Skocz do zawartości

Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wzruszenie opadło, a skoro temat z szachownicami, to...

Znalazłem Ci Tomku zdjęcie oryginału:

DSC_0983.JPG.861813540cb6ffb52c4aad6e0cf6fbc1.JPG

 

Istotną różnicą w stosunku do modelu jest tu przednie okno pilota.

047 to egzemplarz z pierwszych serii produkcyjnych, gdzie z lewej strony nie było drzwi, a jedynie odsuwane okno.

Tu widać lepiej:

DSC_0984.thumb.JPG.12f474a0a0a4ea25f85fd7dd9ccb06a0.JPG

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzes napisał:

Znalazłem Ci Tomku zdjęcie oryginału:

Ale ty wiesz Grzesiu co można z tą fotką zrobić na obecnym etapie montażu? Jak nie wiesz, to ci na Priv napiszę bo jak napiszę oficjalnie to zaraz głosy oburzenia się podniosą o jakimś stosowaniu wulgaryzmów i mowie nienawiści  :mrgreen:

Napiszę szczerze, że wzorowałem się na fotkach Milusia, który stoi na Fortach (czy tam innej cytadeli) w Wawie i jest właśnie URN-em przerobionym z US-a.

A kolega tak dobrze radził:

"Zrób DDR-a albo innego demoluda to ci marudzić i wytykać nie będą"

hiYjodx.thumb.jpg.6751db24ea08891077d89a050507c62f.jpg

 

Tak to się k.....a  kończy robienie modeli z szachownicą :benc:

Z tego URN-a to będzie trzeba zrobić jakiegoś Bangladesza albo innego Paragwaja bo znowu ktoś po polskich kalkach jakieś kwity po dziadku wyciągnie i będzie lipa :mrgreen:

Zresztą, ten numer 047 to HB dało, niech się oni tłumaczą :szczerbol:

 

33 minuty temu, Grzes napisał:

DSC_0984.thumb.JPG.12f474a0a0a4ea25f85fd7dd9ccb06a0.JPG

A swoją drogą Grzesiu na tej fotce widać wyraźnie sznurek, z czego wnioskuję, ze jest to odpustowy balon a nie prawdziwy śmigłowiec :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abtb napisał:

Ale ty wiesz Grzesiu co można z tą fotką zrobić na obecnym etapie montażu? Jak nie wiesz, to ci na Priv napiszę bo jak napiszę oficjalnie to zaraz głosy oburzenia się podniosą o jakimś stosowaniu wulgaryzmów i mowie nienawiści 

 

Kwintesencja relacji "z szachownicą". Napisałbym nawet "klasyka gatunku" :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, abtb napisał:

Tak to się k.....a  kończy robienie modeli z szachownicą

:haha::haha::haha:

żona się mnie pyta - z czego się tak śmieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

Tak to się k.....a  kończy robienie modeli z szachownicą :benc:

Z tego URN-a to będzie trzeba zrobić jakiegoś Bangladesza albo innego Paragwaja bo znowu ktoś po polskich kalkach jakieś kwity po dziadku wyciągnie i będzie lipa :mrgreen:

 

No właśnie miałem pytać co w kolegę wstąpiło z tymi oznaczeniami, ale widzę, że to tylko chwila słabości i już wszystko wraca do normy :haha:Jak ja kiedyś ten śmigłowiec zrobię, to będzie po Łotewsku, a co.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Matys napisał:

miałem pytać co w kolegę wstąpiło z tymi oznaczeniami,

Zdecydowanie mogę użyć medycznego sformułowania "pomroczność jasna" :haha:

16 godzin temu, Matys napisał:

to tylko chwila słabości i już wszystko wraca do normy

 Zdecydowanie jest to tylko chwila. Profilaktycznie, żeby wyleczyć się  z tak głupich pomysłów na przyszłość,  zażyję szklankę ruskiego samogonu pod dwa "śledzie" :szampan:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

 

zażyję szklankę ruskiego samogonu pod dwa "śledzie" 

 

O! Widzę, że kolekcja znowu urośnie :)

Edytowane przez Kon_Bar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitrandir napisał:

Trochę zbyt brązowy jak na mój gust.

No proszę - ciąg dalszy w temacie "model z szachownicą" - kolor nie pasuje.  A pilot który na Mi 2  latał i model  wczoraj oglądał powiedział że żywcem ze śmigłowca zdjęty :klamca:

10 minut temu, Mitrandir napisał:

ale może po prostu dojrzał

Właśnie, dojrzał :mrgreen:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 12:37, jawkers napisał:

Ja bym wyciął ten kawalek lub wydłubał, chodzi mi o samo okno. Nastepnie zalał bondixem i światłem utwardził.

Bondix jest krustalicznie przeźroczysty i można go szlifować. 

A jak nie,  to zrób otwarte drzwi i w tym miejscu połóz jakąś szmatkę do mycia okien.:super:

@jawkers - podasz dokładniej który wyrób Bondixa masz na myśli? Zabrałem się za model Optica z Avis-a a tam... brakuje ze 3mm na szerokości oszklenia kabiny 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Przepraszam tam zrobiłem literówkę. Chodzilo mi o Bondic a nie bondix.

 

Robilem tym klejem klosze i szybki w A380, co można zobaczyć w mojej relacji warsztatowej. 

W opisie jest napisane,  że hondic jest bezbarwny, lekko wpadajacy w żółty kolor. Ja u mnie tego nie zaobserwowalem.

https://sklep.letorex.com.pl/bondic-szybkowiazacy-klej-swiatloutwardzalny-zestaw-startowy-p-3480.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jawkers napisał:

Przepraszam tam zrobiłem literówkę. Chodzilo mi o Bondic a nie bondix.

