Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Maszyna jak się patrzy - gratuluję wyposażenia warsztatu!

 

Podziękował

A co ty tak w ogóle nią robisz na zdjęciu?

 

Wywalam to co niepotrzebne i przy okazji pocieniowałem ścianki, co by tak strasznie od blach co mają być przyklejone grubością nie odstawały. No o coś tam ze środka wywalić trzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował!

 

Cieszę się że Wam się podoba, ale teraz muszę poprosić o pomoc. Na tym poziomie (na innych zresztą też) jest kilkanaście lornetek, których Pontos niestety nie zrobił, a które w samym modelu wyglądają średnio (zdjęcie). Zacząłem szukać jakiegoś producenta, ale muszę mieć pewność czy szukam tego co potrzeba. Veteran Model robi, lornetki określone mianem Typ 13 - są to lornetki 12 cm. Czy to jest to? Możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii i wskazać ewentualnie innych producentów?

Kolejna sprawa związana z lornetkami. Czy sama lornetka była faktycznie w kolorze bazowym, tak samo jak "postument", na którym ją montowano?

 

Z góry dzięki!

 

Xvw8qI9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć że na Fusonie były lornety 6, 8 i 12 cm, zapewne standartowy sprzęt więc i na Twoim takie były. Oprócz tego było kilka innych wynalazków służących kierowaniu ogniem artylerią różnych kalibrów. Większość tego złomu Veteran ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć że na Fusonie były lornety 6, 8 i 12 cm, zapewne standartowy sprzęt więc i na Twoim takie były. Oprócz tego było kilka innych wynalazków służących kierowaniu ogniem artylerią różnych kalibrów. Większość tego złomu Veteran ma.

 

Też tak sądzę. Na tę chwilę zamówiłem to:

 

https://www.bnamodelworld.com/model-ships-boats-detail-up-parts-veteran-models-vtw35032?zenid=bf55e415aab3281a07febe2e356c7672

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem z tych 6 sztuk, co to Pontos dał, jedną lornetkę od Veterana. Jako, że nie mam w tej skali żadnego doświadczenia, to się wolę zapytać. Czy to takie ma być? W sensie tej jakości? Nikt nie robi tego lepiej? Widzę coś od Voyagera ale ni cholery nie mogę tego namierzyć w żadnym sklepie.

 

Hbq7Mlm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre lornety robi Veteran.

http://www.ebay.com/itm/VETERAN-1-350-VTW-35032-IJN-6CM-8CM-12CM-BINOCULAR-SET-WITH-VOICE-PIPES-/321938171283

dokładnie te, które podał Gała... Na Kongo będziesz potrzebował pewnie dwa takie zestawy...

lornety są całkiem, całkiem wyglądają - mam je na Takao

 

Lornety były w kolorze bazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre lornety robi Veteran.

http://www.ebay.com/itm/VETERAN-1-350-VTW-35032-IJN-6CM-8CM-12CM-BINOCULAR-SET-WITH-VOICE-PIPES-/321938171283

dokładnie te, które podał Gała... Na Kongo będziesz potrzebował pewnie dwa takie zestawy...

lornety są całkiem, całkiem wyglądają - mam je na Takao

 

Lornety były w kolorze bazowym

 

Dzięki! Zamówiłem dwa komplety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy to takie ma być? W sensie tej jakości? Nikt nie robi tego lepiej? ...

 

Hbq7Mlm.jpg

 

Nie dygaj po pomalowaniu i potraktowaniu szuwaksami będą wyglądały o wiele lepej Z przyłożenia też raczej nie będziesz ich oglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podziękował! To akurat państwo z "Pontosa" dali, chyba tych tylko lornetek 13 mm poskąpili i dali sztuk jeno 6. A na sam "górny poziom" potrzeba 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

 

Po wielu słowach na "k", "ch" i "p" udało mi się tę pagodę jakoś "spionizować" na tych metalowych rurkach. Przynajmniej na tyle, żeby później nie dociskać i nie łamać różnych dupereli. Wszystko na ten moment bez kleju....

 

 

9f4Bdox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie, ale po co Ci ta pagoda, skoro kadłub trzyma się tylko na taśmie?

 

A w czym ma mi przeszkadzać to, że kadłub trzyma się tylko na taśmie, bo nie nie ogarniam?

 

 

Dla Gały chodzi chyba o to, że jeśli pagoda jest przyklejona do pokładu to sobie strasznie utrudniłeś pracę przy przyklejaniu pokładu

 

Ale tu piszesz

 

Podziękował

 

Po wielu słowach na "k", "ch" i "p" udało mi się tę pagodę jakoś "spionizować" na tych metalowych rurkach. Przynajmniej na tyle, żeby później nie dociskać i nie łamać różnych dupereli. Wszystko na ten moment bez kleju....

 

Więc rozumiem, że pagoda jest jeszcze nie przyklejona do pokłądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumiem, że pagoda jest jeszcze nie przyklejona do pokłądu.

 

Nie jest. Mam taki idiotyczne przyzwyczajenie najpierw wszystko spasować, a dopiero później używać kleju. Co gorsza nie zamierzam tego przyzwyczajenia zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem. Masz dobre 3 tygodnie roboty przy kadłubie, żeby go zlepić, zaszpachlować, oblachować, pomalować, zeszmacic zaglonić itp itd. Po co Ci ta pagoda, skoro nie zrobiłeś jescze wszystkich powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.