Skocz do zawartości

T-34/76 mod. 1942, Dragon 1/72


Piotr Kmiecik

Rekomendowane odpowiedzi

StuG się powoli kończy, na 1/35 jakoś nie mam weny - trzeba więc było zainwestować w kolejnego malucha...

jakoś tak mi się ostatnio zebrało na 2. dywizję SS "Das Reich" (i StuG i Famo z tejże)...

i tak sobie pomyślałem, że w zasadzie jest cała 10. kompania i chyba trochę wozów w innych - jeżdżące na T-34 - a zawsze mnie ciągnęło, żeby popróbować ze spawami, fakturami stali i takimi tam.

 

będzie więc ten:

3955b9e40b4ab26e.jpg

 

i jak mnie Adaś poratuje ulepkiem UM-a który już mi kiedyś obiecywał - to również ten:

d506817d0896b106.jpg

 

a w przyszłości również ten:

0fa8835d472e7aca.jpg

wszystkie obrazki z http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/su.htm

 

na razie zainwestowałem w TEN MODEL

i...

 

tu należy wstawić dowolnej długości i możliwie kreatywnie skomponowany stek mięsa, którego przez wzgląd na młodszych użytkowników forum ocenzurowałem

 

albowiem...

dragon na przykład dał blachy na grille i żaluzje silnika - ale zupełnie zapomniał zostawić pod nie otwory w kadłubie... będzie więc rezanie. wszystkie otwory ulgowe w kołach napędowych i napinających również są ślepe... będzie rezanie... o fakturach nie wspomnę, bo wiedziałem, że będzie rezanie. i tak dalej i tak dalej...

(że już zupełnie zmilczę, że z T-34 to jak z shermanami - nie ma dwóch takich samych - więc mam nadzieję, że pomożecie)

 

to ja zaczynam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon chyba robi jeszcze w 72 inny model Niemieckiego T-34, chyba mod. 1942. No fajnie, że się chce budować zdobyczne czołgi używane przez naszych Zachodnich Sąsiadow w okresie II W.Ś.

Fajny temat, sam chyba takiego kiedyś zbuduję tyle, że w 1:35 i najprawdopodobniej tego: Deutsche T34

Powodzenia w pracy nad pojazdem, czekam na dalsze relacje z budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

fajny pomysł z bandą "kradzionych" tetów

będę obserwował z ciekawością, sam mam w planach podobną ekipę tyle, że w naszych barwach

W jaki sposób masz zamiar oddać fakturę powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakturę spróbuję klasycznie, nitro i starym pędzlem

 

fajnie widząc Twoje tempo będę miał co podglądać bo na pewno szybko wyprzedzisz moją dłubaninę i będziesz miał całą kompanie a ja jeden wóz:)

Na dragonowskiej suczce próbowałem działać acetonem ale plastik dragona ani drgnął. Ciekawe jak Ci pójdzie z nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne

poeksperymentuję z oboma technikami.

tutaj co prawda jest wieża spawana z płyt stalowych, o ile dobrze wiem - ale części odlewanych też niemało.

 

w międzyczasie posiedziałem w papierach i wyszło mi, że muszę zmodyfikować koncepcję, albo przymknąć oko na zgodność historyczną...

ten mój ulepek dragona to bardzo wczesny tet okazuje się - zupełnie nie przystający do tej malowanki wyżej.

ale...

znalazłem TAKIE ZDJĘCIE

i...

jest git

czołg prawie się zgadza, numeracja wskazuje na właściwą jednostkę, nic nie przeszkadza, aby miejsce również uznać za właściwe. znaczy będzie ten. chyba, że mnie ktoś z błędu wyprowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszliśmy z Bigmodelem do wniosku, że robiąc z obrazka nic nie muszę przerabiać. po prostu nie dam niemieckiej kopułki. zdjęcie i maszyna 1053 czeka więc na lepsze czasy - robię tą z malujki. szczególnie, że mam również zdjęcie drugiej strony wieży, ze zbliżeniem dopancerzenia.

model - koszmarek. czuję się jak kiedyś, kiedy próbowałem zlepić w 1/35 jakiś tam model MasterBox. nic do niczego nie pasuje...

pierwsze eksperymenty ze spawami i fakturą odlewu już za mną. na razie wygląda tak:

 

edf4fe34a4da575em.jpg 04bb2613c05c3240m.jpg 690f7673ff34115cm.jpg 085e9b5df2202fffm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - to nie kwestia nadziei, tylko praktyki. .

a nawet jak nie sciemnieje to moze byc przepalony przez slonce.

Wiekszosc z nas wie jak ciezko dobrac taka sama farbe.

Malowanie mieszkania, samochodu itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

dawno nie pisałem - bo dawno nie lepiłem.

 

ale...

 

skończyłem, nawet wystawiłem na Światowidzie i nawet coś tam nim wywalczyłem - czas więc pokazać.

najpierw małe zdjęcie rodzinne - co prawda nie wszystko, bo jeszcze jeden pojazd z 2. SS Pz.Gren.Div. na półce stoi - ale w zupełnie innej skali, więc zdjęcia bez niego.

 

8f771fcee7690f00m.jpg 49f4536324613289m.jpg

 

a teraz już samodzielnie. model "z pudła", żadnych wynalazków szczególnych. kilka przeróbek celem upodobnienia go do zdjęcia. co prawda wyszło, że to lekkie sci-fi, bo na zdjęciu to ciut inna wersja czołgu - ale przymknąłem oko.

 

4f17e16faeea7c32m.jpg f0df16be8683d7d5m.jpg 6434404216445a51m.jpg

 

b88e0efdf758c0a1m.jpg 86127b7b48200be7m.jpg 73ef9074f98a9653m.jpg 0e09e170d031938bm.jpg

 

teraz w planach kolejne pojazdy z tej samej jednostki, ze szczególnym naciskiem na T-34...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

niezbyt często zaglądam ostatnio - co nie znaczy, że nic nie robię.

kolejny T-34, tym razem model 43 z tłoczoną wieżą w malowaniu standardowym (2. SS.Pz.Gren.Div.) SS Hauptscharführera Emila Seibolda, numer boczny (w przeciwieństwie do tego, co na swojej planszy barwnej sugerują np. "Militaria") 1036.

 

model się ruszył dość mocno nawet. koncepcja nań też, co widać na załączonych obrazkach.

na razie kilka roboczych zdjęć.

mocno myślę, skąd by tu wyczarować kalki z cyframi... niestety białe obwódki, puste w środku - więc nie bardzo widzę rezanie szablonów za pomocą skalpela...

 

ok. zdjęć kilka.

673457dd2a5a0fb1m.jpg e74f51824ec65bc7m.jpg dee0d962d7bcf8a0m.jpg 7d7a210ca2499715m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

ha!

po dwóch latach prawie temat doczekał się kontynuacji

maszyna po lakierze błyszczącym, wstępnym washu i paru innych zabiegach, czeka na zmatowienie, pigmenty, odrobinę obić ale bez ptzrsady, no i oczywiście gąsienice.

lewą burtę mam obfotografowaną dokładnie, więc robię zgodnie z dokumentacją, na prawej - hulaj dusza - więc pewnie przyczepię jeszcze jakąś linę żeby weselej było.

 

mg1277.jpg

 

mg1276.jpg

 

mg1274t.jpg

 

mg1269.jpg

 

mg1279.jpg

 

numery jak widać dałem inne niż chciałem - bo takie miałem, a na żadnym zdjęciu archiwalnym i tak ich nie widać, więc choinka wie, jakie były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.