Skocz do zawartości

Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, sebastain napisał:

Przyłączam się do prośby. Może mały opisowy tutorial?

Skoro zachodzi taka potrzeba, to zaczynamy zabawę :model:

Najpierw zakupy:

tWlRN9O.jpg

czyli:

papier ścierny 2500

p0xYRyb.jpg

i pasta lekko ścierna

vUiUa0n.jpg

Następnie wyszukujemy "pacjenta"

QvS1GNO.jpg

Vii2I3U.jpg

i przy pomocy noża

np takiego:

8TKn8bw.jpg

usuwamy (ścinamy) niepotrzebnego "strucla"

g99VTbo.jpg

6AasJOc.jpg

Kolejny krok to szlifowanie papierem na mokro szyby

ZeWmtVt.jpg

Następny krok to nałożenie paluchem odrobiny pasty na oszlifowane miejsce

rq0XfRb.jpg

MYyurUo.jpg

którą to przy pomocy papieru toaletowego (no bo przecież jest miękki i delikatny :szczerbol:) rozcieramy i polerujemy "szkło"

Efekty zabawy są następujące;

RySPgTc.jpg

EsDQKeG.jpg

Yuo7bpl.jpg

NdAwQfO.jpg

Dla porównania druga strona

fHWzwVC.jpg

I na dziś to tyle:szampan1:

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada niepełna bo : a którym to palcem trzeba " szurać " po szybce ?

Nie nie , to żart .

Najprostsze rozwiązania ( czytaj zakupy ) okazują się znów najlepsze . Dodatkowo w tych 8,5 zł możesz wypucowac reflektory w samochodzie. 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hello napisał:

Porada niepełna bo : a którym to palcem trzeba " szurać " po szybce ?

Po szybce szuramy "arkusikiem" papieru toaletowego :D (nie używanego wcześniej do innych celów :szczerbol:)

Pastę na szybkę nanosimy palcem - nie ważne którym, ważne żeby CZYSTYM :szczerbol:

9 godzin temu, Hello napisał:

Dodatkowo w tych 8,5 zł możesz wypucowac reflektory w samochodzie. 

Eeee, i tak po jakimś czasie padają odbłyśniki i trzeba kupić nowe.

9 stów za komplet do Borówy dziś płacę :benc:ale oryginalna Hella więc jakoś przeżyję :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bomba !!!! :) Fajnie to zczyściłeś.

 

Da się bez pasty tamiyi - osobiście w końcowym etapie zalecam miękkie szczotki do mikroszlifierki - dużo szybciej idzie ze szczotą tylko koniecznie na niskich obrotach, żeby się plastik nie stopił.

1Pcs-3mm-Shank-T-Type-Brush-Abrasive-Fla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sebastain napisał:

a żeby zrobić zdjęcia do tutoriala to kupiłeś następny model?

Widzę że Kolega uległ przedświątecznemu lenistwu i nie czytał wątku od początku - Fabryka czajników a zatem hurtowo idą cztery sztuki a może i piątego dokupię żeby kolekcja się uzbierała.

Prawdziwym wyzwaniem w "temacie" będzie usunięcie tego "wycierucha" w gotowym już Mi-2T . Bo teraz to grzech zostawiać oryginał a i "rekiny śmigłowcowe" ze stolicy mogą być przeciw takim niedoróbkom :wpier: i na "Babarybę 2019"  nie wpuszczą :nauka2:

rLpWosZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stakor1 napisał:

 dużo szybciej idzie ze szczotą tylko koniecznie na niskich obrotach, żeby się plastik nie stopił.

:hmmm:

papierem szlifuję ok minuty a i pastą nie dłużej. Tak całościowo to temat można ogarnąć w przysłowiowe 5 minut. Najbardziej precyzyjna robota to ścięcie wycieraczki a potem to już zabawa.

