Skocz do zawartości

F-14 / 1:48 / Tamka+różne


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaliśmy do naszego asortymentu wysokiej jakości akcesoria żywiczne Tajwańskiego producenta KASL Hobby.

 

Na początek kilkanaście produktów głównie do F-16 i F-35. Z czasem bedziemy dodawać kolejne, a jeśli oferta wam się spodoba docelowo chcielibyśmy mieć pełen asortyment

Czy teraz jestem bardziej wiarygodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dodaliśmy do naszego asortymentu wysokiej jakości akcesoria żywiczne Tajwańskiego producenta KASL Hobby.

 

Na początek kilkanaście produktów głównie do F-16 i F-35. Z czasem bedziemy dodawać kolejne, a jeśli oferta wam się spodoba docelowo chcielibyśmy mieć pełen asortyment

Czy teraz jestem bardziej wiarygodny?

 

Litości... I trochę dystansu do siebie... Nikt tu Ci przecież braku wiarygodności nie zarzucał... Zestaw jest tańszy od modelu Tamki i nie jest dziś dostępny w Polsce. I to wszystko w temacie. Ani jedno ani drugie nie ma wpływu na to, że ten który ja mam do niczego się nie nadaje... I mało mnie w tym kontekście interesuje czy on kosztuje trzy stówy, czy prawie dwie, bo nawet jak kupię zapałki za 30 gr to oczekuje, że będą się palić... Także luzik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak duzych powierzchniach zywicznych nie jest latwo. Przy mamych elementach zdaza sie ze so pokrzywione. Baw sie dobrze z tym modelem ale podgladajac twoj warsztat przestaje zalowac ze w Telford nie kupilem tego modelu ;).

Co do foteli to na zdjeciach pasy wygladaja strasznie sztucznie w porownaniu do reszty. Moze dasz rade je troche pobrudzic zeby sie bardziej wkomponowaly w calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foteli to na zdjeciach pasy wygladaja strasznie sztucznie w porownaniu do reszty. Moze dasz rade je troche pobrudzic zeby sie bardziej wkomponowaly w calosc.

 

Co do ostatecznego "uwalenia" wszystkiego jakimś syfem, to trzeba jeszcze trochę poczekać.... Ale SnaQ-u uwaga jak najbardziej zasadna... Generalnie to te pasy z blach mi się nie podobają. Nie wiem czy źle szukałem, ale innych nie znalazłem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Kolegów działał coś z tymi produktami? Mi jakoś to słabo idzie i zaczynam podejrzewać, że gdzieś popełniam błąd... Klej wodą nie schodzi, szpachla nie za bardzo chce plastik łapać... Może ktoś, coś???

 

WP_20170503_0011_zpsxtplkcqn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blaszane elementy są okropne- pasy i uchwyty do odpalania foteli nad glową...

Z edka są pasy do foteli F-4 z HGW. Powinny pasować. https://www.eduard.com/store/Eduard/F-4-seatbelts-grey-FABRIC-1-48.html

 

Nikt nie twierdził, że są super, wręcz przeciwnie... W tym zestawie, który podałeś uchwyty "do odpalania foteli nad glową" są praktycznie identyczne jak w tym do F-14 (też malowana "blacha składana na pół"). Jeżeli chodzi o same pasy to podobny zestaw jest do Tomcata, ale kolor pasów jest w nim mocno trafiony. Także jest jak jest i zostanie jak jest. Może kiedy je nieco bardziej pognę i utytłam będą wyglądać lepiej... Fotele można zawsze wyjąć i podmienić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Kolegów działał coś z tymi produktami? Mi jakoś to słabo idzie i zaczynam podejrzewać, że gdzieś popełniam błąd... Klej wodą nie schodzi, szpachla nie za bardzo chce plastik łapać... Może ktoś, coś???

 

WP_20170503_0011_zpsxtplkcqn.jpg

 

Mam ta szpachle ale zadko jej uzywam, generalnie tylko delikatne szparki typu laczenie wiatrochronu z kadlubem. Na duze powierzchnie sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmywanie woda to najwieksza zaleta tej szpachlowki. Nie raz nakladalem ja na juz pomalowany model, zmywalem nadmiar a po wyschnieciu pedzelkiem zamalowywalem laczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak dłubać... to dłub bez końca, bo bardzo fajnie to wygląda.

