Skocz do zawartości

Tiger I #304 Frankenstein


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

bywało z tym różnie, np wczesny 251 miał przedział kierowcy biały,

sdkfz251-interior.jpg

z marderem zależy, mogło być i tak i siak (późne raczej w mini, po remontach i przebudowie, ale mogły być też pozostawione - wtedy białe lub beżowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywało z tym różnie, np wczesny 251 miał przedział kierowcy biały,

sdkfz251-interior.jpg

z marderem zależy, mogło być i tak i siak (późne raczej w mini, po remontach i przebudowie, ale mogły być też pozostawione - wtedy białe lub beżowe)

 

Czyli nie ma na 100% przyjętej jednej wersji? Hmmm. W sumie to nie będzie jakiś konkretny wóz, więc wybiorę sobie malowanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiało mnie czy ta czerwona farba konserwująca to jest jakiś konkretny kolor? Do firmy przychodzą blachy konserwowane taką farbą, ale co huta to inny odcień. Czy w w przypadku czołgów lepiej zastosować jeden konkretny kolor?

 

41525827765_380b07424c_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Paskudnik na ostatniej prostej.

 

Zrobiłem filtr. Kolory nabrały trochę życia. Delikatny wash i delikatne zacieki. Mimo zużytego zimmeritu nie chciałem go aż tak dewastować weatheringiem. Dojdzie jeszcze drybrysh, narzędzia i kurzenie jakimś jasnym pigmentem. Gąski też będą waloryzowane.

 

Nieskromnie powiem, że jestem mega dumny z siatek nad przedziałem silnika. Wyszły dużo lepiej niż się spodziewałem. Dopiero po pomalowaniu to zauważyłem ;)

 

40869532290_20846e6f83_b.jpg

40869531690_3fb0868e1b_b.jpg

28805212368_e08199c963_b.jpg

41778876535_dd1be59c9a_b.jpg

42678048531_982686ae58_b.jpg

41778875685_896a31bdb6_b.jpg

40869529250_1bd84b1e3c_b.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygląda świetnie .

Szczególnie wash - możesz napisać coś więcej ( czym, jak, jakie propocje, jaki czas, itp. )?.

Interesuje mnie to tym bardziej, że aktualnie działam washem, olejami i bardzo podoba mi się to co osiągnąłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygląda świetnie .

Szczególnie wash - możesz napisać coś więcej ( czym, jak, jakie propocje, jaki czas, itp. )?.

Interesuje mnie to tym bardziej, że aktualnie działam washem, olejami i bardzo podoba mi się to co osiągnąłeś .

 

Użyłem Windsor And Newton Raw Umber i terpentyny - na oko. Ogólnie każdy model robię tak, że cały pokrywam olejną i jak i zanim zacznie schnąć, to zaczynam zbierać nadmiar papierem toaletowym. Jeśli model za ciemny wyjdzie, to ścieram do skutku. - To jest taki mój filtr ;P

 

Wash tym samym specyfikiem. Z tym, że tu czekam, aż trochę podeschnie. Żeby nie schodził za łatwo.

 

Mam pytanie odnośnie oznaczeń, a właściwie ich koloru. Seb w swoim tygrysie użył takich samych barw jak ja w tym. na TIFF'ie też jest wzmianka o prawdopodobnym takim zestawie barw. Na jakiejś ruskiej stronie też znalazłem info o możliwym takim wariancie. Jak to właściwie jest z tymi kolorami? Czy takie kolory były naprawdę stosowane, czy są to raczej przypuszczenia, jak w przypadku koloru krzyży na wozach biorących udział w kampanii wrześniowej. Tam chyba były niejasności, czy były białe, czy żółte, albo białe brudzone przez załogi, dla lepszego kamuflażu.

Chodzi o to, że gość, dla którego robię ten model jest fanatykiem "klasycznych" oznaczeń, a ja z kolei dałem ponieść się fantazji i chciałem zrobić coś mało spotykanego. Blokadą u niego jest to, że "jak [on] żyje nie widział na Tygrysach niebieskich numerów".

