Skocz do zawartości

Messerschmitt Me-262A-1a - 1/72 Academy


wuwumaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

model co prawda ukończony już jakiś czas temu, fotki też ileś czekały, ale się doczekały.

Kiedyś wrzucałem mini-warsztat: KLIK

Poniżej fotka oryginału oraz interpretacja wg Osprey-a (źródło: Osprey Aviation Elite Units 29 - Jagdgeschwader 7 "Nowotny"):

Osprey%20Aviation%20Elite%20Units%2029%20-%20Jagdgeschwader%207%20_Nowotny_.jpg

 

Osprey%20Aviation%20Elite%20Units%2029%20-%20Jagdgeschwader%207%20_Nowotny_2.jpg

 

Teraz pora na galerię:

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

004a.jpg

 

005.jpg

 

006.jpg

 

008.jpg

 

009.jpg

 

010.jpg

 

010a.jpg

 

012.jpg

 

013.jpg

 

014.jpg

 

015.jpg

 

016.jpg

 

 

kilka podejść do lepszego pokazania detalu:

d001.jpg

 

d002.jpg

 

d005.jpg

 

d008.jpg

 

d009.jpg

 

d010.jpg

 

d011.jpg

 

d012.jpg

 

d013.jpg

 

d014.jpg

 

 

kilka prób na czarnym tle:

 

b01.jpg

 

b02.jpg

 

b03.jpg

 

b04.jpg

 

b05.jpg

 

b06.jpg

 

b07.jpg

 

 

Próbowałem z różnym oświetleniem itd, przyznaję - do dobrych zdjęć jeszcze mi daleko. Dobrałem najlepsze jakie mi wyszły.

Zapraszam do komentowania.

 

pozdrawiam

ww

Edytowane przez Gość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Świetna robota, uczta dla oka!

 

Co do zdjęć, to są OK, chwalą się też eksperymenty z różnym tłem/oświetleniem. Tylko ciut przydużo ich IMHO, wyglądają na wrzucone hurtem na zasadzie "macie, wybierzcie sobie sami co się wam spodoba". Wbrew pozorom nadmiar zdjęć nie sprzyja prezentacji modelu, oglądający przewiną je szybko suwakiem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dziękuję za miłe słowa

 

@ Banny, faktycznie trochę tych zdjęć mi wyszło, jak przejrzałem jeszcze raz to pousuwałem zdublowane ujęcia

@ Spitonie, co do przewodów to przeglądając kolorowe zdjęcia silników w większości były one po remontach w muzeach, miałem takie wrażenie że są czasem aż zbyt kolorowe, znowóż czarno białe zdjęcia pokazują nieraz dość jednolitą kolorystykę osprzętu, przewodów. Większość przewodów biegnie w takich rurkach ochronnych (w moim fachu mówi się na to konduity) i taką miałem koncepcję żeby to pozostawić w kolorze metalu, bo niejako era tworzyw sztucznych to bardziej czasy powojenne, taką miałem wtedy koncepcję, dziś pewnie zrobił bym to trochę inaczej...

@ Zloty, to był taki eksperyment z podstawką , nie wszystkie eksperymenty kończą się sukcesem, ale to też ma wartość edukacyjną na przyszłość a co do malunków to i tak i nie; tak - bo wiadomo można podejść bardziej "po modelarsku" do tematu, jest na necie wiele przykładów pięknego malunku na Schwalbach,

nie - ponieważ model przedstawia egzemplarz który się nie nalatał, uległ zniszczeniu gdy był jeszcze niemal "funkiel-nówką", stąd wynikała moja koncepcja malowania bez specjalnych śladów eksploatacji itp. z pełnym nasyceniem kolorów - ot prawie nówka sztuka.

@ Baas Ark, ty nie marudź tylko pokaż co tam u ciebie aktualnie na warsztacie, bo się ładny jaskółek zapowiada

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.