Jump to content
Moses

Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III oraz MrPaint 2

Recommended Posts

Panowie a jak z nakładaniem GX100 na emalie MM lub inne? Jest jakieś ryzyko reakcji, czy spokojnie można nakładać?

Nakładałem niedawno na matową olejną MM. Nic niepożądanego się nie stało. Tylko pamiętaj, że olejne dłużej schną, nawet jeśli są już suche w dotyku.

Używam już od jakiegoś czasu. Z emalliami MM, HU nie ma problemu. Klade pod jak i na kalki, nic złego jeszcze się nie stało. Dobrze zabezpiecza pod chemię AK. Jest git.

Panowie a jak najlepiej rozcieńczyć ten GX100?

Według własnego uznania, czy lepiej wg. miarki w stosunku rozcieńczalnik do farba?

Tak żeby Ci się dobrze malowało ;) Trzeba indywidualnie do każdej dyszy. 0.2 maluje się inaczej niż 0.3 czy 0.4. Spróbuj wyjść od Gx100 : rozcieńczalnik 1:2 i ciśnienia 1bar

Rozcieńczam "na oko" tak aby był mniej więcej stosunek 1:1

Dziękuję Panowie, spróbuję dostosować.

Farbę GX3 rozcieńczałem 1:1, myślałem że bezbarwny jest gęstszy i będą inne proporcje.

Reasumując który bezbarwny najkorzystniej kupić obecnie mam tamiya x-22 w kwadratowej butelce lecz po spolerowaniu lakier zaczął odpryskiwać i model musiał trafić do kreta ...

Polecam X-22 akrylowy Tamki (kwadratowa butelka to emalia) albo GX-100 Gunze.

Oba znakomite, w zasadzie dają niemal taką samą powierzchnię.

Osobiście preferuję X-22, kładzie mi się go jakoś przyjemniej niż lakier Gunze, choć różnica jest raczej kosmetyczna.

Akryle z emaliami sie nie scinaja woec spoko bedzie

Polecam X-22 akrylowy Tamki

W jakich proporcjach go rozcieńczasz? (rozcieńczalnik/lakier)

Przy jakim ciśnieniu nakładasz?

1:2, może 1:3.

Ciśnienie raczej standardowe, ok. 1-1,2 bara.

Mokre warstwy ale bez zalewania.

Dziękuję Solo.

Jeszcze jedno pytanie mam.

Ile po nałożeniu GX-100, można poddać go dalszej obróbce, czyli polerowaniu?

PS:

Nakładałem GX-100 na X22. Spokojnie można, nie ma żadnych reakcji, nic się nie dzieje.

Ja tam parę dni wolę odczekać. Ten lakier schnie przez odparowanie rozcieńczalnika, więc nawet jak na wierzchu wydaje się twardy i suchy, to głębiej może być jeszcze miękki. Kilka razy się na to naciąłem.

Po pomalowaniu zostawiłem na 2 tygodnie. Po tym czasie szlifowanie i polerowanie bez problemów. Malowane Tamiya X-22.

Po pomalowaniu zostawiłem na 2 tygodnie. Po tym czasie szlifowanie i polerowanie bez problemów. Malowane Tamiya X-22.

Dzięki za odpowiedz.

Nie mam tyle czasu i postanowiłem spróbować.

Jedna warstwa X-22, a następnie dwie GX-100.

Czas schnięcie ponad 48 godzin.

Najpierw szlifowanie papierem 2000 następnie 2500, polerka pastą Tempo i trzema pastami Tamiya.

rkweVs7.jpg

czy dysza 0.2 będzie dobra do bezbarwnego gx100 ? mam w h&s 0.2 i w budżetowym jednofunkcyjnym dysze 0.3 którym lepiej i w jakich proporcjach sugerujecie ?

Pomocny wątek tu tworzycie Panowie. Pozwolę sobie zapytać tu czy mieliście styczność z GX112 Super Clear III UV Cut Gloss. Jest to ulepszona (?) wersja GX100 czy zupełna nowość reagująca w inny sposób niż 100-tka?

Na oko zachowuje się podobnie. Do pełnego porównania brakuje mi testu polerowania, ale raczej już nie będę go przeprowadzał.

Na oko zachowuje się podobnie. Do pełnego porównania brakuje mi testu polerowania, ale raczej już nie będę go przeprowadzał.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozwolę sobie dołączyć się do wątku, bo mam dylemat.

Użyłem GX100 z LT pod kalkomanie i wash i z washem AK Interactive ewidentnie mi się zgryzł.

0adeb6056bb2e7d195f1a81f7f7e4691.jpg

Mam teraz do zabezpieczenia przed kalkomaniami i washem inny model, malowany Alcladami i AK Extreme Metal. Chciałbym, żeby nadal był mocno błyszczący. Który lakier polecacie? Tamiya X-22 rozcieńczany X-20A?

65f9ea1d6a57fd6b5a3984950691ba9d.jpg

Dzięki za pomoc.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie dosechł lakier albo za cieńka warstwa. Uzywam takiej kombinacji jak twoja na każdym modelu bez problemów. Tamiya daje taki sam połysk jak GX tylko trzeba dać kilka warstw (w przypadku obu lakierów). Dodatkowo jak przed lakierem masz powierzchnię papieru ściernego to problem jest na etapie malowania, a nie lakierowania.

Nie dosechł lakier albo za cieńka warstwa. Uzywam takiej kombinacji jak twoja na każdym modelu bez problemów. Tamiya daje taki sam połysk jak GX tylko trzeba dać kilka warstw (w przypadku obu lakierów). Dodatkowo jak przed lakierem masz powierzchnię papieru ściernego to problem jest na etapie malowania, a nie lakierowania.

Fakt. Mogło być jedno i drugie, tzn. cienką warstwą i za bardzo się pospieszyłem. No cóż, dam mu jeszcze szansę. Na razie na tym Kfirze użyłem od góry Sido. Wiem, wiem, badziewie.

97d884f98bf6d07bc7347929151cbf70.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk