Skocz do zawartości

1:24 Shelby Mustang GT 350 H - Revell


QB_71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, że mam już całkiem sporą liste rzeczy do kupienia to jeszcze dopytam zanim zrobię zakupy.

 

1. Polerka:

-> Mr. Laplos 2000,4000,6000,8000

-> pasty Tamiya

2. woskowanie

wosk Tamiya

 

3. ?? Coś jescze potem ?

 

Brakuje mi cały czas informacji na temat washa. Nie mam całkowicie pojęcia jak ten temat ugryźć.

 

Wstępnie planowałem zakup:

TAMIYA 87140 - Panel Accent Color - Dark Brown

TAMIYA 87132 - Panel Accent Color - Brown

 

Jakich preparatów używacie na silnik i inne elementy?

 

Czy zapomiałem o czymś jeszcze na wykończenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk to ostatni etap. Po nim nic już nie trzeba robić, choć i tak nie każdy go stosuje.

Co do washa, to z własnego doświadczenia wiem, że zapuszczanie linii podziału na wszystkich modelach pomalowanych przecież w różne kolory, tym samym czarnym czy brązowym washem wygląda fatalnie. To nie czołg czy inny pojazd wojskowy, chyba że nasz model cywila ma przedstawiać pojazd o kondycji i aparycji gruza, z tonami rudej na progach i nadkolach

Znacznie lepiej sprawdzają się ciemne kolory farby bazowej, jaką pomalowaliśmy kastę. I tak jeśli karoseria pomalowana jest na biało, to używam dość ciemną szarą farbę. Jeśli jest na żółto, to stosuję brąz; czerwień- ciemny-brąz; niebieski- ciemny granat, granat- czarny i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poradniku czytałem trochę i bardzo podobał mi się efekt uzyskany na silniku.

 

https://agtom.eu/content/38-podwozie-i-silnik

 

Ale co do koloru to racja brąz nie zawsze będzie pasował...

Ale takie miejsca jak silnik to akurat pasi prawie zawsze ;)

 

Zastanawiam się co jescze dodać do czarnych foteli albo wnętrza aby nadać im trochę więcej realizmu.

 

A co z rozcieńczaniem kolorów dodając biały ( dla rozjaśnienia) lub przyciemniając czarnym?

Czy ktoś to robi w ten sposób? Czy to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co jescze dodać do czarnych foteli albo wnętrza aby nadać im trochę więcej realizmu.

A co z rozcieńczaniem kolorów dodając biały ( dla rozjaśnienia) lub przyciemniając czarnym?

Czy ktoś to robi w ten sposób? Czy to się sprawdza?

 

Spróbowałbym pomalować fotele bezbarwnym matowym. Jeśli są czarne to można suchym pędzlem zrobić lekkiego washa szarym kolorem.

Potem je lekko je przepolerować.

Ja ze swoim Shelbym miałem ciężką przeprawę. Kijem nawet nie tknę więcej modeli Revella. Poza tym ja nieco "tuningowałem"

 

https://www.facebook.com/pg/modeletrojana/photos/?tab=album&album_id=721600284715791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się udało

Kolor bazowy położony całkiem sprawnie.

 

Najwygodniej kładło mi się przy rozcieńczeniu 1:2 - 1:2.5 powyżej miałem wrażenie, że kładę wode z lekką domieszką koloru.

 

Oto wyniki, niestety zdjęcia nie oddają w pełni jak to naprawdę wygląda ...

 

0OL6Kci.jpg

 

lGAEfZ6.jpg

 

myN2v37.jpg

 

88a4xHl.jpg

 

CYhWcrv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to do poprawki jest wiele więcej :(

Jest pare miejsc, jak pod klamkami, które aż bolą w oczy :/

 

Jest jakiś pośredni sposób aby naprawić te drzwi?

W sensie czy przeszlifowanie bazy i nałożenie kolejnej da radę czy tylko pogorszy sprawę czy tylko pełny restart zrobi robote?

 

W założeniu ten model miał być raczej ćwiczebny, więc postanowiłem, że nie będę mu poświęcał tak dużo uwagi na szczegóły jak następnym a raczej przećwicze techniki i 'zaprzyjaźnię' z aero i farbami.

Jednak podoba mi się i chciałbym go dokończyć w miarę przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja Ci powiem ze swojego przykładu. Miałem to samo ciągłe babole na lakierze. Odpuść sobie farby Vallejo na lakier główny chyba że na niego użyjesz jakiegoś twardego lakieru bezbarwnego. Na pewno nie sidolux na błysk, bo na to, to on sie nie nadaje , jeżeli chcesz mieć naprawdę fajny efekt. Jak popytasz ludzi to nikt tego nie używa. Ja polecam akryle tamki lub mr hobby a jak masz kase to polecam lakiery Zero Paints. A jeżeli chcesz najtaniej to zwykłe lakiery samochodowe w spray`ach. Ja osobiście stosuje tamke i błysk tamki(jak mam) lub zwykły ze sprayu (troton czy inne) No i 2 sprawa to najlepiej szlifować jest po całkowitym wyschnięciu lakierów 48-72h. I babole się skończyły. Najlepiej napisz na PW do "jakub476" moim zdaniem robi najlepsze modele samochodów na tym forum wiec na pewno Ci podpowie jak mi nie wierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też udać się do lokalnego lakiernika lub mieszalni i niech odleją trochę czegoś 2K lub 3K. Z Gunze to polecam serię GX.

Vallejo w cywilach raczej się nie sprawdza, no chyba że do wnętrza lub mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze wcześniejszymi podpowiedziami nie używam już Vallejo do aero. Aktualnie model pomalowany podkładem mr.surfacer i kolorem od mr.hobby. na lakier przygotowany mam gx100. Resztki Vallejo używam do malowania pędzlem.

Takwięc ponawiam pytanie czy uda sie naprawić te drzwi przez przeszlifowane i polozenie kolejnej warstwy bazy czyctrzeba calosc sciagac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać. Czasem są trudności, gdy po przeszlifowaniu odsłonisz inny kolor (plastiku, podkładu) a akurat się zdarzy, że masz farbę słabokryjącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wreszcie po ponad roku udało mi się znaleźć chwile i usiąść do modeli.

Położyłem ok. 3 warstw lakieru GX100. Po porządnym wyschnięciu zabrałem się za kalkomanie.

Obyło się bez większych problemów choć po wyschnięciu widzę dużo niedociągnięć ?

7ksPkuo.jpg?2

 

KFLoGoJ.jpg?1

 

4Xn1ItS.jpg?2

 

Na następnej sesji planuję pokryć całość GX100.

Zastanawiam się tylko czy chromy powinienem powklejać przed położeniem lakieru czy dopiero po?

Edytowane przez QB_71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Browarek90 napisał:

Raczej po, a jeśli planujesz polerke to napewno po :)...

Niekoniecznie. Może warto najpierw położyć bezbarwny, zrobić polerkę i na koniec chromy.

Taka kolejność daje pewność, że chromy będą... chromowane :), a lakier lub polerka nie zniszczy ich powierzchni... czyt. nie zmatowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po kilku sesjach walki udało mi się zakończyć prace nad tym modelem.

Niestety nie obyło się bez wpadek. 

Ostatnia warstwa lakieru zamieniła się w kilku miejscach w skórkę pomarańczy. Podczas usuwania trochę za mocno przeszorowałem i w kilku miejscach usunąłem warstwę koloru... 

Następne warstwy lakieru pokryły całkiem nieźle model lecz te parę małych łatek pozostanie widoczna.

Zdjęcia nie wyszły zbyt dobrze ale nie wiem kiedy będę miał chwilę po południu aby zrobić jakieś lepsze przy dziennym oświetleniu.

Vlo6ewp.jpg?1

nPy5BAl.jpg?1

NsgAhmz.jpg?1

W7cgMj3.jpg?1

LaclVUn.jpg?1

Rt1MsZF.jpg?1

jdaN98T.jpg?1

6Ri8mld.jpg?1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@qdlatyNo właśnie jak się zorientowałem to było już 'po ptokach' więc stoi z otwartą maską ?

Maska jeszcze jako tako , problem jest głownie na podszybiu. Kiedy się zorientowałem nie dało już się tego poprawić -> nauczka na przyszłość żeby 10 razy dopasowywać na sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.