaniom, często naiwnym i prozaicznym, ale jestem laikiem w tej zabawie. Na razie czytam, pytam, oglądam...Pytanie do Morfeusza...Możesz wyjaśnić w jaki sposób mocujesz materiał szlifujący(papier,filc) do takiej główki i jak to jest później z wymianą?

Po ocięciu włosów z główki dokleiłem na taśmę dwu stronną piankę ( dość twardą ) do tego również na taśmę dwu stronną dokleiłem papier ścierny . U mnie jest tak , że jedna strona trzyma słabiej , więc odrywam i naklejam nowe . Jeszcze tego nie robiłem ( jeden krążek papieru wystarcza na bardzo długo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disial troszke pogrzebałem przy modelu . Szału nie ma , ale ciągle do przodu . Kombinowałem z wizjerami , konfetti myślę że będzie ok . Nad lufą wizjer tak zostanie ( może troszkę przyciemnię ) no i lufa do poprawy ( część szwów zostanie , bo tak jest w oryginale ). Coraz bliżej do malowania

269794eb9a45ffbf80587c2f9615c57a.jpg

0458787c567aef785895d483326ae6f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Surfacera 500 i trochę papieru ściernego powinno je załatwić

Dziękuję za podpowiedz , jeszcze tego surfacera nie mam . Już teraz wiem dla czego taka ważna jest obróbka elementu na początku W następnym modelu się poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Surfacera 500 i trochę papieru ściernego powinno je załatwić

Dziękuję za podpowiedz , jeszcze tego surfacera nie mam . Już teraz wiem dla czego taka ważna jest obróbka elementu na początku W następnym modelu się poprawie

 

E tam, w następnym... To nie lepiej ten wyprowadzić "na ludzi", przy okazji coś poznać i czegoś się nauczyć? Wtedy przy drugim będzie jak znalazł, a tu roboty dużo nie masz... Fajnie Ci to idzie, a poprawki niemal zawsze trzeba robić.... Nie ma co marnować i odpuszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mdffzxc

Trochę Surfacera 500 i trochę papieru ściernego powinno je załatwić

Dziękuję za podpowiedz , jeszcze tego surfacera nie mam . Już teraz wiem dla czego taka ważna jest obróbka elementu na początku W następnym modelu się poprawie

 

E tam, w następnym... To nie lepiej ten wyprowadzić "na ludzi", przy okazji coś poznać i czegoś się nauczyć? Wtedy przy drugim będzie jak znalazł, a tu roboty dużo nie masz... Fajnie Ci to idzie, a poprawki niemal zawsze trzeba robić.... Nie ma co marnować i odpuszczać.

 

x

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.