Skocz do zawartości

Pomóżcie zbudować 7 TP -1:35


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, dorosłem do tego zestawu (Mirage). Mam ogromne obawy, ale co tam.

Posiadam - wspomniany zestaw - jednowieżowy

- lufa metalowa działka

- zestaw Abera

- zawieszenie Armo

- gąsienice Mpm, ale masakryczna obróbka, dlatego dokupię Friule.

 

Napiszcie proszę, na co jeszcze zwrócić uwagę , co zmienić , co ewent. dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum baardzo dobre warsztaty na ten temat.

 

Wyjścia są dwa:

- albo robisz na sztukę

- albo idziesz w minimum poprawność i zaczyna się... im dalej w las tym więcej drzew.

 

Sam będę 7TP sklejał ale chyba jeszcze nie teraz bo przy moim podejściu to będzie drogi i praco/czaso chłonny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle tego co dokupiłeś (i niewielkich poprawek związanych z wadami tychże) największym problemem będą nity (o ile robisz bez wnętrza) lub zabudowa wnętrza (jeśli ccesz zrobić nafaszerowanego), a drugie w kolejce obróbka plastiku (pocienianie/wykrajanie/ trasowanie linii).

Plastik miraża jest niezły w obróbce ale często bywa ardzo cropowaty.

Mam tę polską wersję T-26 (niektórzy mitomani do pz III nawet go porównują) w 35, ale ukończyłem właśnie budowę 7tp FTF w 72 i jestem na tyle satysfakcjonowany, że chya jej nie zrobie (chyba że dla rozrywki).

Miłej walki z trudną materią i nie zarzuć projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7TP od Mirage to nie jest prosta sprawa.

Ale przy odrobinie samozaparcia i kilku dodatkach można wystrugać niezły model. Polecam śruby z MasterClubu i koniecznie ogniwa friulmodel. Przy samym modelu jest dużo dłubania można wiec sobie oszczedzić roboty z gasienicami RPM. Kolega cooper69 podal link do mojego warsztatu gdzie znajdziesz wiele cennych pporad kolegow obeznanych w polskiej broni pancernej.

Zasiadam więc i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekać na polskiego Vickers 6-ton z firmy CAM i zabrać z niego wszystko co się da. Ale poczekać i zobaczyć czy przypadkiem firma ta nie wypuści 7TP.

 

http://www.militarymodelling.com/news/article/vickers-6-ton-in-1-35/22819

 

ten model miał już być za chwileczkę, za momencik w listopadzie zeszłego roku :(

 

Też czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzidas71 - metalowa lufa i gąsienice, układ jezdny, częściowe chociaż uzupełnienie blaszkami i troszkę samoróbki, jak np. masz anteny, siatki nad przedziałem silnika to chyba, niestety, minimum jeśli chcesz coś wykrzesać z tego modelu. Jeśli chodzi o sam układ jezdny to masz do wyboru Armo lub Choroszy - osobiście polecam te drugie (mam oba).

 

Poczekać na polskiego Vickers 6-ton z firmy CAM i zabrać z niego wszystko co się da. Ale poczekać i zobaczyć czy przypadkiem firma ta nie wypuści 7TP.

 

Kolejka oczekujący na ten model z miesiąca na miesiąc coraz dłuższa, a produktu nie ma. Niestety Vickers/7TP/T26 to nie był ten sam wóz i mimo wszystko się różni, chociaż zestaw można pewnie przyszłościowo traktować jako dawcę organów. Nie sądzę żeby wypuścili 7TP z racji jego zerowego wykorzystania poza PL. Co innego ww. Vicekrs 6t, z którym borykało się pół świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass - dzięki za podpowiedz. Układ jezdny mam Armo, więc zostanie. Blaszki są Abera, lufa jest , gąski Friu będą. A co sądzisz o żywicznej gotowej wieży od Armo ?

Ważne pytanie, jak czeba poprzerabiać nitowanie na kadłubie, skoro wieża już będzie ?

Co do gąsek plastikowych - mam z ogniwek, mogę odstąpić, cena 25,- + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy zestaw C7P od Choroszego i tam są ładne gąsienice - paski i osobne ogniwa.

Mnie są niepotrzebne, bo i tak będę kupował metalowe docelowo, zatem ... ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.