Skocz do zawartości

M5 Half-Track Academy+ja 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z modelem męczyłem się przeokrutnie od baaardzo dawna , między czasie min. przeżył upadek z wysokości tudziesz inne przypadki losowe aż nareszcie doczołgałem się do finału.

 

Ponieważ fotobuket zeżarł mi większość fotek z relacji warsztatowej więc wrzucam tutaj kilka zdjęć ilustrujących poszczególne etapy powstawania modelu :

 

IMG_5962_zpsyz9thvna.jpg

 

IMG_6315_zpsguzk8bml.jpg

 

IMG_6402_zpsbn3efh6d.jpg

 

IMG_6431_zpsnjlhmp7z.jpg

 

...a tak prezentuje się gotowy na podstawce:

 

IMG_7883_zpsq8lvix2x.jpg

 

IMG_7881_zpslikbz2yh.jpg

 

IMG_7866_zpsy17hhqv5.jpg

 

IMG_7867_zpsianol2vy.jpg

 

IMG_7870_zps56zrkr6l.jpg

 

IMG_7885_zpsxzixthrc.jpg

 

IMG_7888_zpsbyj6hugu.jpg

 

IMG_7895_zps313jnw40.jpg

 

IMG_7892_zpsoqx7chan.jpg

 

IMG_7899_zpsm5g1ggqk.jpg

 

Przy budowie pojazdu posiłkowałem się blaszkami "Parta" dedykowanymi do zestawu Half_Track'a z "Hasegawy" (niestety bardzo niewiele elementów można wykorzystać ) reszta to wkład własny.

Zestaw "Academy " jest jaki jest i póki co nic nie wskazuje aby w przewidywalnym czasie pojawiła się dla niego alternatywa .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to normalna skala

Bardzo fajny model. Muszę sobie kiedyś go sprawić....kiedyś był do kupienia pojedyńczo...teraz chyba tylko z zestawem GPA i Harleya....

 

Faktem jest niestety,że w tej skali dobrze i sensownie zasyfić pojazd nie jest łatwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir jak zwykle w formie Piękności, żal że tak piękny pojazd jest tak po macoszemu potraktowany przez poważne firmy modelarskie. Pozostawiając dla zwykłych modelarzy tragiczną stareńką Hasegawę i niedoskonałą Academy.

Nadrabiać trzeba kunsztem co zaprezentował Temir ...jeszcze raz brawo, czekam na Sextona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chciałbym się przyłączyć do zachwytów nad detalem i wiernością odwzorowania. Śledziłem uważnie i ten, i inne Twoje warsztaty i nadal je traktuje jako wzorzec z Sevres i ideał detalowania w tej skali

 

Odnosząc się do zastrzeżeń dotyczących brudzenia - bo przyznam, że i mnie samego do końca ono nie przekonuje - dla mnie problem leży w wielkości i formie plam błota - wyszły za bardzo "kleksowate, paćkane", a za mało naturalnie "rozbryzgowe". Ale zgadzam się, że błoto w tej skali to ciężki orzech do estetycznego zgryzienia, dla mnie nawet za ciężki i trudny, stąd ograniczam się do "zwykłego" kurzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!

Mała skrzynka odpowiedzi (zbiorcza):

Bardzo się cieszę że model podoba się kolegom forumowiczom

Z błotem musisz jeszcze popracować. Średnio wyszło.

A co z nim nie tak?

Pozdrawiam!

 

Wygląda jakby był smarowany ,a nie chlapany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.