Skocz do zawartości

Kościuszkowski MiG-29 - G.W.H - 1:48 - przewodnik


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W jakim dziale można utworzyć wątek pod tytułem :

Jak najlepiej zrobić Miga Great Wall Hobby z godłem kościuszkowskim ? Krok po kroku .

Temat ogromnie ciekawy ale nie w tym miejscu w tym momencie .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim dziale można utworzyć wątek pod tytułem :

Jak najlepiej zrobić Miga Great Wall Hobby z godłem kościuszkowskim ? Krok po kroku .

Temat ogromnie ciekawy ale nie w tym miejscu w tym momencie .

 

Pozdrawiam Hello

 

Może podpiąć pod już istniejący temat O najlepszym modelu MiGa-29 I F-16 W dziale Nowości in-boxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest raczej nowość a i niektóre kalki są wręcz historia .

Mam na myśli taki poradnik , np. Ten samolot , do niego są takie albo były kalki , trzeba przerobić albo kupić taki fotel , dorobić antenki albo uciąć coś tam od tego roku użytkowania , itd.

Od a do zet . Tak samo czytam wciąż - czy z tej f-16 firmy " Ago " można zrobić ....

Wtedy zaoszczędzi się adrenaliny w warsztatach i łatwiej będzie odpalić modelarski zapal do budowy konkretnej maszyny . A teraz zawsze znajdzie ktoś kto ma inny pogląd . Ja już się pogubiłem czy GWH mam kupić wczesny czy późny albo po przekątnej .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosciuszkowski Mig 29 na bazie zestawu GWH 1/48 - przewodnik

 

Coś w tym stylu.

Tylko nie wiem czy te kalki z pilotami są tylko z dywizjonu 303 i czy nazwa Miga jest poprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , dziękuję bardzo Jawkersowi .

Już mam pierwsze pytanie .

Polish Wings Mr 21 jest wystarczająca podstawą do rozpoczęcia przygody z modelem ozdobionym godłem kościuszkowskim ?

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , dziękuję bardzo Jawkersowi .

Już mam pierwsze pytanie .

Polish Wings Mr 21 jest wystarczająca podstawą do rozpoczęcia przygody z modelem ozdobionym godłem kościuszkowskim ?

 

Pozdrawiam Hello

A co masz konkretnie na myśli? Publikacja ta ukazuje wszystkich patronów, na wszystkich MiGach-29 w 23BLot. Obecnie samoloty są przemalowywane na najnowszy kamuflaż który jest jednakowy na wszystkich bojowych maszynach poza samolotem nr 38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam na myśli ?

Chcąc zrobić model najpierw muszę się zdecydować jaki . Nie mając wiedzy , będąc laikiem nie chcę błądzić mieszajac kalkomanie albo dodatki z konkretnym modelem plastikowym . Czyli wybieram samolot ze względu na malowanie lub inne bajery który mi się najpierw po prostu podoba . Potem trzeba ruszyć dalej i zorientować się jakie są kalki i czy dostępne są np. pełne zdjęcia lub rysunki kamuflażu danego samolotu ( PolishWings ) .

Po trochu już mi odpowiedziałeś - " Obecnie samoloty są przemalowywane na najnowszy kamuflaż ".

Czyli Polish Wings opisuje m.in. niestosowany kamuflaż na samolotach Mig-29. Czyli zdjęcia są aktualne do któregoś roku użytkowania samolotu.

Książkę ową kupie , nie znam innych ( na razie ).

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, kiedy wydawana była publikacja, w najnowszym malowaniu były samoloty 38, 56, 28. Reszta była w trojkolorowym szarym malowaniu. Wszystkie samoloty były po pierwszej modernizacji czyli nowy IFF przed wiatrochronem, lampy stroboskopowe i anteny systemu TACAN grzbiecie i pod jedną z osłon silnika, antena GPS za zaglowkim fotela pilota oraz wewnątrz kabiny na górze po prawej stronie na tablicy przyrzadow odbiornik GPS. W najnowszym malowaniu jest.więcej dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" IFF przed wiatrochronem, lampy stroboskopowe i anteny systemu TACAN grzbiecie i pod jedną z osłon silnika, antena GPS za zaglowkim fotela pilota oraz wewnątrz kabiny na górze po prawej stronie na tablicy przyrzadow odbiornik GPS."

 

Ale teraz wdepnąłem... Mogłem się nie odzywać .

Nie nie , żartuje . Naprawdę .

 

Na opisie księgarni jest informacja , że samolotów z patronami jest 26 ( jak pamiętam ). Chyba dobrze by było wybrać jedną maszynę i skupić się na konkretnym numerze . Zmiany ,które opisałeś są czasowo ściśle związane ze zmianą malowania ? Czy to może różnie wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany które opisałem miały samoloty (wszystkie) po pierwszym doposażeniu. W najnowszym malowaniu doszła nowa antena radiostacji za kabiną pilota, brak na koncowce prawego statecznika pionowego anteny RSBN, taki harpunik, oraz nowa antena z przodu pi lewej stronie kadłuba. W kabinie po prawej stronie tablicy na górze jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, oraz nowy HUD

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką stronę :

http://www.mig.mariwoj.pl/mig-29-pl.htm

 

Mi akurat pozwoliła rzucić trochę światła na ten temat. W ogóle nie wiedziałem , że tylko 12 sztuk mieliśmy od Rosjan ,potem 10 od Czechów i 22 od Niemców .

 

Dziękuję Tazmanowi za opis dodatkow. Jak uruchomie stacjonarny komputer poszukam i powstawiam zdjęcia opisanych zmian do porównania z modelem GWH.

 

Edit: Wikipedia mówi coś innego o liczbie otrzymanych egzemplarzy , może ktoś obeznany poinformuje nas o prawdziwej liczbie otrzymanych i używanych w chwili obecnej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.