Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy malowania i maskowania


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuje bardzo za pomoc ale odkryłem że to nie jest najgorszy problem:

img0185gj.jpg

img0184bz.jpg

img0183wn.jpg

img0182jqc.jpg

 

Widzicie Nierówne linie zbudowane z kropek. Nie ma co zżucać na emalie proszę powiedzcie mi że to zła gęstość wiecie jak to okropnie wygląda na plastiku. Jeżeli nie to otwórzcie painta weźcie sprej i raz naciskając zamalujcie największy obszar. Proszę pomóżcie bo ja nie wiem już co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam !

Ja również mam problem z aerografem. Maluję tą pseudo iwatą ab-300 (czy coś podobnego ) z dyszą 0,3. Otórz problem polega na tym że aerograf w ogóle nie chce malować, leci samo powietrze. Standardowo najpierw wlewam trochę wody potem farba i reszta wody mieszam cofam powietrze i gdy zabieram się do malowania to nic nie maluje. Maluje italeri bez retardera rozcieńczam wodą. Opierając się na skromnej wiedzy którą zdobyłem podejrzewam że to może być zapchana dysza ale wole zapytać ekspertów

Nijak nie idzie. Co zrobić czym rozcieńczać ?

Do tego jak czasem uda mi się trochę pomalować ( ale zwykle po pewnym czasie znowu się zapycha) to wokół plamki widzę kropki. Jak to wyliminować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz aerograf i dobrze go wyczyść. Następnie spróbuj "malować" samą wodą. Jeżeli maluje,to znaczy że sprzęt sprawny i wtedy wlej rozcieńczoną farbę. Jeżeli nie będzie malować to rozcieńcz jeszcze bardziej i tak

do skutku aż farba będzie lecieć.

 

 

pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz aerograf i dobrze go wyczyść. Następnie spróbuj "malować" samą wodą. Jeżeli maluje,to znaczy że sprzęt sprawny i wtedy wlej rozcieńczoną farbę. Jeżeli nie będzie malować to rozcieńcz jeszcze bardziej i tak

do skutku aż farba będzie lecieć.

 

Aerograf mam dobrze wyczyszczony. Próbowałem z samą wodą i "maluje" ale

od razu po wlaniu farby znowu to samo. Gdy tak ciągle dolewam wody to zazwyczaj kończy się na tym że aerograf maluje ale farbą która już w ogóle

nie kryje. Tak więc albo wina leży po stronie tych farb (chyba mają za gruby pigment) albo może stosuje do nich za niskie ciśnienie. Do tego jak raz chciałem pomalować coś farbą schwarzgrau z tej firmy i rozcieńczyłem wódą (bo ponoć trochę to zapobiega zatykaniu dyszy) to farba z szarej zmieniła się w jakieś białe mleko i nadawała się do wyrzucenia. Ręce opadają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italerki które mam raczej nie są stare mają góra rok ale nie wszystkie. Większe problemy sprawiały te zakupione niedawno ( najbardziej ten szary o którym w poprzednim poście)

Co do ciśnienia to nie mogę bliżej określić gdyż jeszcze nie posiadam jako takiej sprężarki z możliwością regulowania ciśnienia( poprzez reduktor) i korzystam z dość prowizorycznego źródła

sprężonego powietrza ale może jakieś 1,5 bara jest na wyjściu.

Co do farfocli to dzisiaj dokładniej przyjże się farbie i spróbuje jeszcze raz pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jaka może być przyczyna tego że aerograf nie maluje ciągłym strumieniem ale przerywa co pół sekundy. Dodam że problem pojawia się również przy ,,malowaniu'' samą wodą.

Od razu powiem że dysza i iglica jest idealnie czysta. Dlaczego tak się dzieje ?

Ręce opadają bo problem wcześniej się nie zdarzał jak malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za każdym razem gdy rozbierałem aero to miejsce to było zachlapane wodą i trochę brudne ponadto w czasie malowania pojawia się przy spuście woda i bąbelki powietrza jak przy cofaniu do zbiorniczka. Bo ta moja uszczelka to jest nie szczelna.

Chyba za lekko przykręcałem tą śrubkę. Wielkie dzięki. Zobaczę co się da z tym zrobić a jak to nie pomoże to będę szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam kolegów kupiłem sobie kompresor AS-186 i do tego aerograf K 130.Zabrałem się za malowanie i pojawil się problem gdy mam dość mocno odkrecona iglice to leci ok ale jak chce cienka kreska malowac to leci samo powietrze.Czego może być to przyczyna.Ciśnienie mam nastawione na 1,5.Maluje Pactrami rozcienczonymi woda.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów kupiłem sobie kompresor AS-186 i do tego aerograf K 130.Zabrałem się za malowanie i pojawil się problem gdy mam dość mocno odkrecona iglice to leci ok ale jak chce cienka kreska malowac to leci samo powietrze.Czego może być to przyczyna.Ciśnienie mam nastawione na 1,5.Maluje Pactrami rozcienczonymi woda.Bardzo proszę o pomoc.

a) za gęsta farba

b) brudna farba

c) Pactra + woda - to jedna z gorszych koncepcji do Aero. Jak chcesz malować Pactrami to przejdź na rozcieńczalnik Gunze. Niektórzy stosują układ Pactra + wódka. To też nieźle z tym, że wódkę stosować lepiej po malowaniu a nie przed.

d) możesz spróbować trochę zwiększyć ciśnienie, np do 2 barów i zobaczyć czy farba się przebije.

e) na próbę spróbuj aero czystym rozpuszczalnikiem i zobacz czy przechodzi. Jeśli tak to wina jest po stronie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Ostatnio malowałem aero farbą taką zakupioną w sklepie dla plastyków akrylową może komuś się kojarzy nazwa Fevicryl Acrylic Colours w puszce nie w tubce. Dało się malować lecz położona na goły plastik zbija się w krople i niemożliwe jest jej położenie dopóki ta uprzednio ,,wylana'' bo nie przecież równo położona nie zaschnie. Powierzchnia idealnie odtłuszczona wymyta z resztek mydła. Na jakiej bazie są tego typu farby i czym różnią się od modelarskich bo przy tych nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Co zrobić i czym rozcięczać wodą i wódą nie pomaga. Może dokupić jakieś medium aby się tak nie zbijała w kropelki. Tak wyglądają.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/farby-akrylowe-do-tkanin-fevicryl-kpl-14-x-50ml-i3268165654.html

Oczywiście na puszce napisane jest również że do plastiku się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.