Skocz do zawartości

Father of Sherman


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2020 o 10:44, martinello napisał:

Jeden Kolega (pozdrawiam Rafał) namawia mnie na cieniowanie, wykorzystam więc zestaw od Miga ( https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-7003-Olive-Drab-Modulation-Set.html ) Tyle, że ten migowy OD jest jakiś za bardzo brązowy. Zobaczymy jak wyjdzie, ? będę musiał filtrować i wash'ować zielonym.

Ja bym go siknął cienką transparentną warstwą: Tamiya 81362 Acryl XF-62 Olive Drab Matt - ładnie będzie to wyglądało na podkładzie typu black and white. 

Dopiero po tym rozjaśniać np. tym AK lub zestawem, który masz. Ten Olive Drab Miga to moim zdaniem jest zbyt brązowy.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

mam pytanie OFFTOP - gdzie Ci się udało dorwać te duże boxy ...

Allegro -> https://allegro.pl/oferta/triple-9-gablotka-do-modeli-w-skali-1-18-9248292635?snapshot=MjAyMC0wNS0yOVQwNjo1NjozNi45NTJaO2J1eWVyOzA5NWIyOTk2OGZmYzA3NjlkNDYwOWY5NWRkZjczZWMyM2IzMTg3MzQ1YzAwYmQ5MDA0YmIwNWJhYjBiNjgzNjM%3D

 

Kupiłem taką gablotkę (auta w 1:18) aby mieć pewność, że zmieści się w niej każdy model który mam - no może z wyjątkiem M48 AVLB - tego można trzymać w wannie ? oraz M103 którego jeszcze nie przymierzałem.

 

Robert - w tym modelu nie będzie B&W :)

Edytowane przez martinello
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka wojskowości: "Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia". A tak serio - mam mało doświadczeń w malowaniu, dlatego wybiorę chyba łatwiejszą do zapanowania technikę cieniowania z wykorzystaniem zestawu Miga o którym pisałem.

A propos - Mig wypuścił ostatnio shader'y - używał ktoś ? - bo myślę nad zastosowaniem jakiejś zieleni w celu zmiany odcienia farby.

Co do "eleganckiego modelu" - na czarnym zdjęciu fajnie wygląda faktura odlewu którą zrobiłem "na szpachlę tamiya" - to znaczy mnie się podoba ...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestaw od Miga i dzięki niemu wyleczyłem się z zestawów. Kolega Stojkovic też się z nim kiedyś zmagał i też nie zostawił na nim suchej nitki. Trudno mi się nim malowało bo te farby dawały dosyć błyszczący efekt i ciężko było zobaczyć gdzie się akurat cieniuje i jak "przegryzają" się kolory bo zbyt mocno odbijały światło. Poza tym jaśniejsze kolory szły w kierunku dziwnej mdłej zieleni. Da się to oczywiście wyprowadzić filtrami ale przed tym lepiej zabezpieczyć malowanie lakierem bezbarwnym bo słabo trzymają się powierzchni i tak np mi się udało ściągnąć warstwę farby filtrem olejnym. Po prostu się rozpuściła. Można je rozcieńczyć Leveling Thinnerem i przynajmniej nie zapychają dyszy i nie tworzą gluta na iglicy. Można malować długo, bez odkurzu i precyzyjnie o ile błyszcząca powierzchnia nie sprawi kłopotu. Po tym secie przerzuciłem się na farby śmierdziuchy i uznaję to za jedyny pozytyw tego, że miałem z nim do czynienia. Na szczęście jest tani... Mimo to warto spróbować skoro już masz, bo są ludzie, którzy tymi Migami robią niesamowite malunki, także trzymam kciuki by wyszło dobrze.

