Jump to content

Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III oraz MrPaint 2

Recommended Posts

Z tego co pamiętam to farby Gunze H i akryle Tamki można mieszać, więc X-22 powinien perfekcyjnie pasować do H.
Swoją drogą to nie wiem co ludzie mają do tego GX100, dla mnie lakier niemal idealny. Twardy, maksymalnie błyszczący, łatwo się kładzie (tylko trzeba mocno rozcieńczać i kłaść mokrymi warstwami), daje piękne powierzchnie. Nie raz słyszałem że niszczy kalkomanie czy inne mity greckie. Ja z nim nigdy nie miałem żadnych problemów.

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Możesz Leveling Thinnerem, albo dedykowanym rozcieńczalnikiem do Gunze H, czyli Mr. Hobby Color Thinner.

Lub w przypadku braku thinnera można skorzystać z opisu pod lakierem, gdzie - "rozpuszczalne w wodzie". Można też wódką, lub roztworem IPA. 

Z tego co pamiętam to ja nigdy nie miałem problemów z GX100 na Gunze H, ale może miałem trochę szczęścia. Skoro nie chcesz tego lakieru to może X-22 Tamki? Bardzo dobry lakier błyszczący.

GX nie gryzie sie z Gunziakami H

No gdzieś takie informacje krążą na temat Super Clear, że z modelarzem nie pracują jak trzeba. Ja od jakiegoś czasu jak idzie o lakiery bezbarwne, korzystam z Gunze H020YL (matowy) i H030YL (błyszczący). W słoiku jest 40ml. Wcześniej korzystałem głównie z lakierów Tamiya, ale chyba nieprędko do nich wrócę.

• 3 months later...
Posted (edited)

Witam, posiadam GX100 super clear III ale nie potrafię go rozcieńczyć Nr Thinerem. Pomoże ktoś w jakich proporcjach używać tego lakieru?

Robię albo za gęsty, albo jak jest płynny to robi mi się odkurz na lakierowanym elemencie. Może ustawienia ciśnienia źle? 15psi?

Edited by Krysztek92

Ja rozcieńczam go z reguły w okolicach 1:4 - 1:5, ciśnienie około 1 atmosfery. Trzeba tylko malować tzw. mokrymi warstwami, nie mgiełką.

Dokładnie tak. Malowana powierzchnia ma wyglądać jak "zanurzona i wyjęta z wiadra". Później 2-3 dni, i jeśli potrzeba, można uprawiać polerkę.