Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy malowania i maskowania


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Po pomalowaniu Dunkelgelb pactry aerografem wyszło coś takiego:

img3193x.th.jpg

 

Po pomalowaniu odpowiednikiem Model Mastera wyszło takie coś:

img3195v.th.jpg

img3196jve.th.jpg

 

Co może być przyczyną tej chropowatości? Malowałem Panzerjager I farbą Pactra RAL8020 i nic takiego się nie pojawiało?

 

dokladnie to samo spotkalo mnie dzisiaj malujac surfecere 500. rozcienczalem oryginalnym rozcienczalnikiem w stosunku 1:1. po lekturze wnosze ze to niewlasciwa proporcja. W jakich proporcjach Wy rozcienczacie surfecera? czy te proporcje sa takie same dla pozostalych (1000, 1200)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HEER masz dość dobry sprzęt więc trochę to dziwne. Na dodatek posiadasz odwadniacz/odolejacz. Ale w jakiej sytuacji on tak rosi Od samego startu, czy podczas dłuższej sesji malarskiej

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie podczas dłuższej sesji malarskiej, jak jest dość ciepły zaczyna mi pompować 'parę' jako namiastkę odwadniacza mam filtr paliwa od malucha ...działa do momentu gdy nie nagrzeje się lodówkowiec, potem para skrapla mi się za filtrem i jest pchana dalej ... w taki sposób aero staje się pistoletem na wodę

Może w przypadku profesjonalnego odwadniacza też tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak gdzieś po 10 minutach zaczyna pluć wodą. Ale stało się to dopiero jak przyszły burze w ostatnich tygodniach i wilgotność powietrza mam w pokoju rzędu 72% (normalnie mam 60%) + otwarte okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gdzieś po 10 minutach zaczyna pluć wodą. Ale stało się to dopiero jak przyszły burze w ostatnich tygodniach i wilgotność powietrza mam w pokoju rzędu 72% (normalnie mam 60%) + otwarte okno.

Też czasami mam taki problem. Mimo to ze jest zamontowany ten odwadniacz to i tak woda przedostaje się do przewodu, dlatego zawsze przed malowaniem odkręcam aerograf włączam pompę i pozostawiam jakiś czas na biegu, co w efekcie wydmu:bip:e wodę zalęgającą w przewodzie i jest ok. A no i opróżniam dość często ten pojemnik gdzie zbiera się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki, pomalowałem jeden kolor kamo, i chciałem drugi przygotowałem szablony i przykleiłem kuleczkami blu tacka, po odklejeniu Blu tack zostawił ślady.. jest jakiś sposób się ich pozbycia z farby akrylowej ? czy jedyny sposób na te ślady to zabezpieczenie koloru sido ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kulką blutacka podociśkać to miejsce gdzie został ślad - może pozbiera to co pozostało. Długo był przyklejony do modelu? Na akrylach Vallejo nie zostawia śladu, nawet po paru dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Messer'a - rzuć okiem na jego Kenwortha (wybaczcie truckerzy jak źle napisałem) który zdobył Grand Prix Modelwork II ZKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy to właściwy dział, ale dzisiaj nadeszła ta chwila, że malowałem pierwszy raz w życiu aerografem ( EW 770). Na początku ręka drżała, ale później wyszło moim zdaniem całkiem całkiem ( Zrobiłem KW 2, niedługo będzie w galerii). Jednak mam pytanie. Robić wash, czy zostawić to cieniowanie jakie zrobiłem aerografem? Boję się, że wash wszystko zakryje to, co uzyskałem za pomocą aero.

PS: Nie wiem jak aero jednofunkcyjne ale ale dwufunkcyjność to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerografem malujesz? Jakimi farbami?

 

Tak aerografem (tylko pojazdy figurki pędzlem) Do aerografu używam Model Masterów a do pędzla Humbroli i Valleho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Może ktoś pomoże. Jaka może być przyczyna tego, że (moim zdaniem0 po przykręceniu prawie do końca wychylenia igły w EW770, farba i tak wylatuje w dużej ilości? Czy jest to kwestia rozrzedzenia farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyżarło Ci gdzieś dyszy?

Chyba nie. Z resztą musiałbym wpierw zobaczyć zdjęcie wyżartej dyszy, żeby porównać. Wyciekw farby też nie mam przy korpusie dyszy. O dyszę dbam, czyszczę ją delikatnie. Gwintu nie ukręciłem, ma uszczelkę.

Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

 

Czy ma ktos moze te fotki z posta na pierwszej stronie:

 

Wysłany: Sob Lip 05 2008, 14:26 przez Lucas HS :

 

"Opiszę malowanie podkładem. .... "

 

 

Poniewaz glupi fotosik wszystko ukryl.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ nigdy jeszcze nie stosowałem wolę zapytać

Mam zamiar użyc któregoś z specyfików do maskowania

http://www.masterhobby.pl/product_info.php?products_id=6421

lub

http://www.masterhobby.pl/product_info.php?products_id=6420

Malowanie aerografem o Pactrami.Mam spodziewać się problemów z którymś z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.