 

Jak przyglądam się fotkom na necie, to odcienie szarości nie wyglądają na ciemne, jakie zapewne dały by czerwone, czy czarne wypełnienia numerów. Może na siłę usprawiedliwiam swój wybór, ale liczę, że jednak mam rację i tym sposobem ów "gość" dowie się czegoś nowego o Tygrysach.

 

Aha. I na jakim teatrze działań mogły by być uzywane takie kolory oznaczeń?

 

Liczę na pomoc fachowców.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TIIF'ie jest takie foto. Nie wiem na ile można wierzyć tego rodzaju "tunningom" zdjęć.

 

Gość od tygrysa gadał ze swoim znajomym, który zna się na tygrysach i twierdzi, że niebiesko-żółte oznaczenia na Tygrysach 1 był na froncie wschodnim.

 

40878651740_6c42cc55e5_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od tematu oznaczeń, pojawia się temat Dioramy.

 

Plan jest taki:

- Brukowana droga gdzieś na wyjeździe z jakiejś małej miejscowości, na dalekich obrzeżach.

- Do bruku dojeżdża droga boczna, piaskowa. Piasek z tej drogi roznosi się na bruk.

- U góry scenki wąski pas z płytek chodnikowych, a na tym pasie ostatnia latarnia, przy wyjeździe z miasta (nie jestem pewien jak ona będzie się komponować z taką sceną). Gościu chce latarnie ;P

- Za "chodnikiem" albo murek, albo sam piasek, trawa i krzaczek.

- U dołu woda. Jej poziom jakoś o 5-6 cm niżej niż poziom drogi. Woda będzie stykać się z ceglanym podmurowaniem.

- Lewa strona scenki trawa, piach... dzicz

 

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to właściwie jest z tymi kolorami? Czy takie kolory były naprawdę stosowane, ... .

W s-SS Panzerabteilung 101 - kolory cyfr na wieżach - biały ; żółte ; zielone ; czerwone ; niebieskie

 

"Spece" w taki sposób je rozpracowali:

f00df1f910a9.jpg

 

... gość ... jest fanatykiem "klasycznych" oznaczeń, ... .

Model ma za duże krzyże na bokach kadłuba.

BTP-T54-9.jpg?138

 

Godło z przodu i z tyłu powinno być namalowane na wyciętym "zimmericie"

b7af2c1abd1e.jpg

 

Cyfra"4" powinna być mniejsza od pozostałych cyfr (30)

ih644p.jpg

 

 

Generalnie ubytki "pasty" nie bardzo pasują do tej maszyny.

Kolorowe zdjęcie to właśnie Twój - porzucony No.304.

W modelu brakuje też kilku elementów - dość istotnych - będziesz coś jeszcze dorabiał?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to właściwie jest z tymi kolorami? Czy takie kolory były naprawdę stosowane, ... .

W s-SS Panzerabteilung 101 - kolory cyfr na wieżach - biały ; żółte ; zielone ; czerwone ; niebieskie

 

"Spece" w taki sposób je rozpracowali:

f00df1f910a9.jpg

 

... gość ... jest fanatykiem "klasycznych" oznaczeń, ... .

Model ma za duże krzyże na bokach kadłuba.

BTP-T54-9.jpg?138

 

Godło z przodu i z tyłu powinno być namalowane na wyciętym "zimmericie"

b7af2c1abd1e.jpg

 

Cyfra"4" powinna być mniejsza od pozostałych cyfr (30)

ih644p.jpg

 

 

Generalnie ubytki "pasty" nie bardzo pasują do tej maszyny.

Kolorowe zdjęcie to właśnie Twój - porzucony No.304.

W modelu brakuje też kilku elementów - dość istotnych - będziesz coś jeszcze dorabiał?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Krzyży nie miałem innych. Dałem jakie miałem ;) Będę doklejał jeszcze łopaty, siekiery, liny itp.

Ogólny wygląd to moja interpretacja i wiem, że ubytki nie zgrywają się z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.