Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlatego właśnie pytałem. Masz dobre 3 tygodnie roboty przy kadłubie, żeby go zlepić, zaszpachlować, oblachować, pomalować, zeszmacic zaglonić itp itd. Po co Ci ta pagoda, skoro nie zrobiłeś jescze wszystkich powyższych?

 

Ale generalnie to o co Ci chodzi? Ne wydaje mi się aby istniał jakiś obowiązek zaczynania budowy okrętu od kadłuba (choć większość z pewnością tak robi). Zbudowanie tej pagody, czy innych elementów „ponadkadłubowych” w niczym samemu kadłubowi nie przeszkadza. To trochę jakby ktoś przy budowie czołgu zaczął twierdzić, że budowę każdego trzeba zaczynać od kadłuba i układu jezdnego, a wieże trzeba koniecznie robić na końcu. Otóż nie trzeba. Co do czasu natomiast, to mnie się nigdzie nie spieszy i dni nie odmierzam.

 

 

Bo kiedy jest nadbudówka - to widać, że to okręt. A sam kadłub - to kawał złomu.

Ja to rozumiem - dlatego zawsze zaczynam od artylerii głównej ;)

 

No właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne to jest, ale poziomowania tych pokładów nie zazdroszczę...

 

Choć, gdy patrzę, jak się do tej roboty zabierasz mam głęboką wiarę w Ciebie i Twój warsztat! Nawet na chwilę nie przestawaj, rób i publikuj co byśmy mogli Ci kibicować!

 

 

Jeśli zaś chodzi o kolejność to osobiście skaczę między kadłubem a nadbudówką. To pomaga się nie znudzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciwszy i nieco podzióbawszy. Kadłub sklejony ale nie do końca obrobiony. Założone wstępnie gałki:

 

 

LC0Gx5R.jpg

 

RsLmUrU.jpg

 

Dalszy ciąg walki z pagodą. Poszczególne poziomy wciąż nie sklejone. Dostała za to wszystkie bulaje i drzwi, tudzież kilka innych drobiazgów. Generalnie chce przykleić wszystko, co mogę przykleić przed malowaniem. Bardzo fajnie mi się to dłubie

 

Fotki robocze:

 

cqoWUWi.jpg

 

Hut6lS7.jpg

 

lkZSVn5.jpg

 

0SlvoKv.jpg

 

qZ7H1iF.jpg

 

6PHB71b.jpg

 

7xhebhW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od końca 1943 i przez cały 1944 Japończycy zrywali linoleum z wszelkich powierzchni pokładów głównych i nadbudówek pozostawiając gołą blachę lub dospawując prymitywne ryfle.

 

Na Kongo oryginalnie wszystkie pokłady pagody poza pierwszym drewnianym były pokryte linoleum. Które to najprawdopodobniej zerwano....

oczywiście to decyzja modelarza ;) ...

 

p.s.

Jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od końca 1943 i przez cały 1944 Japończycy zrywali linoleum z wszelkich powierzchni pokładów głównych i nadbudówek pozostawiając gołą blachę lub dospawując prymitywne ryfle.

 

Na Kongo oryginalnie wszystkie pokłady pagody poza pierwszym drewnianym były pokryte linoleum. Które to najprawdopodobniej zerwano....

oczywiście to decyzja modelarza ;) ...

 

p.s.

Jest super

 

Dzięki za "jest super". Co do tych pokładów natomiast, to co? One gładkie mają być, czy w te ryfle? Nie za bardzo mi się chce wszystkie te pokłady przerabiać, a ten co jest od Pontosa (metalowy) na pewno zostanie. Mam tu prawda jakąś ryflowaną blachę od Allianca ale nie wiem co z nią zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pokładów natomiast, to co? One gładkie mają być, czy w te ryfle?
Wg najnowszych informacji - zrywano lino wszędzie. Czy zastąpiono je ryflami na nadbudówkach - szczerze wątpię - nie było na to czasu ani środków ani pewnie chęci.

Nie ma to żadnej dobrej dokumentacji fotograficznej - więc mamy tzw prawdę akademicką

interpretowaną zasadniczo dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pokładów natomiast, to co? One gładkie mają być, czy w te ryfle?
Wg najnowszych informacji - zrywano lino wszędzie. Czy zastąpiono je ryflami na nadbudówkach - szczerze wątpię - nie było na to czasu ani środków ani pewnie chęci.

Nie ma to żadnej dobrej dokumentacji fotograficznej - więc mamy tzw prawdę akademicką

interpretowaną zasadniczo dowolnie.

 

No to zostaje jak jest. Ortodoksję w temacie zerwanego linoleum zostawiam zawodowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czemu tak późno na to wpadli... to się przecież cudnie chajcowało

Wiesz Gała.... Amerykanskie ekipy techniczne już w 42 - po porażce z Mikawą, który w ciągu pół godziny skreślił z listy floty 4 krążki, przez miesiące szalały po kabinach US Navy zrywając puchate wykładziny, niedźwiedzie ze ścian, tudzież drewniane trofea i stoliki po whiskey, które Wielkich admirałów motywowały do porannych ćwiczeń intelektualnych...

 

Japończycy - pomimo tragicznych doświadczeń z Mikumą - postanowili zrobić to później nieco....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.