Skocz do zawartości

Leopard 2A6M CAN 1:35 HobbyBoss


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chodził za mną temat budowy Leoparda. Początkowo planowałem zbudować wersję Polską,

ale wtedy rzuciła mi się w oczy wersja Kanadyjska z Afganistanu z kamuflażem typu BARRACUDA i płotami

 

aebad6aeeafcf395bdb65bf4a4616814.jpg

 

CS_14.JPG

 

Jedyny model tego czołgu Prosto z Pudła to poniższy model firmy HobbyGniot. Bazujący na często i gęsto szpachlowanej serii leopardów tego producenta, jego jedyną zaleta wydaje się cena oscylująca w okolicach 120 PLN.

Wstępne kalkulacje zestawów innych producentów + zestawów waloryzacyjnych wychodziły poza zdrowo rozsądkowe granice ekonomiczne i na zakup nie starczyłoby 500+ ;), no i na dodatek planuję go wykonać w "pokrowcu"

 

5d182f951b49a4d7b599fc9d180f4c55.jpg

 

633ff857e9d008befb85c46e0182bceb.jpg

 

Plan jest taki, aby wykonać model czołgu, pokryty samodzielnie wykonanymi siatkami BARRACUDA

Żona nabyła niedawno ploter laserowy CO2, więc mam zamiar wykorzystać to urządzenie do swoich niecnych celów.

Przeglądając zasoby Internetu, natrafiłem na kilka modeli pokrytych BARRACUDą

 

1. Wycięta z folii aluminiowej

20819150908_958977ff3b_z.jpg

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=238668

2. Wycięta z czegoś w stylu chusteczki

is_netting11.jpg

http://www.plasticwarfare.se/2007/10/how-to-make-realistic-barracuda-camouflage-netting-in-135/

 

Ja mam zamiar poeksperymentować z różnymi tworzywami i zrobić z tego z czego wyjdzie najlepiej.

 

chociaż najrozsądniej wykonana wydaje się taka

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=188099&page=1

P8180014-1.jpg

 

P8280113.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Żona kupiła do swojej produkcji - ja tylko korzystam - mam kilka pomysłów na inne modelarskie zastosowania tej maszyny (myślę, że będzie pięknie grawerować i wycinać kartony MRE, maski do kół, maski do kamo itd... itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

pudło coraz bardziej zbliża się do górnych warstw stosu modeli do zaczęcia ;)

kończę

Abramsa

M109A6

potem

T-55AM

BTR-80A

iiii

Leopard

 

Póki co siatki testują znajomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.