Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy malowania i maskowania


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Elo.

A ja mam pytanko odnośnie farb Vellejo Air.Czy ma ktoś ma doświadczenie z tymi farbami tyle opinii się naczytałem, jednym zapycha drugim dobrze maluje i innym jeszcze co innego.Co możecie o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może... A ze zmianą farb to chyba nic z tego bo ganze też się odczepiała, to nie wiem czy jest sens iść w tą stroną, może podkład...

 

To nie wiem o co chodzi Adam może ma rację ,że za słabo rozcieńczasz.Ja maluje Gunze i Pactrą i nic się nie odrywa/może za mocno dociskasz masę do powierzchni/

 

Co do Valleyo to ich nie polecam mi zapychało cały czas aero /pamietaj że serię AIR też trza rozcieńczać do aerografu/ mam kilka buteleczek ale używam ich do pędzla do podmalowywania jakichś pierdułek /narzędzia itp.

 

Teraz maluję praktycznie tylko Gunze i sporadycznie Pactrą i problemy z zatykaniem odeszły w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 Schodzi do gołego plastiku, ale w paru miejscach zostawał podkład.

No nic Su pójdzie do kreta i zrobię tak jak mówiliście, jak będzie dobrze do po prostu, będziecie mieć moją dozgonną wdzięczność

A ja maluje valleyo z aero nawet bez rozcieńczania i maluje bardzo ładnie, nie zatyka ni nic.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za słabo rozcieńczasz i farba wysycha w locie, osiadając już jako suchy proszek - wtedy będzie słabo się trzymała.
pamietaj że serię AIR też trza rozcieńczać do aerografu
A ja maluje valleyo z aero nawet bez rozcieńczania

 

To by tłumaczyło ;) Ale sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam jedno pytanie. Jakie macie sposoby na malowanie np. na kolorze bazowym wężyków. Na jakim ciśnieniu to robicie ( duże, małe), jak rozrzedzacie farbę? itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam jedno pytanie. Jakie macie sposoby na malowanie np. na kolorze bazowym wężyków. Na jakim ciśnieniu to robicie ( duże, małe), jak rozrzedzacie farbę? itp.

 

Podepne się do pytania Kolegi.

 

Mam H&S Ultra ,kombinowałem z ciśnieniem i konsystencja farby i za cholerę nie moge cienkich kresek wymalować /preszajding/ w stareńkiej piwacie zdejmuję osłonę dyszy i specjalnie nie patrząc na parametry farby i kompresora wychodzą cieniutkie linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, ja dorwałem kiedyś aerograf Humbrolla, plastikowy, z dwoma słoiczkami i nakrętką z regulacją na puszkę ze sprężonym - tak mi się zdaje. uczyć się na nim czy szkoda nerwów? na razie kiepsko nawet z nakładaniem Sido - raz psika równo, raz przestaje psikać, raz prószy drobnymi kropelkami... próbowałem na różnych zakresach ciśnienia, ale efekt jest taki, że nawet sido nierówno nałożone. i jeszcze pytanie - czym rozcieńczyć lub zmyć sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem przed psikawkami Humbrola czy Revella ( z serii plastików) lepiej uciekać...hehe Żyją własnym życiem i tyle...Lepiej dać te 50 zł na allegro i kupić najprostszego Mar-a niż się z tymi plujkami mordować...

 

Co do Sido...Ja nigdy niczym nie rozcieńczałem, ładowałem prosto z butli i dawało radę a do zmywania (tego nie robiłem więc to będzie domysł) myślę że standardowo kąpiel w "Krecie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Jakie macie sposoby na malowanie np. na kolorze bazowym wężyków. Na jakim ciśnieniu to robicie ( duże, małe), jak rozrzedzacie farbę? itp.

 

Podepne się do pytania Kolegi.

 

Mam H&S Ultra ,kombinowałem z ciśnieniem i konsystencja farby i za cholerę nie moge cienkich kresek wymalować /preszajding/ w stareńkiej piwacie zdejmuję osłonę dyszy i specjalnie nie patrząc na parametry farby i kompresora wychodzą cieniutkie linie

Jak ustawić parametry aby malować cienkie linie to nie wiem, ale znalazłem patent jak zrobić "wężyki".

http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=241331&st=40.

Krótko mówiąc najpierw daną powierzchnie malujemy kolorem w jakim mają być nasze "wężyki", nakładamy te wężyki z "plasteliny" i dopiero malujemy kolorem "bazowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam inne pytanie jak malujecie aero małe elementy np. Części podwozia lub kabiny ? Ja robię to tak że te elementy przyklejam do blutacka i maluje ale jak chcę pomalować drugą stronę to z tej drugiej strony albo przyklejają się paprochy albo zrywa się farba ale nawet kawałki tej masy zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A Vallejo Air serio trzeba rozcieńczać ? Przecież to nie ma sensu, skoro są do aerografu to powinny być gotowe do aplikacji

Używałem tylko czerwonego i granatowego, bez rozcieńczania, na moim adlerze z dyszą 0,3 i ciśnieniu ok. 1,5. Malowało mi się super.

Wkurzyły mnie tym, że granatowego sporo odpadło z taśmą maskującą, mimo odłuszczania i stosowania surfacera. A jak podmalowałem pędzlem to był to już całkiem inny kolor. Model wygląda jakby go muchy ob...ły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie rozumiem sensu nazwy Air..

Nie zrozumiesz bo Polacy mają to w swej naturze, że wiedzą wszystko lepiej od producenta.

Murzyni w Ameryce śmieją się z Polaków, bo jak górale emigrowali w XIXw. to uczyli Amerykanów, że ubikacji nie robi się w domu bo to śmierdzi, tylko trzeba zrobić wychodek na końcu podwórka. W modelarstwie tego typu teorie też się co chwila pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie rozumiem sensu nazwy Air..

Nie zrozumiesz bo Polacy mają to w swej naturze, że wiedzą wszystko lepiej od producenta.

 

 

Czyli uważasz ,że polscy modelarze to cieniasy i nie potrzebnie rozcieńczają V Air skoro producent pisze ,że są do aerografu bez posrednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak:

1. zamaskój oszklenie najwcześniej jak się da (nawet jeszcze w ramkach);

2. taśma tamiya (próbowałem również malarskiej ale nawet ta wysokiej jakości zostawia czasem ślady kleju)

bb6497ce19f18904med.jpg

 

3. specjalny płyn do maskowania owiewek Gunze, nakładasz pędzelkiem później ściągasz można pomóc sobie wodą utlenioną

tutaj połączenie tych dwóch metod, płynu używam tylko w trudnych przypadkach - wolę taśmę

edd648203346a421med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.