Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.H Wczesny - 1/35 Tamiya


kathor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze podejście o koloru bazowego.

Swoją drogą słoiczek XF-15 w ogóle nie oddaje koloru po wyschnięciu.

 

chyba za mocno pokryłem podkład.... na razie tylko dodatkowe osłony dla testów.

pT380JB.jpg

g1SHoAL.jpg

0pmBCGa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dla pewności - oba otwarte włazy w kolorze bazowym również od środka? Wnętrze dostało matt white.

 

Właz d-cy bazowym,

włazy

- boczne wieży - bazowym, lecz bywały też w kolorze wnętrza ,

- kierowcy i strzelca w kolorze wnętrza.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciemno nie. Ale zbyt regularnie jak dla mnie. Te cienie na dolnej części schurzenów są jak linijką odciął. Ja bym postaral się o różnorodność. No i za ostre przejścia kolorów. Malujesz całość, ale różnorodnie. Czyli kładziesz farbę wszędzie, ale nie wszędzie ta sama grubość. No i zacznij robić krechy pod przyszłe zacieki.

A rozjaśniać nie ma co, bo to późniejszy etap. No i pytanie jaka ma być modulacja? Panelowa, centralna, odśrodkowa czy zenitowa? Ja preferuję zenitową. Więc wtedy rozjaśniasz tam gdzie do dociera słońce.

Dzięki za cierpliwość i cenne uwagi.

 

Zmyję i jeszcze raz...

 

Tylko muszę się dogadać z Aero żeby cieńsze kreski chciał robić.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie. Bo nigdy nie widziałem zacieków który by były zygzakowate i zaczynały się w połowie. Chyba będzie do 4 razy sztuka.

Jak mus to mus.

 

Celuję (chciałbym celować) w ten efekt po pierwszym kolorze bazowym.

ex7s2Jb.jpg

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem nie zygzakowac tylko krechy od góry do dołu tylko tak by nie zamalować całej powierzchni?

Duże poziome płaszczyzny już można zygzakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojego pytania kathor Spotter również.

Z innej strony tez podejdę do tematu: co w ogóle chcesz osiągnąć? co to za etap w malowaniu? i jaki miałby być następny etap w malowaniu?

Oczywiście możemy mówić o gustach i guścikach i ze 30 razy będziesz zmywał farbę i ja kładł hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojego pytania kathor Spotter również.

Z innej strony tez podejdę do tematu: co w ogóle chcesz osiągnąć? co to za etap w malowaniu? i jaki miałby być następny etap w malowaniu?

Oczywiście możemy mówić o gustach i guścikach i ze 30 razy będziesz zmywał farbę i ja kładł hehe

Podobało mi się ze względu na to i udało mi się jako tako dogadać z aero. Efekt na zdjęciu to pierwsze krycie podkładu samą xf-15. Następnie miały iść rozjaśnienia i rozjaśnienia rozjaśnień

 

Nie mam problemu ze zmywaniem/zamalowywaniem bo przynajmniej uczę się lepiej władać aero.

 

Jako że poniekąd wzoruję się na pracy Spottera to staram się aby kolejne etapy przedstawione przeze mnie choć częściowo wyglądały podobnie do jego modelu.

 

Zmniejszyłem odkurz, zwiększyłem precyzję a wamod i tamka nie są takie drogie

 

Dziękuję wszystkim za zaglądanie do i komentowanie tego jakże ciekawego wątka o malowaniu jednego elementu n razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym przykładzie trójwymiarowości bym się nie dopatrywał. Określiłbym to mianem wczesnej warstwy pod styrana farbę hehe

Trójwymiarowość bryły uzyskujemy przez tzw modulację podkreślając bryły przejściami tonalnymi/panelami etc Spotter :P

W tym co pisze Dumo jest wiele racji Dlatego pisałem, że jak będziesz chciał zadowolić wszystkich to będziesz zmywał farbę ze 100 razy i tyle samo malował... albo i więcej XD

a i tak znajdzie się ktoś komu nie będzie coś pasowało i tak w kółko hehe

 

Stąd padło moje pytanie: co chcesz osiągnąć?

Jeżeli chcesz zrobić taki presheding zacieków to Spotter będzie najlepszą osobą do korygowania Twoich poczynań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz osiągnąć efekt jak u Spotter to teraz chyba jest to najbliżej ze wszystkich prób. Ja maluję nieco inaczej i nie będę nic doradzał bo gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Będę zatem śledził poczynania I życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Wydaje mi się że na chwilę obecną to szczyt moich możliwości.

Rozjaśnienia flesh/deck tan 50/50 i mgiełka tego samego z dodatkiem białego odrobiny.

