Skocz do zawartości

USS Mount Whitney wchodzi do Gdyni czyli...


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to obiecane zdjęcia:

Ja pierwszy raz sklejam okręt i mam coś takiego na chwilę obecną:

Sorki za tło :(

 

22496166_1843131132381468_6127419711279509375_o.jpg?oh=e8900a72ce48322b0fdf71a7b7495031&oe=5A86F390

 

 

Marwaw, Wyszło bardzo ładnie, teraz tylko dobrze mu pokład umęczyć i ster/bak burtę (tak to się nazywa chyba ??) jak pamietam z mojej krótkiej przygody w 700, ale za to jakiej przyjemnej, zbudowałem dwa, trochę mnie przerosło, kiedyś napewno wrócę do okrętów,

 

Ktoś mi kiedyś dał radę do skali 1/700...

„.. To skala iluzji..” wiec makro można schować w kieszeń

 

Hamman Ty za to masz najładniejszą sylwetkę wśród okrętów, Ariel - zajebiscie przyjemne okręty w budowie czy to 700 z HB (zajebiaszcze modele od DD-51 do 92)

W 350 już trochę mniej (zapewne masz Trumpka, który ma błędy w skali całego kadłuba) ale nikt nie ma metra w oczach by mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady eksploatacji będą takie jak na zdjęciach z początku wątku. Na burtach w kilku miejscach delikatne zacieki, troszeczkę rdzy na kotwicach. Z pokładem gorzej, bo jest trochę sponiewierany, zwłaszcza pomiędzy nadbudówkami - ma nawet jakieś brązowe plamy. Myślę, że w ruch pójdzie chemia AK Inteactive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, na pewno zajrzę, tylko że w mi konkretnie są potrzebne jednostki firmy zewnętrznej obsługującej port Gdynia, czyli Fireplay IV, Fireplay VI i Fireplay 21. Mam już trochę zdjęć z netu. One będą maleńkie, więc powinienem się wyrobić do końca konkursu.

Z drugiej strony w u nas w stoczni jakiś zastój się stworzył, więc wrzucę kilka fotek:

mount_whitney067.jpg

mount_whitney068.jpg

mount_whitney070.jpg

mount_whitney071.jpg

mount_whitney072.jpg

mount_whitney075.jpg

mount_whitney073.jpg

mount_whitney074.jpg

Zmieniłem trochę tło i robiłem fotki z dalszego planu, żeby był efekt "iluzji skali 1/700". Model dostał ślady eksploatacji i trochę detali na pokładzie. Jest już w jednym kawałku. Przede mną jeszcze reling pokładu głównego, dokończenie dużej anteny sferycznej na dziobie, jeszcze trochę detali i...podniesienie bandery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Sam model praktycznie gotowy. Ostanie co montowałem to reling pokładu głównego, koła ratunkowe, antena sferyczna na dziobie, no i powiesiłem bandery (z kawałków kalkomanii). Bardzo się cieszę, że udało mi się ładnie pokryć matowym werniksem pokłady, bo się strasznie błyszczały. Wcześniej pokłady trochę pobrudziłem, bo na zdjęciach widoczne były takie brązowawe odbarwienia. Jak na flagowiec US Navy w Europie zacieki i rdza jest raczej symboliczna, wedle tego, co na zdjęciach:

mount_whitney082.jpg

mount_whitney080.jpg

mount_whitney081.jpg

mount_whitney083.jpg

mount_whitney084.jpg

mount_whitney085.jpg

mount_whitney086.jpg

mount_whitney087.jpg

mount_whitney076.jpg

mount_whitney077.jpg

mount_whitney078.jpg

mount_whitney079.jpg

No to teraz czeka mnie cała wodno, portowo - holownikowa otoczka. Do końca konkursu około 5 tygodni, będę się starać robić wedle pierwszej koncepcji z wchodzeniem do portu. Myślę, że znajdzie się miejsce na kawałek falochronu z latarnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to ta wielka antena sferyczna mi się nie podoba. Na zdjęciach widać, że szare linie są cieniutkie i równiutkie, a tu wyszły tak sobie... taki wielki biały punkt na okręcie bardzo przykuwa uwagę, a czasu masz pod dostatkiem, więc może warto to poprawić? Mógłbyś je po prostu wymaskować zupełnie cienkimi paskami taśmy malarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, ta antena też mi się nie podoba, dlatego została zdemontowana z pokładu i pomalowana na szaro. Potem rzeczywiście cieniutka taśma maskująca i aerografem na biało... to przy okazji malowania holowników, z których pierwszy już powstał:

mount_whitney089.jpg

mount_whitney088.jpg

mount_whitney090.jpg

mount_whitney091.jpg

mount_whitney092.jpg

Taki FireplayIV po mojemu, jutro zaczynam budowę dwóch kolejnych, zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wątku pokazałem żywiczny model holownika - zestaw Bilmodelmakers. On służy mi do łapania proporcji. Reszta to fotki wygrzebane w necie. Raczej nie można mówić o rozwaleniu systemu, bo gdybym miał plany, myślę, że efekt byłby lepszy. Ale cieszę się że się Wam podoba. Klejenie tego malucha to fajna robota. Miałem sporo uciechy. Buduję już dwa kolejne. Mam już kopyta kadłubów i robię fotki na bieżąco. Niedługo wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleimy dalej...

