Skocz do zawartości

Flammpanzerwagen Kfz 251/16 ausf C


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc byłem z tego w miarę zadowolony.

 

Więc jeśli przemalowywać to już zupełnie inny schemat malowania wybiorę bo to bez sensu. Lepiej póki co nie zrobię/nie potrafię zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie,

 

Najpierw porcja fotek bez flesza. Tak było:

DSC_0447_zps4atnj5tf.jpg

DSC_0448_zpsztgyt6p0.jpg

DSC_0449_zpsgej44b1g.jpg

DSC_0451_zpsz7het39k.jpg

 

Model po raz kolejny wrócił do podstawowego koloru i będzie "zaszlaczkowany" po tym jak już będę wiedział jak.

DSC_0459_zpsgnngkspf.jpg

DSC_0460_zpswgspckdy.jpg

DSC_0461_zpsuf9hthpp.jpg

DSC_0462_zpsckwh8ytk.jpg

 

Co do szlaczków robiłem testy.

1 i 2 robione dyszą 0,40

3, 4 i 5 (5 jest ten cieniuteńki) to dysza 0,15

 

DSC_0454_zpswmoz56ct.jpg

 

W którą stronę iść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mościpanowie jak zabrać się za te wężyki.

 

Starcza takie jak na kartonie (rozmiar)?

Jakie ciśnienie dokładnie, jaka konsystencja farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem camo po raz trzeci i moim zdaniej najlepszy jak dotąd. Coprawda dalekie to jest od ideału, ale na początek jak dla mnie jest to do zaakceptowania.

 

Dzięki koledze Spotterowi, próbowałem jego sposobu i już jest dużo lepiej, gdyż nie malowałem jednym machnięciem lecz na 7 - 8 razy, co zresztą widać.

Chciałem uzyskać mniejsze plucie i rozsiew farby. Jeszcze bardzo dużo nauki i ćwiczeń w takim camo przede mną.

 

DSC_0473_zpsxtlss2m3.jpg

DSC_0474_zpsl4sbqxmk.jpg

DSC_0475_zpsizmdvoq8.jpg

Na tym zbliżeniu widać, że najgorzej poszło na przednim pancerzu, generalnie dalekie to od tego co pewnie uda mi się za 3 - 4 modelem, ale chce pokazać, żeby nie było że się wstydzę błędów itp.

DSC_0478_zpsxwekv1qr.jpg

 

Położe na dniach na to jeszcze filtr i zacznę kolejne procesy mające na celu kolorystycznie zmiejszyć ten efekt chmurzenia linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wychodzę z założenia, że 1% ludzi na świecie ma tak, e od strzała wyjdzie idealnie. Reszta tak jak ja musi się w bólach uczyć.

 

Nie chce przemalowywać 4 raz modelu. Akceptuję obecna padakę jako punkt "zero". Zobaczymy co wyciągnę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy,

 

Miałem nie lada zagwózdkę. Otóż postanowiłem, że wykonam pojazd 10 dywizji grenadierów pancernych.

 

Problem pojawił się gdy zacząłem się zastanawiać jaką tablice rejestracyjną dać. SS czy WH.

Zdaje mi się że zarówno historycznie jak i porządkowo dywizje grenadierów były pod wehrmahtem a nie SS.

 

Gdy zacząłem szukać zdjęć w zbiorach książkowych jakie mam pojawili się np. przy dywizji Grossdeucthland panowie z trupimi czaszkami.

 

No i teraz skoro mam ekipę wewnątrz poazdu w mundurach wehrmahtu to wolałbym uniknąć babola z onaczeniami dywizji należącej do SS.

 

Co o tym myślicie?

10 DGP wydaje się bezpieczna no i walczyli w Polsce koło Radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Waffen SS dywizja z numerem 10 to 10 Dywizja Pancerna SS Frundsberg.

Tobie chodzi o 10 Dywizję Piechoty (Wehrmachtu), która następnie przyjęła nazwę 10 Zmotoryzowanej Dywizji Piechoty, a następnie 10 Dywizji Grenadierów Pancernych.

 

Inna sprawa to czy takie pojazdy (pojazd) znajdowały się na wyposażeniu tej dywizji w interesującym Cię okresie (?)

 

Zdaje mi się że zarówno historycznie jak i porządkowo dywizje grenadierów były pod wehrmahtem a nie SS.

Zarówno w Waffen SS jak i w Wehrmachcie występowały dywizje grenadierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacji zdjęciowej Flammpanzerów w wersji C jest jak na lekarstwo.

 

Parę ćwiczebnych, jeden z Francji w Panzergrey.

W każdym razie robię 10. DGP. Musze jedynie sobie wymyślić rejestrację i dalej z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem już kalki na model.

 

Najbardziej wściekłe okazały się numerki na tablicach rejestracyjnych, które trzeba pojedynczo nakładać na białe tło.

Dwa drinki i jakoś poszło.

 

DSC_0509_zpstd7wqf7k.jpg

DSC_0511_zpsbwdddezf.jpg

DSC_0512_zpsjnmmr6xs.jpg

DSC_0514_zpslgia3ubi.jpg

DSC_0516_zps23t5eovw.jpg

 

Lekko próbowałem już zwashować płytę nadsilnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną już kolejne etapy pracy przy modelu.

 

Wash, oleje i zacieki.

 

DSC_0584_zpst0d0nyii.jpg

DSC_0585_zps7n7ohaur.jpg

DSC_0589_zpstdoh1t3i.jpg

DSC_0591_zpshhutmh3t.jpg

DSC_0592_zps1wgjkwkr.jpg

DSC_0595_zpsn8rbopna.jpg

DSC_0598_zpsffrdlhp9.jpg

DSC_0604_zpssrdukaxm.jpg

DSC_0610_zpscl1v82e2.jpg

Przygotowałem tez osobno koła do instalacji.

DSC_0602_zpsigdfx0pp.jpg

Dokleiłem też ostatnie elementy wnętrza - orurowanie zbiorników na mieszankę

DSC_0608_zpsvrh0hu0g.jpg

 

Teraz jeszcze sporo pracy przede mną. Dopasowanie figurek przy miotaczach, złożenie ogniwkowych gąsienic, bruddzenie i generalny make-up...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, wydaje mi się nawet że ta biedronka za lekka (kalki za intensywne jeszcze w kolorach) ale nie jestem zwolennikiem przekombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.