 

Robilem tym klejem klosze i szybki w A380, co można zobaczyć w mojej relacji warsztatowej. 

W opisie jest napisane,  że hondic jest bezbarwny, lekko wpadajacy w żółty kolor. Ja u mnie tego nie zaobserwowalem.

https://sklep.letorex.com.pl/bondic-szybkowiazacy-klej-swiatloutwardzalny-zestaw-startowy-p-3480.html

Ten klej ciemnieje z czasem mój kartusz z klejem po dwóch latach już zawiera ...brązowy 🥶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jawkers napisał:

Moje klosze i szybki nadal są przejrzyste. A już maja kilka lat.

Może miałeś jakiś felerny, albo podróbkę, bo i wiem że takie sie pojawiały.

Oryginalny tylko nie utwardzony pod wpływem temperatury ciemnieje.. jak jest bezbarwny I go twardzisz to wszystko jest okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
34 minuty temu, Mitrandir napisał:

Oryginalny tylko nie utwardzony pod wpływem temperatury ciemnieje.. jak jest bezbarwny I go twardzisz to wszystko jest okej

A myślałem że mówimy o utwardzonym.

Muszę z ciekawosci sprawdzic  czy ten co mam to zżółkł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zażartej dyskusji  tu się toczącej wyciągnąłem dla siebie następujący wniosek:

- klej z lampką kosztuje 80 zeta

- nowy model Mi-la  54-60 zeta

czyli nawet doliczając 11-15 zeta za wysyłkę wychodzi taniej niż klej (którego też nikt za darmo nie dostarczy).  A na dokładkę oszklenie nie zżółknie po dwóch latach :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

Z zażartej dyskusji  tu się toczącej wyciągnąłem dla siebie następujący wniosek:

- klej z lampką kosztuje 80 zeta

- nowy model Mi-la  54-60 zeta

czyli nawet doliczając 11-15 zeta za wysyłkę wychodzi taniej niż klej (którego też nikt za darmo nie dostarczy).  A na dokładkę oszklenie nie zżółknie po dwóch latach :mrgreen:

Tomciu polecam korepetycje z rachunków i czytania ze zrozumieniem 😁🤣😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, abtb napisał:

Z zażartej dyskusji  tu się toczącej wyciągnąłem dla siebie następujący wniosek:

- klej z lampką kosztuje 80 zeta

- nowy model Mi-la  54-60 zeta

czyli nawet doliczając 11-15 zeta za wysyłkę wychodzi taniej niż klej (którego też nikt za darmo nie dostarczy).  A na dokładkę oszklenie nie zżółknie po dwóch latach :mrgreen:


To mnie się nadal opłaca - mam model za ponad 100-kę 😂

Napisałem do IBG - może podeślą prawidłowo odlane części (żeby nie było zaraz hejtu na polskie modele - nie ich model, są importerem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mitrandir napisał:

polecam korepetycje z rachunków i czytania ze zrozumieniem

Czego ty ode mnie wymagasz? Przecież ja siedziałem w oślej ławce, żarłem kredę i popijałem atramentem :szczerbol:

Kolego, chcąc naprawić pęknięte oszklenie w swoim Mi za pomocą tego kleju musiałbym wydać 80 zeta (cena z linku) plus koszty wysyłki. Zużyłbym ok 5/100 zawartości tuby a reszta po dwóch latach (jak sugerujesz) zamieniła by się w całkiem fajny sztuczny bursztynek (chyba, że bym nalepił pasażerów w których okna bym robił tym klejem i zużył całość). Nowy model Milusia w tej wersji w Mh kosztuje 54 zeta (plus oczywiście koszt wysyłki) Więc jak dla mnie opcja z klejem jest porażką ekonomiczną. Ale oczywiście mogę się mylić, gdyż mogłem nie uwzględnić w obliczeniach wilgotności powietrza i rosnących cen mąki :haha: Co do ewentualnego podnoszenia w dyskusji wartości uszkodzonego modelu, to nie należy brać go pod uwagę, gdyż dostałem go na jakimś konkursie czyli za darmola.

Wk..wia mnie tylko, że dodatki do URN-a będą kosztowały ok. 130 zeta. I to jest dopiero  problem, który stawia kontynuację warsztatu pod wielkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abtb napisał:

Czego ty ode mnie wymagasz? Przecież ja siedziałem w oślej ławce, żarłem kredę i popijałem atramentem :szczerbol:

Kolego, chcąc naprawić pęknięte oszklenie w swoim Mi za pomocą tego kleju musiałbym wydać 80 zeta (cena z linku) plus koszty wysyłki. Zużyłbym ok 5/100 zawartości tuby a reszta po dwóch latach (jak sugerujesz) zamieniła by się w całkiem fajny sztuczny bursztynek (chyba, że bym nalepił pasażerów w których okna bym robił tym klejem i zużył całość). Nowy model Milusia w tej wersji w Mh kosztuje 54 zeta (plus oczywiście koszt wysyłki) Więc jak dla mnie opcja z klejem jest porażką ekonomiczną. Ale oczywiście mogę się mylić, gdyż mogłem nie uwzględnić w obliczeniach wilgotności powietrza i rosnących cen mąki :haha: Co do ewentualnego podnoszenia w dyskusji wartości uszkodzonego modelu, to nie należy brać go pod uwagę, gdyż dostałem go na jakimś konkursie czyli za darmola.

Wk..wia mnie tylko, że dodatki do URN-a będą kosztowały ok. 130 zeta. I to jest dopiero  problem, który stawia kontynuację warsztatu pod wielkim ?

Wszystko się zgadza tylko są inne Żywice UV prócz Bondica 😁 na przykład twardą żywicę Jubilerską kupisz za 20 zł :szampan1:

Edytowane przez Mitrandir
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.