Skocz do zawartości

„Jesień w kolorze khaki” – PZL 23A Karaś, IBG 1/72


luckyLUKE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki - widziałem już ten rysunek choć nie ukrywam, że przydałby i rzut boczny

 

Niestety na warsztacie niewiele się dzieje. Mówiąc w skrócie - choroby dzieci, powrót żony na etat i dużo pracy zawodowej. Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem. Coś tam jednak powalczyłem, ale z uwagi na niewielki zakres prac wrzucam tylko zdjęcie poglądowe "hangaru" :P

 

SRVghtU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem.

 

Witam w klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem.

 

Witam w klubie ;)

 

Mam to samo w pracy kombinuję co i jak zrobię ,a później kompletny paraliż woli Ale po woli idzie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Najbardziej mi odpowiadający umiarkowany sposób malowania i delikatnego podkreślenia linii. Nareszcie bez efektu "pieca kaflowego".Czyli the best IBG Karaś I have ever seen

 

Dzięki, ale widziałem jednak sporo lepszych ;)

 

Może tylko z taką delikatną uwagą, że Karaś jednak nie był "zielony", ale to może wina zdjęć, złego balansu bieli, więc się nie czepiam

 

Hmm malowany Light Polish Khaki z Hataki. Szczerze mówiąc to daltonista ze mnie pełną parą i ciężko mi się tutaj wypowiedzieć. Zrobiłem jeszcze dwie fotki - lepiej?

 

csXYFQq.jpg

7JEDEzD.jpg

 

Przy okazji pokazałem dół, którego się wstydzę. Do zmatowienia widzę, że są jeszcze koła i muszę zdjąć dwie maski z oszklenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Light Polish Khaki z Hataki to pewnie bardzo fajna farbka, ale zdaje się do wcześniejszych samolotów. Karaś był produkowany od 1936 roku, a chyba od tego roku właśnie pojawiła się inna wersja polskiego khaki, ta zdecydowanie bardziej brązowa. I o ile np P.11 może być malowana tak i tak, to taki Karaś, czy Łoś, to już tylko ta brązowsza.

Tak mi się wydaje, ale oczywiście nie muszę mieć racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co rusz pojawiają się jakieś nowe teorie, w świetle nowych odkryć

Ale jakieś kawałki samolotów gdzieś tam wykopali, na niektórych bardzo fajnie widać kolor.

Ale oczywiście to i tak tylko takie pitolenie, bo mogło być i tak zupełnie inaczej

Nowa farba się pojawiła, ale to nie musi oznaczać, że starą wylali od razu w kanał, mogli jeszcze jakąś serię samolotów nią pomalować. Więc luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.