Jump to content

BTR-70 ACE 1/72


temir 2
 Share

Recommended Posts

Witam!

Ochotniczy udział w szeregach "Brygadach Męczenników Al ACE'" zobowiązuje to też na kolejną ofiarę zabawy pt. "Zróbmy sobie czołg" wybrałem tytułowego paskudnika - jeden z nowszych wypustów tego producenta.

 

Tytułem wprowadzenia:

Przez wiele lat jedynym dostępnym na rynku modelem tego pojazdu był żywiczny zestaw czeskiego producenta "Planet Models" - drogi i niemiłosiernie uproszczony . Onegdaj na pewnym "znanym portalu aukcyjnym" w przypływie niczym nieuzasadnionego entuzjazmu miałem nieszczęście nabyć wytwór enigmatycznego producenta z upadającej krainy kryjącego się pod nazwą "ЮМТК" . Z braku lepszego określenia to cóś imitowało nieudolnie wtrysk a rzeczywistości było kawałkiem białego tworzywa, za formę mającą bryłę nieumiejętnie ulepioną z plasteliny . Pokusę stanowiły naklejki przedstawiające pojazdy z walk w kilku postsowieckich republikach a nawet pojazd w barwach Kuwejtu! Niestety poziom ich wykonania był adekwatny do całej reszty . Obecnie niemal równocześnie pojawiły się w sprzedaży produkty "ACE" oraz "Trumpetera" - każdy w dwu wersjach: wczesnej i późnej produkcji. "ACE" tym razem zaskakuje bardzo dobrym odwzorowaniem i dużą ilością części natomiast wyrób żółtych braci jest miejscami nieco uproszczony ale bez szkody dla detalu i jest też tańszy od konkurenta.

 

O modelu:

Jako że zestaw "ACE" pojawił się w sprzedaży wcześniej od swojego chińskiego konkurenta to też on wpadł w moje posiadanie. Już jego wstępne oględziny utwierdziły mnie w przekonaniu iż mierząc się z nim upragnionej palmy męczeńskiej tym razem nie zdobędę . Model -choć jeszcze daleko mu do naszego "IBG"- w stosunku do poprzednich wypustów tego producenta to niebotyczny skok jakościowy ! O detalach wspomniałem -głównie dotyczy to elementów podwozia: bardzo drobiazgowo odwzorowane. Brak jest nadlewek ale wystąpiły tu i ówdzie jamy skurczowe, na szczęście łatwe do usunięcia. Podział technologiczny modelu i skomplikowane detale podwozia mogą sprawić nieco trudności w montażu początkującym modelarzom. W modelu można wykonać otwarte boczne włazy przedziału desantowego oraz włazy kierowcy i dowódcy. Opony- gumowe ale z doskonałym bieżnikiem ! Kalkomanie dla czterech wersji oznakowania, tym razem brak elementów fototrawionych.

 

Ku memu rozczarowaniu model ulepiłem praktycznie bez wkładu własnego (nie licząc liny holowniczej) i przeróbek :

 

s0PH4Ba.jpg

 

MbDKBqE.jpg

 

h9FnvsU.jpg

 

FZ0Ao4I.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Kurde, w szarzyźnie wygląda zacnie. Ace się wyrabia. Detale ostre, wszystko wyraźne...

W porównaniu ze starszymi wypustami to teraz inna liga . Pierwsza .

 

A teraz skromna aktualizacja wątku:

...czyli kolejna odsłona dramatu (po raz kolejny Afganistan )a w niej pojawia się kolor podstawowy barwy uzupełniające Sidolux kalki a na koniec łosz :

 

rFOjbbP.jpg

 

IFRKWAB.jpg

 

...i to na razie tyle przed wejściem na dłużej w strefę cienia .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.