 

He, he... Dzięki SnaQ, ale bez końca to mi się nie kce... "Zespoliłem" to co z przodu Tamka wymyśliła i męczę łączenia oraz "wiatrochron". Powoli to idzie, ale w sumie nigdzie się nie spieszę i jeszcze T-90 dla odmiany dłubię...

 

 

0017_zpssqf2exu8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mają przysłać nowe, ale może z tych da się coś wyciągnąć... Lekko jednak nie jest. Z wystającym drutem się uporałem i teraz na zmianę suszarka - zaciski, zaciski - suszarka... Panowie z KASL Hobby wymyślili nawet sposób jak wymieniać sobie skrzydła, te oryginalne od Tamki i te ich... Ale, że to Chińczyki to im do końca nie wierzę...

 

 

0018_zpspv4l2qde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DSC_0017_zpshdhyjlhp.jpg

Oba banany na tym zdjęciu, chyba że masz aż taka dystorsje w obiektywie...

Jeśli zbrojona żywica ma taki opad to z mojej praktyki wynika że nie da się wyprostować, wcześniej czy później wróci do pierwotnego kształtu. Nie myślałeś o tym, żeby odciąć środek i tylko krawędzie dolepić do skrzydła z tamki? To nie powinno być jakoś bardzo skomplikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba banany na tym zdjęciu, chyba że masz aż taka dystorsje w obiektywie...

Jeśli zbrojona żywica ma taki opad to z mojej praktyki wynika że nie da się wyprostować, wcześniej czy później wróci do pierwotnego kształtu. Nie myślałeś o tym, żeby odciąć środek i tylko krawędzie dolepić do skrzydła z tamki? To nie powinno być jakoś bardzo skomplikowane?

 

Prawda jest taka, że się na te "mechanikę" najarałem jak głupi. Z drugiej strony ciąć modelu Tamki nie będę, bo mi go zwyczajnie szkoda. Jeżeli tych skrzydeł się nie uda wyprostować i drugi komplet, który mam dostać od Kasla też będzie tak zwichrowany to sobie zwyczajnie odpuszczę. Zrobię sobie czerwone powierzchnie w wersji "D" od AMK, jak go kiedyś zobaczę oczywiście... Także luzik, parcie mi trochę przeszło, choć jeszcze się nie poddałem.

Nomem omen też mi się wydaje, że to przez zbrojenie - skrzydła inne są wieczorem a inne rano... A drut dali zacny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo ten Kasl wypada. Poczekaj na drugi komplet.

Przymierzałeś mechanizację? Może częściowo "ukryje" te krzywizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo ten Kasl wypada. Poczekaj na drugi komplet.

Przymierzałeś mechanizację? Może częściowo "ukryje" te krzywizny.

 

Wypada - przynajmniej to co ja mam - bardzo słabo. Czekam na ten drugi komplet, bo są tacy, co piszą (via FB), że u nich jest dobrze. Tylko, że żaden jeszcze z tak twierdzących tego mi nie chciał pokazać. Osobiście widząc to co mam, skłaniam się do poglądu, że raczej nie może być dobrze i to zwyczajny chłam jest. No ale może to co dostanę mnie zaskoczy...

Mechanizację przymierzałem i owszem. Ale skoro tu jest krzywo, to tam średnio pasuje.... Mam wrażenie, że się uparłem niepotrzebnie i sam sobie komplikuje życie. Skrzydła od Tamki pasują idealnie i pewnie na nich się skończy. No ale jeszcze czekam - z małą nadzieją - na przesyłkę. Powinna być w przyszłym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Wczoraj na grupie FB ludzi budujących ten model odbyła się mała "debata" poświęcona tym skrzydełkom od Kasla. Ci co twierdzili, że są ok, powyciągali je z pudełek i doszli do wniosku, że są krzywe. Także przestałem czekać na przesyłkę i będzie po Tamiyowsku, czyli jak poniżej. Zgrabnie to wymyślili i spasowali....

 

0019c_zpsggy9ffov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.