A przy ręcznej zabawie to i obaw żadnych nie ma że coś się stopi

A poza tym to miło że Kolega tu jeszcze zagląda :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi polerkami to różniście bywa, chwila nieuwagi i kabina stopiona...tak wiem , niskie obrotu i przytrzymywanie palcem ... omsknie się palec i ambaras...choć nie mam zamiaru negować stosowania tego typu narzędzi, ale chodzi "przeca " o prace ręczne. Najważniejsze jest to , że można zastąpić drogą pastę Tamki...za szczeniaka szkiełka zegarków i kabinki polerowało się niebieską pastą do zębów o dumnej nazwie Nivea ... skuteczność ta sama a i zapaszek miętowy był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abtb napisał:

Widzę że Kolega uległ przedświątecznemu lenistwu i nie czytał wątku od początku - Fabryka czajników a zatem hurtowo idą cztery sztuki a może i piątego dokupię żeby kolekcja się uzbierała.

Prawdziwym wyzwaniem w "temacie" będzie usunięcie tego "wycierucha" w gotowym już Mi-2T . Bo teraz to grzech zostawiać oryginał a i "rekiny śmigłowcowe" ze stolicy mogą być przeciw takim niedoróbkom :wpier: i na "Babarybę 2019"  nie wpuszczą :nauka2:

 

Czytał ale dawno :) . To prawda, zupełnie zapomniałem, że jedziesz hurtem 4 sztuki. Niemniej jednak dziękuję za tutorial! :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Odrobinkę pociągnąłem temat do przodu. Właściwie to sama bryła "śmiglaka" jest skończona. Pozostało już tylko złożyć wirnik główny i zaczynam mazianie.

- nowy stopień do przedziału ładunkowego, anteny pod kadłubem i uchwyt nad drzwiami ładunkowymi oraz "wyjścia" do przewodów antenowych

dhh1THD.jpg

oil6geF.jpg

- stopnie do kabiny pilotów i klamki

zm5Dmoq.jpg

kQAHtBK.jpg

Mała fotka z "pierwszym" czajnikiem

xwlRCLd.jpg

większym bratem

N3WDCtN.jpg

i tak jakoś familijnie

cFSqRoY.jpg

Tak więc teraz zacznie się "mazianie" farbami i  warsztacik odrobinę zwolni. A poza tym trzeba uporządkować trochę stodołę i pokończyć rozgrzebane tematy :gitara:

I przy okazji jeszcze odrobina rozważań czysto teoretycznych:nauka:

Taka fotka Mi 2 Marynarki Meksykańskiej:

ncb09aK.jpg

No powiem, że strasznie mi się takie malowanie podoba, ale jest jeden szkopuł:hmmm:. A mianowicie jest to wersja "T", co prawda mocno obłożona dodatkowymi antenami, ale i  tak byłby to trzeci "czajnik" w tej wersji. Trochę tak na przekór dowodom i twierdzeniom chciałbym popełnić go w wersji URN. Być może jest cień szansy że jednak sprzedaliśmy Meksykowi  wersję bojową (trochę taki analogiczny eksport części do maszyn rolniczych do Urugwaju w 39':mrgreen: ) Kalki są do "wyrwania" w modelu Mistercrafta - jakby były tragicznej jakości to  ostatecznie zaprzyjaźniona firma wytnie szablony i się psiknie.

Może wyjdzie takie trochę s-f ale mam nadzieję że nie zostanę wykluczony z forum :nauka2::koniec:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stakor1 napisał:

Ale meksykański URN..... no nie rób tego ? Nasze URNy tkakie ładniutkie.

