Skocz do zawartości

Diorama "Marine Expeditionary Force", Irak, M1114 USMC, 1/35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyposażenie super pomysł tez kraj mało sterylny więc sporo brudzenia i śmiecenia trochę bije po oczach przekrój płyt gk musisz je jakoś zgubić bo wydają się strasznie grube do tego podział pomieszczeń i kondygnacji to podkreśla , no i oczywiście dywan idealnie śliski jak pcv mam nadzieje że zrobisz na nim jakąś strukturę ogólnie obserwuje i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne kopniaki

 

 

Starannie i bardzo fajnie zrobiony domek..ale chyba, nie zostawisz go i tej ulicy w tak sterylnym stanie?

Oczywiście, że nie. Najpierw chciałem połączyć z podstawką domek i murek, potem zrobić prace ziemne na małym kawałku pod koszem na śmieci i większym dookoła palmy, potem brud, kurz i drobne śmieci na chodniku i ulicy.

 

 

wyposażenie super pomysł tez kraj mało sterylny więc sporo brudzenia i śmiecenia trochę bije po oczach przekrój płyt gk musisz je jakoś zgubić bo wydają się strasznie grube do tego podział pomieszczeń i kondygnacji to podkreśla , no i oczywiście dywan idealnie śliski jak pcv mam nadzieje że zrobisz na nim jakąś strukturę ogólnie obserwuje i podziwiam

Co do grubości to już musi zostać, jak jest. 10 mm, czyli 35 cm w realu... Polska cegła ma 25 cm, bliskowschodnie podobno są deczko większe... Myślę, że tragedii nie ma, piszesz o zgubieniu tej grubości, ale teraz to już raczej nic nie zrobię.

Dywan - faktycznie, po wydruku wyszedł lekko błyszczący, jakoś mi to umknęło. Może jeszcze potraktuję go lakierem matowym. Innych pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie tylko ten chodnik jakoś nie wiem czy do końca pasuje. Nie mogłem znaleźć nigdzie czy w Iraku były akurat takie kładzione. A jak były to miedzy nimi może mniej szczelin. To samo dotyczy krawężnika. Pewnie tak jak piszesz będziesz jeszcze poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierdyliard zdjęć z irackich miast i widziałem tam chyba każdy rodzaj chodnika. Bardzo często kładą kostkę prefabrykowaną. Ale tej nie chciało mi się ryć, więc wybrałem coś takiego, dla urozmaicenia dając dwa rodzaje ułożenia płyt. Nawet zadowolony jestem, ale mam też nadzieję, że po zasyfieniu będzie wyglądać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna w odbiorze dioramka, jednak dwie rzeczy mi trochę nie pasują.

1. Niebieskie worki ze śmieciami - ten mocny szary (?) na tle niebieskiego

2. Cieniowanie drogi - niby zakręt, a cieniowanie proste do ... nikąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he... Deczko zaszalałeś... Żeby takiego arbuza na śmietnik wywalić....

Mały taki, i tak bym się nie najadł...

 

 

Przyjemna w odbiorze dioramka, jednak dwie rzeczy mi trochę nie pasują.

1. Niebieskie worki ze śmieciami - ten mocny szary (?) na tle niebieskiego

2. Cieniowanie drogi - niby zakręt, a cieniowanie proste do ... nikąd

Dzięki

1. No wyszedł za mocno trochę...

2. Trochę niefortunnie pofalowana nawierzchnia. Po postawieniu Humvee i figurek nie widać tej drogi zbyt wiele, ale spróbuję jeszcze zgubić to kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o tym myślę, może się jeszcze pojawi. Ale na razie nie bardzo wiem, na jakiej zasadzie powstają te ichnie plątaniny. Skąd, dokąd, po co? Nie chciałem wieszać bezładnego kłębu kabli tylko żeby był, chciałem nadać temu jakiś sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.