A te shadery wyglądają jak bardzo mocno rozcieńczona farba. Taki filtr do aerografu.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa malowania  nie jest  oczywista - ja przechodzę z mr.hobby i tamiyi na migi - czyli zupełnie odwrotnie :) . Trzeba tylko mało  rozrabiać  i mocno rozcieńczyć. Warto  chociaż  spróbować  dla  samego  siebie, bo dostępność  kolorów i powtarzalność  oraz  w miarę dokładne dawkowanie dzięki  butelce jest  naprawdę  komfortowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, martinello napisał:

 "Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia".

I tu się kolega myli..częsta zmiana decyzji świadczy o nieudolności,niewiedzy i braku kompetencji  dowódcy(tak mnie przynajmniej uczono):razz:.

A z "praszczurem"dajesz dalej-pokracznie wygląda,prawie jak Brytyjski:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wracam powoli z tematem.

 

Uzupełniłbym model o jakieś figurki i może jakiś samochód, którym np. przyjechał filmowiec:

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-cameraman.html

i uwiecznia prototypa na celuloidzie :)

 

Tylko jaki samochód ? - na jeepa (których modeli jest wiele) chyba za wcześnie (wrzesień 1941), no i jakie figurki - te które znajduję to zazwyczaj rozchełstani wojacy z Normandii czy Pacyfiku, a takich w zaprasowanych mundurach i krawatką włożoną do koszuli jak na zdjęciu z pierwszej strony tematu - nie ma...

 

Ci "odprasowani" wojacy (gdyby się znaleźli) mogliby być oczywiście w towarzystwie wiotkich partnerek -> https://www.mojehobby.pl/products/Women-of-World-War-II-Era.html

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popaczaj na to:

https://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=35154&mode=thread&order=0

https://icm.com.ua/en/technique/packard-twelve-model-1936/

A samochód gdzieś mi mignął w ofercie..osobowy "amerykański" tzn duży:cool:

Edytowane przez piotrkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he...

Dzięki Panowie za pomoc w poszukiwaniach, ale z mojego pomysłu na dioramę z testów prototypu czołgu idziemy w stronę (cytując KFS) "szczucia cycem" 🤪

 

A ja po prostu szukam figurkow w mundurach z początku wojny, wyglądających jak z filmu " stąd do wieczności"...

 

Ale ciężko widzę dostępność poszukiwanych przeze mnie figurek, więc może trzeba będzie pójść w stronę cywilnego odbioru (bez przedstawicieli armii), albo damsko męskiego melanżu na polu za fabryka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio przeczytałem, a raczej trzeba napisać "wysłuchałem"  " Stąd do wieczności" i jest to za....jefajna książka. Nie mogłem się oderwać od słuchania.  A do tematu wracając, to z figsami z początku wojny to baardzo ciężko i pomysł Spottera jest wart uwagi. Ja się deklaruję, że jak Radek wystruga takich amerykańców z przepustki to kupuję (i jeszcze z jednego lub dwóch też naciągnę 😀).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś rzeźbiarz to przeczyta i pomyśli że warto...

Ja zwracałem się w sprawie figurek hiszpanów z El Aajun - ale bez odpowiedzi.

2 godziny temu, Spotter napisał:

Ale kilku takich w mundurach wyjściowych w czapce bym tez przytulił. 

I w furażrce i w brytyjskim hełmie :)

 

Kadr z w/w filmu w pierwszej wersji -> https://www.filmweb.pl/film/Stąd+do+wieczności-1953-31023/photos/303718

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo figurek dzisiaj oglądałem, i nic...

 

Trzeba zmienić koncepcję. 

T6 przed próbami wojskowymi i wyjazdem do Aberdeen Proving Ground (lub już po powrocie do fabryki) jest pucowany przez cywilnych pracowników fabryki (z zestawu  jak niżej)Car Maintenance 1930-40s - Image 1

Zaś fabrykant - kapitalista wraz z Małżonką (z zestawu jak niżej)

33529_rd.jpg

wsiadają do Packarda Twelve z ICM.

 

Trochę to naciągane, ale chyba będzie lepsze niż sam stojący nigdzie model czołgu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.