Ja Kolegę rozumiem, trochę oporu i we mnie się tli ale Nasz będzie US i być może URP-G (Chekli nie chce mi się na razie robić :mrgreen:). Po prostu taka "odmiana kolorystyczna"

W ostateczności DDR

3UN23Te.jpg

lub jakiś inny Czech/Slovak:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz świetną robotę,osobiście bardzo podobają mi się Mi 2.do tego stopnia że postanowiłem stworzyć własną kolekcję zaczynając od LPR,SAR być może skończę na PZL KANIA. Pozdrawiam i kibicuję  Oto mój pierwszy   z czajników w budowie K8srxCn.jpg 7ce9KbH.jpg

Edytowane przez marekw111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marekw111 napisał:

podobają mi się Mi 2.do tego stopnia że postanowiłem stworzyć własną kolekcję

Brawo Ty

Ciąg dalszy zmagań czyli psik, psik

wChKUG6.jpg

6Odpryn.jpg

G4wM4x7.jpg

yxCqRPB.jpg

AsllBwz.jpg

6gK1k9S.jpg

lnEt6ge.jpg

Kamo wypsikane z "łapki" więc wyszło jak wyszło

Teraz kolej na zabawę z wirnikami

:gitara:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 05:44, spiton napisał:

za polerkę okienka, należy się medal!

Dzięki spiton, ale to nie ta epoka :mrgreen:

Mały progres

- kalki

- pomalowane łopaty i kółeczka

1JvDSsD.jpg

aTpiZaa.jpg

LXZOtih.jpg

Wszystko przygotowane pod "łosia"

:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
W dniu 13.01.2019 o 22:08, abtb napisał:

Teraz kolej na gromadzenie dodatków do następnego "czajnika"

Dodatki zgromadzone, swoje odleżały. A zatem pora zagotować wodę w kolejnym "czajniku" :szczerbol:

Jak mawiał Kochanowski: "Polacy nie gęsi, swojego gunshipa mają" ( chyba  jakoś tak, a może coś pokręciłem :hmmm:)

Tak więc startuję z Mi 2US.

Temat śliski z dwóch powodów:

a) model z szachownicą,  czyli właściwe chodzenie po bagnach a to jak wiadomo "wciąga"

b) materiał zdjęciowy jest tak "bogaty", że nawet znawcy Mi 2 wiedzą, że nic nie wiedzą :pala:

Na początek kilka fotek:

4Ye9C7k.jpg

hiYjodx.jpg

aeg4vjU.jpg

pxFRB6t.jpg

Ot i wszystko. Jak to wyglądało w środku? Nie wiadomo. Można wysunąć tezę że musiał być w środku jakiś stojak na skrzynki amunicyjne. Tylko ile tych skrzynek  było - 4  czy np 8. I jak to wyglądało. Czy tylne siedzenia były okrojone a może została tylko jedna strona dla siedzących tyłem do kierunku lotu? A może wywalono ją w ogóle w celu odciążenia konstrukcji. :hmmm:

Podobno w W-we stoi jeden egzemplarz Mi 2 URN przebudowany z Mi 2US i zachował się w nim  system przeładowania PK oraz zaślepione otwory po wyjściach taśm amunicyjnych.

Drugie podobno: w latach 90-92 dostarczyliśmy 22 sztuki Mi 2 ( w tym uzbrojone, i podobno w wersji US)  do Birmy ale fotek nie ma.

Reasumując: wróżę z fusów i z tego co widać na zdjęciach. Model będzie w malowaniu pudełkowym czyli "zielenina" z nrb "047" (taki sam schemat jest w książce Królikiewicza, tak więc chyba jest poprawny). Trochę przeróbek autorskich też będzie trzeba zrobić, np poprawić łuskozbieracze i inne drobne pierdoły.

Jak ktoś coś wie to niech pisze, jak nie to "spokój grabarza" :mrgreen:

Ps. prace warsztatowe to trochę taka powtórka poprzednich zmagań a zatem będę wklejał fotki co istotniejszych różnic.

:pilot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

model z szachownicą,  czyli właściwe chodzenie po bagnach a to jak wiadomo "wciąga"

:super:

Godzinę temu, abtb napisał:

Jak ktoś coś wie to niech pisze

Żeby było po polsku, poczekam aż skończysz i wtedy wytknę wszystko :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzes napisał:

Żeby było po polsku, poczekam aż skończysz i wtedy wytknę wszystko 

:piwo:

"Lepiej żeby pisali źle, niż nie pisali wcale" :mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.