Skocz do zawartości

T35 zvezda 3667 1:35


miro986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda modelu i twojej pracy kolega gustlik dobrze radzi spróbuj w krecie
Też tak uważam, do kreta z nim. Montażowo dajesz radę, naprawdę szkoda byłoby to zawalić z tak błahego powodu, jak nie trafiony podkład.

 

Działaj, pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjrzałem sie mu w świetle dziennym ,niema sensu dalej tego ciągnąć.

Jak przyrządzić tego kreta?

Ale to wszystkie części będę musiał umyć tyle drobnicy na pewno coś pogubię. Do tego urwałem zawiasy z tego kwadratowego włazu na dużej wieży masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pojemnika wlewasz kreta, zanurzasz model i po jakimś czasie szczoteczką do zębów i/lub pędzelkiem czyścisz model, pamiętaj o rękawiczkach i wentylacji pomieszczenia. Niektórzy mieszają kreta z ciepłą/ letnią wodą, ja stosuję samego kreta. Jak już wszystko wyczyścisz to możesz przelac co ci zostało w pojemniku przez gazik żeby wyłapać drobne elementy które się odkleiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję kreta. Gdyby to nie był prezent pewnie już bym go wywalił ,ciężkie są powroty do modelarstwa.

będąc na zakupach wstąpiłem do empiku ,akurat jest coś o malowaniu czerwonych

 

zakupy%201_zpsysiiqloa.jpg

 

zakupy%202_zpsv1vshhev.jpg

 

i coś co Mirek lubi najbardziej sherman będzie co podglądać

zakupy%203_zps5vawdop9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrobisz jak chcesz ale kret potrafi osłabić (z tego co czytałem) plastik (robi się kruchy), a ten w modelach Zvezdy i tak fabrycznie nie jest najwyższych lotów. Poza tym zmywacz Wamodu to bardzo uniwersalny środek (np. mycie pędzli, aerografu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie (porządne i efektowne) wraku to taka sama trudna sztuka jak malowanie zimowe.

Na mój gust przynajmniej 90% takich prac nadaje się na śmietnik.

 

Także moja rada: nie kombinuj, umyj, sklej czysto i postaraj się sensownie pomalować nie gęstą farbą. Tzw. jednorazowe krycie jest pożądane przy... malowaniu płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyłem wieże odzyskałem trochę faktury chodź i tak jest zielona. prysnąłęm klapę od silnika dalej jest trochę chropowata ale widać śruby. Zdążyłem urwać kawałek rurki na dużej wieży to była antena? ale da się przykleić. Nie wiem sam chyba psiknę całość i zobaczę co wyjdzie. Koła i zawieszenie się zasłoni tymi dużymi płytami ,na szczęście ich jeszcze nie pryskałem. Resztę wanny razem z zawieszeniem można ubrudzić to też trochę zasłoni. Górna płyta przemyta też sie trochę wyrównała.

Co sądzicie pryskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad godzinę moczyłem w krecie ,nic nie chciało zejść. Potem zmywałem wamodem ,wyszło to co widać.

Faktycznie plastik robi się kruchy przed schowaniem do pudełka chciałem podkleić rurki na wieży delikatnie podgiąłem i pękły.

 

Muszę zrobić przerwę i spróbować z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad godzinę moczyłem w krecie ,nic nie chciało zejść. Potem zmywałem wamodem ,wyszło to co widać.

Faktycznie plastik robi się kruchy przed schowaniem do pudełka chciałem podkleić rurki na wieży delikatnie podgiąłem i pękły.

 

Muszę zrobić przerwę i spróbować z czymś innym.

 

 

Spróbuj zmywaczen do "sidoliks"-u, butelka 500 ml, 10 zł kosztuje. Działa mniej agresywnie (ja nie rozcieczam albo tylko odrobina wody) a co za tym idzie trzeba dłużej "moczyć". Ja osobioście zostawiam na powiedzmy 12 godzin a później pędzelkiem i wykałaczką. Kosztuje dużo pracy, ale daje efekty. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.