Fotograf ze mnie też kiepski ale mam nadzieję ze widać jakiś efekt.

0o96kvT.jpg

njP6TzX.jpg

TsQ7dP6.jpg

66tdwcL.jpg

r8a2YUD.jpg

Z góry dzięki za opinie. Jak nie strzelę sobie w łeb z rozpaczy to może jutro wreszcie popełnię tą samą techniką właściwą bryłę czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrast między kolorami jest bardzo mały i słaby. Nie chcę cię martwić, ale jak skończysz to raczej nic z tego widać nie będzie. Sorki że ci zaśmiecam, ale tu masz przykład.

 

Zaraz po ukończeniu malowania

 

XyvlwkttkHnRgHLbqCMMdnAvSnPjfutF_4wg2aC-VIi-iHpFPPH43-9bZJyNCjYIzqE_xMbZwiw_IKdMV0LWy7y1NlkU8YncPGr2smOLX9sWCcfw48G4YqI1yrukC_PEaH-ruzh_KANVKzUqtkgfA_YvLG7KUgd1225FE-Ji-r5wVLeI8DuGdqBrnjGl2ul4b4-yLy0oNTZ_5N6b_p1PxEouGU85XkprN3DthgOtKdCKWpkfhxqGrbBVb4E_elEvHzEkesjyHBgDLJG_Z8cH7RGoILl1QbndeUGPSPOks9FRKWwBrKpgiY-vpUlZj3FRAiZg4u6f56r96xq2p38ZmEFQRnUdIoeFJDqKQhxn4DcnVkgtiXk_-DfCY5rwRb_nHW74X3LkFnd4XBoGNpkdGj_j14--esjDLud4gDXoKw9gLTY6CjMTwug2d1gxsPxq6QRZX5-bhNMHA3Xk9F0xYvDIocuxMvsLZVk6A5NNDI0jA7hZs80zj_yioHbmFkwN6TAIk_J145pxWMDPf38VM6rbu9Wt001ff2wWHsrwulVcWxoRI1ZeuxMyXavSxuRw61jsAZJscuGsSfNPLJYHDrgWEZYvXyWmmKf7mfN7ViLBWm21ilhZb0L8=w1024-h682-no

 

I na gotowym modelu

 

khC9FKZAEgYzAHuR4toxHZgrj16G6Pk09-0jB4X1FRWjoh0LcT8EB-Yfc3zBBtyTHcApmICkgTjeYwxOIsf1wr_Qxkl2_QwdJhQuxQGaWF8bBltP0UoJJcZrWZPbuwF63ha5TariMI0UKlaXtjcIuQK1iIRvx3xk6vzjf3eQyajkNUEplunZFDAXk4MiF6MgWzNu7ujzEydXtDi10et0jhct_h9zbP4XbTweJF4WBOxJM2p_J-PhcDuDI7uBRn2KUNJg111zC0IkoWEpU2-Nd6yfHyZk3VEEMS_ukM_yGFEpwUp_G5X22sj_AM_X0b1RoIr6pNNDS-yJa6X4BO9VLvzOhQ3-Vi_KTH53lyYVpmhKY5cwr58b-QY35J070dfHKU5cplnIB5FZ3fQILJExWMglb8PbvQcZ-TlYeScmynWmwN83fajj3rEjNdWCCbrF6Ff_Mcp8CgXA4TqMy4YTd4yu3xsc-wV73ghFm2yW3NJDAp10R1Dq1d6FEkoBPtE_z9ztmtMruR-467LF2NtHVBEfCQ34LTzFtguLIwyCMfqkIQu317In2vINchfpgJ3wvEweBHmlOSr_nOPTgYbVg034OH7nbJyu9OXy_eEZAFHs4SbX5ymhbosW=w1024-h682-no

 

Jak widzisz przy ostrym CM na koniec jest już tylko zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak tylko daję oznaki życia. Nie załąmuję się tylko z czasem ciężkawo, deadliny ścigają :(

 

Myśle że ten pierwszy model pojadę ZL ale juz bez tych zacieków z ręki. Za mało skila jeszcze. Może jak zakupie H&S w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości.

 

Więcej ruchu z mojej strony w weekend.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystie cenne uwagi, szczególmie te negatywne. Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Tyle udało mi się wyrzeźbić dziś.

Schürzeny podpięte tylko na sucho

IdlQYaX.jpg

 

Oczywiście nie mogło się odvyć bez jakiejś awarii.

Urwałem jedno z mocowań górnych osłon :(

Do tego sie za dużo mazneło aero przy rozjaśnianiu dzwi włazu bocznego.

6WozArv.jpg

3F9Ng58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.