Przez ostatni tydzień powstały dwa kolejne holowniki, a właściwie impresja na ich temat:

mount_whitney093.jpg

Kopyta kadłubów - kawałki hipsu różnej grubości sklejone na sandwicza.

mount_whitney094.jpg

Kadłuby praktycznie gotowe.

mount_whitney099.jpg

Kadłuby z detalami i wyposażeniem.

mount_whitney100.jpg

mount_whitney101.jpg

mount_whitney102.jpg

mount_whitney103.jpg

mount_whitney104.jpg

Tak wygląda duży, oceaniczny holownik Fireplay 25, który ubezpieczał całą akcję.

 

mount_whitney105.jpg

mount_whitney106.jpg

mount_whitney107.jpg

mount_whitney108.jpg

mount_whitney109.jpg

Mount Whitney wszedł do Gdyni wprowadzony przez Fireplay VI.

 

mount_whitney110.jpg

mount_whitney111.jpg

Cała trójka w komplecie.

 

mount_whitney095.jpg

mount_whitney096.jpg

mount_whitney097.jpg

mount_whitney098.jpg

Wstępna aranżacja mojej scenki. Brakuje tylko główki falochronu z latarnią morską. Jutro zabieram się za malowanie holowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On może być za duży jak i... za mały Tak to niestety jest, jak się robi tylko na podstawie zdjęć, bez planów, łapiąc proporcje na oko. Fireplay VI jest niewiele większy od Fireplay IV, tak samo jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował i holowniki pomalował. Po raz kolejny udowodniłem sobie i pewnie innym, że makro obnaży wszelkie warsztatowe babole.

Fireplay IV:

mount_whitney117.jpg

mount_whitney118.jpg

mount_whitney119.jpg

mount_whitney120.jpg

mount_whitney130.jpg

mount_whitney131.jpg

Fireplay VI:

mount_whitney121.jpg

mount_whitney122.jpg

mount_whitney123.jpg

mount_whitney127.jpg

mount_whitney128.jpg

Firepaly 25:

mount_whitney113.jpg

mount_whitney114.jpg

mount_whitney115.jpg

mount_whitney116.jpg

mount_whitney132.jpg

mount_whitney133.jpg

mount_whitney134.jpg

Zdaję sobie sprawę, że na tych zdjęciach to wygląda fatalnie, w realu o wiele lepiej. Zresztą zobaczycie na zdjęciach poniżej robionych z dalszej odległości. Poza holownikami powstała także główka falochronu:

mount_whitney125.jpg

mount_whitney126.jpg

Oczywiście sporo rzeczy jest jeszcze do poprawy, między innymi kolorystyka, z której nie do końca jestem zadowolony.

mount_whitney136.jpg

mount_whitney137.jpg

Kolejna przymiarka do wodnej podstawki, której produkcję zaczynam niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jest naprawdę super! A byłoby jeszcze lepiej gdybyś na holownikach użył kalkomanii. Jeśli miałbyś ochotę jeszcze to poprawić i ich użyć to chętnie pomogę z projektem i dam namiary na świetnego gościa, który mógłby je dla Ciebie wydrukować. Tylko nie wiem czy starczy czasu, bo On drukuje dopiero jak uzbiera cały arkusz A4... Wszystko do dogadania tylko daj znać co Ty na to.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jest naprawdę super! A byłoby jeszcze lepiej gdybyś na holownikach użył kalkomanii. Jeśli miałbyś ochotę jeszcze to poprawić i ich użyć to chętnie pomogę z projektem i dam namiary na świetnego gościa, który mógłby je dla Ciebie wydrukować. Tylko nie wiem czy starczy czasu, bo On drukuje dopiero jak uzbiera cały arkusz A4... Wszystko do dogadania tylko daj znać co Ty na to.

 

Myślę że gra "warta świeczki" Nawet jak czasowo nie wypali z konkursem to zawsze można wykorzystać do dopieszczenia "PO" - będzie jeszcze bardziej cieszyła oko

 

 

Marwaw - falochron super wyszedł Co do kolorystyki to te rdzawe zacieki nie bardzo mi podchodzą

no i brakuje oponek :

g41.jpg

 

 

przy okazji mała ciekawostka..... fotka z budowy:

gdynia_1934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.